Zabawki marki Chicco są z nami już ponad 60 lat. Firma Artsana właściciel marki Chicco powstała w 1958, stworzona przez Pietro Catelli, wtedy młodego ojca. Od samego początku Pietro Catelli koncentrował się na rozwiązaniach przyjaznych dzieciom i rodzicom. Jako młody tata wprowadzał do firmy swoje przeżycia, zarówno radości i troski, które towarzyszyły mu jako rodzicowi. W pracy zmieniał je na pomysły, które miały pomóc rodzicom w wychowaniu dzieci, a dzieciom czerpać z zabawy wiele radości. To wszystko przekładało się na plany i produkty, które produkowała firma pod logo Chicco. Dziś świat stoi przed kolejnymi wyzwaniami tj. stworzyć nowemu pokoleniu bezpieczne warunki do dalszej egzystencji. Chicco dalej tworzy wspaniałe zabawki, ale jej projektanci z Chicco Reaserch Centre już nie tylko koncentrują się na bezpieczeństwie czy komforcie ale ich innowacje idątakże w kierunku ekologii.

 

zabawka chicco edukacja

 

ZABAWKI I EKOLOGIA MOGĄ IŚĆ W PARZE!

Zabawki dziecięce oferują mnogość funkcji, kolorów, rozmiarów i… materiałów, z których zostały wykonane. Kupując je dzieciom, a przy tym zwracając uwagę na to, z czego zostały wykonane, nie tylko sprawimy maluchom radość, ale również przyczynimy się do ochrony środowiska naturalnego. Marka Chicco ma w swojej ofercie kolekcję zabawek ECO+, która opiera się na produkcji z dbałością o środowisko. Kolekcja ta jest kwintesencją odpowiedzialnego działania wobec dzieci oraz wobec przyszłości świata, w którym będą się rozwijać.

 

zabawki chicco

Zabawki Chicco ECO+ 

zostały wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu odpadów przemysłowych oraz bioplastiku, który pochodzi z odpadów roślinnych z produkcji rolnej. Wykorzystywanie takich surowców pozwala na ograniczenie nadużywania pierwotnego plastiku. Poza samymi zabawkami również ich opakowania odzwierciedlają koncepcję kolekcji. Nadają się one do recyklingu, a użyty papier pochodzi z lasów odpowiedzialnie zarządzanych. Warto dodać, że wszystkie zabawki z kolekcji ECO+ zostały wyprodukowane we Włoszech, a ich jakość jest równie wysoka jak w przypadku innych zabawek Chicco – są bezpieczne i trwałe. W kolekcji Chicco ECO+ występuje kilka kategorii zabawek.

 

GRYZAKI I GRZECHOTKI

Zabawki te przeznaczone są dla dzieci w wieku od 3 do 18 miesięcy.

grzechotka chicco sowa  

 

Gryzaki ECO+ Chicco

występują w 4 kształtach: pieska, żabki, ślimaka i sowy. Są lekkie, łatwe do chwycenia i przynoszą ulgę w okresie ząbkowania. Wykonane są w 50% z bioplastiku.

 

Grzechotka Sowa ECO+ Chicco

 

grzechotka sowa wykonana z eko plastiku zachęca do zabawy

 

to idealna pierwsza zabawka. Ma 6 kolorowych pierścieni o różnych fakturach, dzięki czemu wzbudza zainteresowanie dziecka i wspiera rozwój jego zdolności manualnych. Zabawka została wykonana w 80% z plastiku z recyklingu i bioplastiku.


ZABAWKI KONSTRUKCYJNE


Zabawki te przeznaczone są dla trochę starszych maluszków i rozwijają ich zdolności poznawcze oraz manualne.

 

Sorter Kształtów Baobab ECO+ Chicco

zabawka chicco w kształcie kolorowych kamieni

to zabawka do sortowania kolorowych klocków w różnych kształtach. Zabawka ma na swojej powierzchni różne faktury, posiada pierścienie do zabawy i treningu koordynacji manualnej. Została wykonana w 80% z plastiku z recyklingu.

 

Piramidka Kamienie ECO+ Chicco

sorter kształtów ułatwia koordynacje ruchową dziecka

jest zabawką składającą się z kolorowych elementów różnej wielkości. Kamienie są lekkie i łatwe do zabawy dzięki prostemu systemowi układania. Piramidka Kamienie rozwinie w maluchu kreatywność. Wyprodukowana została w 80% z plastiku pochodzącego z recyklingu.

 

ECO+ Wieża 2w1 Kubeczki Chicco

zawaka chicco w kształcie wiezy budowanej z małych kubeczków

łączy dwie funkcje: układanie i sortowanie. Dziecko rozwija koordynację ręka-oko, układając wieżę z kolorowych kubeczków o rosnącej wielkości, a także sortując kształty w odpowiednie otwory każdego kubeczka. Wieża wykonana została w 80% z plastiku z recyklingu.

 

ECO+ Magiczna Piłka 2w1 Chicco

magiczna piła zachęca dziecko do zabawy

to zabawka, która pobudzi kreatywność i wyobraźnię dziecka. Maluch z 10 elementów może stworzyć kolorową piłkę, która tocząc się, zachęci go do ruchu. Może także dowolnie łączyć elementy i budować różnorakie postacie. Magiczna Piłka została wyprodukowana w 80% z plastiku pochodzącego z recyklingu.

 

ECO+ Sorter Układanka Dino Chicco

sorter kształtów poprawia koordynacje

spełnia funkcje układanki jak i sortera. Maluchy w wieku od 12 miesięcy mogą zacząć od sortowania kształtów, dzieci od 18 miesiąca życia mogą zbudować wieżę z dołączonych do zestawu kubeczków, a 2-latki mogą zmierzyć się z ustawieniem wszystkich kubeczków na Dinku tak, aby zachował równowagę i nic z niego nie spadło. Zabawka wykonana została w 80% z plastiku z recyklingu.
POJAZDY

 

Rowerek Biegowy ECO+ Chicco

rowerk typu pchacz uczy dziecka pierwszych ruchów jazdy jak na rowerze

to rowerek, którego rama, siodełko i uchwyty wykonane zostały w 80% z plastiku z recyklingu. Ma nowoczesny design, ergonomiczne i szerokie siodełko, duże koła odporne na przebicie oraz wygodne uchwyty. Dla dzieci od 18 miesięcy do 3 lat stanowi świetny trening równowagi i idealne wprowadzenie do jazdy na prawdziwym rowerze.

 

Jeździdło All Around ECO+ Chicco

pchacz dla dzieci do lat 3

to jeździdełko posiadające obrotowe koła, które zapewniają dziecku swobodne poruszanie się. Pojazd ma mechaniczny klakson, a także skrytkę pod siedziskiem, w której maluch może przewozić swoje skarby. Aby spersonalizować jeździdło, w zestawie znajdują się kolorowe naklejki, którymi dziecko może ozdobić swój pojazd. Zabawka została wykonana w 75% z plastiku pochodzącego z recyklingu.

Wybór produktów z kolekcji ECO+ Chicco wspiera zrównoważony rozwój i jest przykładem świadomego zaangażowania na rzecz środowiska i ludzi.

Teraz wybrane zabawki marki Chicco są w atrakcyjnej ofercie cenowej – sprawdź!

 

Jeżlei nie ma ich chwilowo w sklepie zadzoń, a ustalimy warunki dostawy

 

promocje na zabawki w sklepie mama i ja

 

0

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.