Wagi dla dzieci

Filtruj

Produkty 8

Waga dla dziecka

Waga naszego dziecka to już od momentu narodzin bardzo istotny czynnik, który wskazuje na masę ciała malucha. W zależności od tego, jaką dietę prowadzimy w trakcie ciąży oraz w jakim okresie urodzi się dziecko, wagi ciała poszczególnych dzieci mogą różnić się od siebie. Tak naprawdę wpływ na masę ciała naszych pociech ma kilka aspektów.

Dziecko kiedy przychodzi na świat jest ważone, a następnie, gdy znajduje się już poza szpitalem, po wyjściu z niego przechodzi pod opiekę przychodni oraz lekarza pediatry, który na kolejnych wizytach również kontroluje wagę malucha. Tak naprawdę do osiągnięcia przez dziecko pełnoletności dość regularnie sprawdzana jest jego masa ciała.

Jest to ważne, ponieważ wskazuje ona na prawidłowy rozwój organizmu dziecka. Zbyt mała  - niedowaga lub zbyt wysoka – nadwaga masa najczęściej jest symptomem nieprawidłowym i wskazuje na pewnego rodzaju zaburzenia. Wówczas należy udać się do specjalisty i podjąć właściwe kroki w celu uzyskania optymalnej wagi.

Elektroniczne wagi dla dzieci

Wagi elektroniczne dla dzieci różnią się znacząco od przyrządów wagowych przeznaczonych dla starszych oraz osób dorosłych, przede wszystkim pod kątem wyglądu. Malutkie dzieci – noworodki i niemowlaki ważone są w pozycji leżącej. Kładzie się je na specjalnie przystosowanej do tego celu wadze, która wskazuje odczyt masy ciała najmłodszych.

Po zważeniu dziecka, jego wagę można przenieść na dołączone do książeczki zdrowia specjalne siatki centylowe, w których oprócz masy ciała podaje się poszczególne wymiary dziecka: długość ciała, obwód główki, itp.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli wag elektronicznych dla dzieci. Producenci akcesoriów dziecięcych oraz sprzętu medycznego przeznaczonego dla najmłodszych prześcigają się w ich wachlarzu ofertowym. Prezentują swoje wyroby w sposób, który pozwoli na przekonanie do siebie poszczególnych kontrahentów, głównie rodziców oraz lekarzy pediatrów, przeświadczając ich o wyjątkowości sprzętu oraz jego wysokiej klasie. Wszystko to sprawia, że do wyboru mamy spory zakres produktów przeznaczonych do pomiaru masy ciała dzieci i to od konsumentów zależy, na które z nich się zdecydujemy.

Uwadze rodziców, odwiedzających sklep Mama i Ja, nie powinny więc umknąć wagi od takich producentów, jak m.in. Baby Ono oraz Topcom.

Wagi elektroniczne - niezbędne w przychodni oraz szpitalu

Wagi elektroniczne to jedne z podstawowych sprzętów wyposażenia placówek medycznych, w których leczone są nasze dzieci. Dlatego też tak ważne jest, aby były one właściwie przystosowane oraz posiadały pozytywny atest lekarzy, szpitali oraz rodziców. Wszystkie te opinie bowiem wpływają na przekonanie o niezawodności tych produktów.

Elektroniczne wagi dla najmłodszych umieszczone w przychodniach oraz w szpitalnych blokach porodowych utwierdzają nas w przekonaniu, że jesteśmy dobrymi rodzicami i we właściwy sposób dbamy o nasze dzieci, które dzięki naszej miłości i trosce rosną i przybierają na masie. Nie ma przecież nic ważniejszego od zdrowia i szczęścia naszych pociech, a ich uśmiech wynagradza wszystko – trud, ból, stres, czy nieprzespane noce. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą wag oraz poznania ich specyfikacji.

Zakupy na raty
eraty