Blog

Ustaw kierunek rosnący
  1. Drewniane zabawki Little Dutch - w poszukiwaniu wartości

    Zabawa to jedna z najbardziej rozwijających form aktywności małego człowieka. To właśnie poprzez zabawę Nasze dzieci odkrywają świat, nabywają nowych umiejętności, odgrywają rolę, uczą się podejmowania decyzji, a to tylko kilka przykładów z wielu, tego jak ogromne korzyści niesie za sobą zabawa dla rozwoju naszych pociech.


    Aby uatrakcyjniać zabawę rodzice poszukują takich zabawek, które będą spełniać kilka istotnych dla nich funkcji. Chcą, aby zabawka była rozwijająca i miała wpływ na poszczególne sfery rozwoju, chcą by rozwijała wyobraźnię i pobudzała kreatywność, chcą by była funkcjonalna oraz bezpieczna i przede wszystkim, wytrzymała, tak by Nasz maluch mógł się nią cieszyć jak najdłużej.

    0
  2. Jak przygotować łóżeczko dla noworodka?

    Noworodek w domu to największa rewolucja i zmiana jaką przechodzą młodzi rodzice po pojawianiu się malca na świecie. Po pierwsze jesteśmy już po za szpitalem, bez personelu medycznego, w pewny sensie pozostawieni sami sobie. Ale bez paniki. Jak zaznaczają psychologowie, standardowe pytanie „ „co dalej ?” zadaje sobie większość młodych rodziców. W tym przełomowym czasie należy zachować spokój nie stawiać sobie zbyt wygórowanych wymagań, a w razie kłopotów bezwzględnie pytać i prosić o pomoc.

    0
  3. Od kiedy można wozić dziecko w foteliku samochodowym przodem do kierunku jazdy ?

    Przodem czy tyłem do kierunku jazdy? Jest to jedno z fundamentalnych pytań jakie stawiają sobie rodzice kiedy przewożą dziecko w foteliku samochodowym. Pierwszy fotelik samochodowy dedykowany dla najmłodszych pasażerów ( grupa 0 -13 kg ) zawsze montujemy tyłem do kierunku jazdy. Dostawcy fotelików w instrukcji montażu wyraźnie wskazują, że tylko ten kierunek przewożenia jest jedynym dopuszczalnym. Dodatkowo producenci robią wszystko, aby konstrukcje dziecięcych fotelików nie dały się zamontować inaczej. Następny fotel ( grupa 9-18 kg ) dla dzieci powyżej pierwszego roku bardzo często ma już dwie opcje montażu, przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Pojawienie się możliwości wyboru generuje więc pierwsze dylematy. Wielu rodziców oczekuje, że pozycja przodem do kierunku jazdy będzie dla dziecka bardziej komfortowa z uwagi na możliwość obserwacji tego co dzieje się z przodu. Dodatkowo dzieci w pierwszym momencie takiego montażu wykazują większe zainteresowanie niż kiedy pozostają obrócone tyłem do kierunku jazdy.

     

    0
  4. Chusta czy nosidełko - jak nosić niemowlaka?

    Zanim urodzi się dziecko, podstawowym zakupem, o którym głośno i często rozmawia si ew rodzinie, jest wózek lub fotelik samochodowy. Stajemy wtedy na głowie, żeby wybrać nie tylko ładny, ale przede wszystkim bezpieczny wózek lub doskonały dziecięcy fotelik samochodowy. Kiedy na świecie pojawia się dziecko, tematem numer jeden staje się sposób poruszania się z maluszkiem. Poszukujemy wtedy różnych możliwości przemieszczania bo przemieszczanie się jest jedną z głównych potrzeb człowieka.
    Do wyboru mamy kilka wariantów. W pewny momencie odkrywamy chusty i nosidła jako idealne wsparcie w przemieszczaniu. Wszystko zaczyna się od naszych indywidualnych, przekonań i doświadczeń. Później przychodzą jednak pewne ograniczania związane z naszą szeroko rozumianą sytuacją: jak wiek dziecka, czas przemieszczania, pora roku czy nawet pewne ograniczeń ruchowe.

    0
  5. Jakie koła do wózka dziecięcego wybrać?

    Wybierając dziś wózek należy zdać sobie pytanie jak będę go używał. Wybór pewnych ważnych cech będzie miał wpływ na kwestie wyboru wózka co w konsekwencji wpłynie na wybór kół.
    Zwracamy uwagę że jeżeli szukamy wózka lekkiego, to koła mogą mieć istotne znacznie zwiększające lub zmniejszające wagę wózka. Producenci wózków zmieniając rodzaj użytego materiału do ramy, czy kształt i grubość profilu ramy, są w stanie zredukować masę wózka do ok 1,5 kg. Jeżeli producent wykorzystuje duże koła pompowane z obręczą stalową, to przy zmianie kół na nieco mniejsze, osadzone na plastikowej obręczy z oponą z pianki, jest wtedy w stanie zredukować masę koła o 1 kg do 1,5 kg. Biorąc pod uwagę, że typowy wózek ma cztery koła możemy więc zredukować masę wózka nie o 1,5 kg jak w przypadku ramy, ale o 4 kg a nawet o 6 kg.

    0
  6. Co zrobić, gdy dziecko nie chce jeść?

    Prawidłowy rozwój dziecka i jego wzrost jest możliwy tylko wtedy, gdy do organizmu dostarczana jest optymalna ilość składników odżywczych z pożywienia. Właściwa dieta umożliwi zachowanie odporności i dostarczy odpowiednią ilość energii do zabawy i nauki. A co zrobić, gdy dziecko nie chce jeść lub kaprysi przy karmieniu? W którym momencie my, jako rodzice, powinniśmy zacząć się niepokoić?

    0