Dzieci rosną znacznie szybciej, niż nam się wydaje. Nie chodzi tutaj wyłącznie o samą wagę, ale także wzrost naszego maleństwa. Gdy rozważamy zakup wózka spacerowego dla dużego dziecka, czasami może się okazać, że większość modeli dostępnych na rynku jest za mała. A zatem, jaki wózek dla dużego dziecka wybrać, aby służył nam jak najdłużej? W niniejszym artykule omówimy cechy charakterystyczne i różnice wózków dla większych dzieci, a także doradzimy, który z nich najlepiej wybrać.

 

mama i dziecka razem na spacerze

 

Czym różni się standardowy wózek od dużej spacerówki?

 

Według wielu z nas najistotniejszym kryterium wyboru wózka dziecięcego jest jego waga i poręczność. Takie spacerówki znacznie ułatwiają nam codzienne użytkowanie. Jednakże trzymanie się takich kryteriów wiąże się z tym, że standardowe modele posiadają najczęściej małe siedzenie. Rozwiązaniem tego problemu są tak zwane duże spacerówki, czyli wózki spacerowe dla dużych dzieci. Od standardowych wózków dziecięcych odróżnia je przede wszystkim wielkość siedziska, które jest dłuższe i szersze niż w innych modelach. Wózek spacerowy dla dużego dziecka zapewnia lepszy komfort, a także stabilność podczas jazdy. Umożliwia on również naszemu maleństwu wygodne drzemki w trakcie spacerów.

 

wózek spacerowy dziecko i mama na spacerze

 

Jaka spacerówka dla wysokiego dziecka?

 

Coraz częściej możemy spotkać się z tym, że dzieci rodzą się coraz większe. Jedno po urodzeniu ma na przykład 3 kilogramy wagi i 50 cm wzrostu, a inne już 5 kilogramów wagi i 62 cm wzrostu. Różnica ta jest bardzo znacząca w przypadku, gdy wybieramy wózek dziecięcy. Na szczęście, w ofercie sklepów dziecięcych możemy znaleźć gondole o różnych wymiarach. Dostępne są zarówno te standardowe, jak i modele XL. Długość przeciętnej gondoli to około 70 cm, zaś wersja powiększona może być aż do 10 cm dłuższa.

 

wózek dla dużego dziecka

Spacerówka dla dużego dziecka – cechy charakterystyczne

 

Wózek spacerowy dla wysokiego dziecka posiada pewne cechy charakterystyczne. Zaliczyć do nich możemy: szeroką (35-40 cm) i długą (77- 80 cm) gondolę, siedzisko o minimalnej szerokości 30 cm, oraz większy udźwig. Dla porównania, wymiary standardowej gondoli to około 28 do 30 cm szerokości, 70 cm długości i 20 cm głębokości.

Gdy urodzimy duże dziecko, niestety model o standardowych wymiarach długo nam nie posłuży, zwłaszcza gdy termin porodu mamy wyznaczony na zimę, gdyż wtedy ubieramy nasze maleństwo w gruby kombinezon. Bardzo dobrym pomysłem jest więc porównanie wymiarów w tych modelach wózków, które najbardziej nas interesują, bądź też wysłanie zapytania w tej sprawie do sklepu internetowego.

 

wózek dla dziecka na plaży

 

Jaki wózek spacerowy dla wysokiego dziecka wybrać?

 

Jeśli chodzi o wózek spacerowy dla wysokiego dziecka, najważniejszą kwestią jest wysokość oraz szerokość siedziska, a także maksymalne możliwe obciążenie wózka. Duża spacerówka dla wysokiego dziecka oferuje znacznie lepszą pozycję do drzemek, co zapewnia naszemu maleństwu większy komfort podczas dłuższych spacerów. Ponadto większe wymiary wpływają także na lepszą amortyzację i większą budkę. Dodatkowo, do tego rodzaju wózków często dołączane są dodatkowe akcesoria, takie jak: parasolka, folia przeciwdeszczowa, moskitiera czy też pałąk lub uchwyt na kubek.

 

wózek dla kilku dzieci

Najlepszy wózek spacerowy dla wysokiego dziecka

 

Wybierając wózek spacerowy dla dużego dziecka, warto także rozważyć takie aspekty, jak teren, po którym planujemy jeździć, a także rodzaj składania wózka. Na miejskie chodniki najlepszym rozwiązaniem będzie wózek na kołach piankowych, zaś na tereny podmiejskie i drogi nieutwardzone najlepszy będzie model na kołach pompowanych. Natomiast jeśli chodzi o rodzaj składania, na rynku możemy znaleźć wiele możliwości. Najlepiej, gdyby nasz wózek dla dużego dziecka składał się do wygodnych i kompaktowych rozmiarów. Z niektórych modeli możemy też na przykład odpiąć koła, dzięki czemu uzyskamy jeszcze mniejszy rozmiar po złożeniu.

0

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.