Wózki dziecięce do samolotu

Filtruj

Przedmiotów 1-30 z 32

Wózki do samolotu - wybór odpowiedniego sprzętu

Podróżując wraz z małym dzieckiem po świecie, jednym z niezbędnych akcesoriów, o jakim należy pamiętać, jest wózek dla dziecka do samolotu. Nie każdy może być przewożony w samolocie, dlatego też, zanim wybierzemy się z naszymi bagażami na lotnisko, lepiej byśmy dowiedzieli się, jakie cechy wózki do samolotu muszą spełniać, aby zabranie wózka odbyło się bez większego problemu. Dużo zależy od wybranej linii samolotowej, bo choć podróż samolotem wydaj się wszędzie podobna, to jednak każdy przewoźnik wyznacza swoje własne szczegółowe standardy, o które warto zapytać jeszcze przed wylotem. Większość linii lotniczych zezwala, aby lekki wózek spacerowy można było zabrać ze sobą na płytę lotniska. Przed wejściem na pokład złożony wózek odbierany jest przed obsługę i pakowny jest do luku bagażowego. W tej sytuacji bardzo przydaje się torba transportowa, która zabezpieczy wózek do samolotu przed uszkodzeniami w trakcie pakowania i przelotu. Podkreślamy, że dobry pokrowiec na wózek spacerowy do samolotu wyposażony w uchwyt czy małe koła transportowe, nie tylko chroni siedzisko przed zabrudzeniem ale ułatwia przenoszenie czy manewrowanie.

 

Zwracamy uwagę, że samo dotarcie na pas startowy z wózkiem i dzieckiem jest szczególnie sporym wyzwaniem dla kobiet. Jeżeli dostajemy się do samolotu rękawem transportowym to przewożenie dziecka nie dostarczy jeszcze paniom wielu problemów. Natomiast kiedy do samolotu docieramy pieszo lub autobusem sprawy wyraźnie się komplikują. W takiej sytuacji często przemieszczamy się wąskimi klatkami schodowym, które prowadzą nas do zatłoczonego autobusu podwożącego pasażerów bezpośrednio do samolotu. To wszystko wymaga od mamy dużo siły i determinacji. Z jednej strony dziecko na ręku, a z drugiej strony bagaż podręczny i jeszcze przecież wózek składany do samolotu. Z tego powodu jeżeli mówimy o pojęciu "wózki dziecięce do samolotu" to zawsze wskazujemy na lekki kompaktowy wózek, niewielkich rozmiarów. W przeszłości był to głównie wózek parasolka, a dziś to pojecie wypełnia lekka spacerówka do samolotu, która dobrze, aby składała się przy użyciu jednej ręki. Z punkty widzenia przewoźnika, doskonale jest kiedy pakowny wózek do samolotu, po złożeniu zajmuje mało miejsca w luku bagażowym, a główna cecha wózka to niewielka waga. Te potrzeby dyktowane są jedynie ekonomią realizowania przelotu. Z punktu widzenia pań, ile wózek waży oznacza łatwość poruszania się pomiędzy halą odlotów, a parkującym na płycie lotniska samolotem, a funkcja składania jedną ręką znacząco ułatwia kontrolę malucha i siedziska wózka w tym samym czasie.

 

Wózek dziecięcy do samolotu - na co zwrócić uwagę ?

Jeśli planujemy zakup wózka, to warto zwrócić uwagę na cechy, dzięki którym będziemy mieli pewność, że wybraliśmy najlepsze z możliwych rozwiązanie. Co więc jest istotne? 

Wózek dziecięcy do samolotu powinien być przede wszystkim lekki, łatwy w transporcie, taki, który nie stwarza żadnych problemów podczas jego składania. Istotne jest to, aby po złożeniu zajmował on jak najmniej miejsca. Linie lotnicze określają, że na jedno dziecko przypada darmowy przelot wózka, bez względu na to, czy chodzi o gondolę, czy też o wózek spacerowy. Dobrze jest posiadać wózek w wersji 2 w 1 i mieć możliwość zamontowania fotelika samochodowego w przypadku tych najmniejszych podróżników. W ten bowiem sposób oszczędzimy pieniądze i nie będziemy musieli wydawać ich niepotrzebnie na nadprogramowy bagaż. Warto przy zakupie zwrócić uwagę na to, czy nosidełko posiada homologację do użytkowania w samolocie, bo jeśli tak, to bez najmniejszego problemu możemy je zabrać na pokład samolotu. 

 

Przewóz wózka należy zgłosić obsłudze. Ten większy musi bowiem być specjalnie oznaczony w punkcie bagażowym, jednak używać można go aż do czasu odprawy. Potem zostaje zabrany, by po lądowaniu mógł od razu trafić w ręce rodziców, którzy już na terenie lotniska w nowym miejscu, będą mogli z niego korzystać. Przy oddawaniu wózka warto go złożyć, aby obsługa nie miała z tym żadnego problemu. Jeśli wózek jest przeznaczony dla starszego dziecka, które samodzielnie chodzi i używa wózka jedynie podczas długich spacerów, można wózek złożyć, owinąć folią i od razu przekazać jako bagaż na lotnisku. 

Jaki wózek dziecięcy do samolotu wybrać?

Jeśli stoimy przed wyborem wózka dziecięcego do samolotu, z całą pewnością szukamy takiego rozwiązania, które okaże się doskonałym środkiem transportu na co dzień, jak i nie sprawi problemu podczas podniebnych podróży. Wśród różnych dostępnych na rynku modeli polecić możemy między innymi:


Nasza szeroka oferta z pewnością pozwoli Państwu spojrzeć na wózki spacerowe do samolotu z nadzieją, że wśród dostępnych modeli znajdzie się ten, który okaże się dla Państwa strzałem w dziesiątkę i który umili każdą, zagraniczną podróż. Zapraszamy również do sklepów Mama i Ja w Gdańsku, Gdyni, Toruniu i Łodzi bo chętnie pokażmy lekki wózek do samolotu czy dobierzemy torbę transportową.

Zakupy na raty
eraty