Moskitiery do wózków dziecięcych

Filtruj

Produkty 16

Moskitiery do wózków

Moskitiery to bez wątpienia niezwykle praktyczny dodatek do wózka, który znacznie ułatwia, ale i czyni przyjemniejszym codzienny spacer mamy oraz dziecka. Kobiety, które urodziły dzieci i tym samym zostały matkami na większą część etatu, jeżeli nie na cały, wiedzą, że jedną z podstawowych rzeczy, które należy uwzględnić w wyprawce jest wózek. Składają się na niego elementy takie, jak gondola oraz spacerówka, które można naprzemiennie wymieniać. Dodatkowo w powyższych zestawach zawarte mogą zostać folia przeciwdeszczowa oraz ochronna moskitiera.

Moskitiery wykonane zostały z siatki, która zbliżona jest do tych, które zakładane są na okna. Oprócz tego, że są one dopasowane rozmiarem oraz kształtem do wózka, posiadają obszycie z rozciągliwej gumki, która ułatwia założenie moskitiery. Siatka posiadająca bardzo drobne oczka, przede wszystkim ma za zadanie chronić dzieci przed owadami, a konkretnie przed ich ukąszeniami, które mogą okazać się szkodliwe dla zdrowia, a nawet zagrażać życiu najmłodszych.

Moskitiery - doskonały dodatek do spaceru

Moskitiery do wózków dziecięcych sprawdzają się głównie w okresie wiosenno – letnim, kiedy to zaobserwować można wzmożoną aktywność owadów. Chodzi tu nie tylko o komary, ale również m.in. o pszczoły, które – choć na pierwszy rzut oka niepozorne – mogą narobić naprawdę sporo szkód. Malutkie dzieci tym bardziej nie są w stanie się same przed nimi obronić, dlatego też dorośli – rodzice mają za zadanie zapewnienie bezpieczeństwa swoim pociechom również w tym zakresie.

Moskitiery warto zabierać ze sobą na spacer, niezależnie od pogody oraz tego, czy zamierzamy wybrać się do lasu, do parku, czy też do miasta. W każdym z tych miejsc bowiem czyhają zagrożenia w postaci pszczół, os, komarów, kleszczy i innych. Nie należy obawiać się, że zablokują przepływ powietrza i dziecko będzie miało utrudnione oddychanie – nic bardziej mylnego. Drobne oczka w siatce umożliwią swobodny dopływ tlenu w taki sposób, że dziecko nie odczuje żadnej różnicy pomiędzy założoną moskitierą, a jej brakiem.

Moskitiery do wózków różnych producentów

Moskitiery do wózków to naprawdę dobre rozwiązanie, bez którego nasze dzieci mogłyby być narażone na użądlenia i ukąszenia owadów. Prawdą jest, iż istnieją jeszcze dodatkowe zabezpieczenia w postaci kremów ochronnych oraz mgiełek przeciw owadom, jednakże są to jedynie „bonusy”, które mogą stanowić dodatek do moskitiery, ale nie są w stanie jej w żaden sposób zastąpić.

Podsumowując, przy wyborze wózka warto wziąć pod uwagę siatkę w postaci moskitiery. Może być ona dołączona do zestawu lub można zakupić ją zupełnie oddzielnie. Niezależnie od tego, czy będzie to wózek firmy Mutsy, Cybex, Maxi Cosi, Bugaboo, Baby Design, Baby Jogger, Stokke, Jędroch, Tutis, Joie, Chicco fotel czy też innej, do każdej z tych marek można dobrać odpowiednią moskitierę. Dysponujemy propozycjami m.in. od producentów: Ania, Bugaboo oraz Thule.


Zakupy na raty
eraty