Zabawki dla dzieci

Filtruj

Przedmiotów 1-30 z 247

Zabawki dla dzieci od lat 3

Zabawki to najbliżsi przyjaciele naszych dzieci już od pierwszych tygodni ich życia. Przyciągają one uwagę maluchów, które mogą się do nich przytulić i zabrać je gdziekolwiek tylko chcą. Dzieci przyzwyczajają się i przywiązują do zabawek, ponieważ stwarzają im one pewne poczucie bezpieczeństwa i najmłodsi wiedzą, że oprócz mamy, mogą zawsze przytulić się do swoich zabawek i nie zostaną odtrącone.

Prawdziwy sens zabawy dostrzegają dzieci od lat trzech, które kojarzą już pewne fakty i wiedzą, w jaki sposób należy się prawidłowo bawić i które konkretnie zabawki do czego służą. Dla nich przeznaczone są już nieco innego rodzaju zabawki, które dodatkowo będą rozwijały wyobraźnię, zręczność, czy na przykład zdolność logicznego myślenia i kojarzenia faktów.

Jakie zabawki powinniśmy wybrać dla dziecka?

Zabawki dla dzieci od lat 3 to już nie tylko pluszowe maskotki, ale także zabawki interaktywne, takie jak zdalnie sterowane samochody, czy interaktywne mapy. Dzięki nim maluchy mogą nie tylko się bawić, ale także spędzać czas na zabawie, która pobudza ich wyobraźnię i rozwija poszczególne umiejętności. Rodzice kupując dziecku kolejną zabawkę powinni zwrócić uwagę na posiadane przez nią funkcje oraz na to, czy będzie ona jedynie przedmiotem do zabawy, czy też wzbogacona została o pewne aspekty edukacyjno – wychowawcze.

Na rynku zabawek dostępnych jest bardzo wiele różnorodnych modeli, które tylko czekają na to, aż ktoś je w końcu zauważy, a następnie przygarnie dla swojej pociechy. Firmy konkurują między sobą, które wyroby są lepsze, bardziej pożądane i na które obecnie jest zwiększony popyt, który z kolei przekłada się na podaż, a zatem na wytwarzanie kolejnych modeli.

Jedną z marek, które starają się zwrócić uwagę i pozyskiwać kolejnych wiernych kontrahentów jest firma Chicco. Wytwarza ona różnego rodzaju zabawki, w tym również dla dzieci od lat 3, jak na przykład:

  • gry planszowe

  • zabawki interaktywne, zręcznościowe (mini golf)

  • klocki

  • rowerki biegowe.

Rowerki przeznaczone są dla dzieci uczących się początkowej nauki jazdy na rowerze, a konkretnie utrzymania równowagi.

Zabawy dla trzylatków i starszych dzieci

Zabawy dla trzylatków i starszych dzieci muszą być nieco bardziej wyszukane niż dla niemowląt. Muszą zdecydowanie konkretniej pobudzać wyobraźnię i uczyć wiedzy świecie. To ułatwi im późniejsze kontakty z rówieśnikami oraz powodzenie w szkole, ponieważ będą potrafiły odnaleźć się w społeczeństwie i kojarzyć pewne podstawowe fakty. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia nie tylko psychologów, ale przede wszystkim rodziców i pediatrów.

Zabawki dla dzieci od lat 3, jak na przykład gry planszowe nie tylko pobudzą dziecięcą wyobraźnię, ale również rozwiną w pewien sposób zmysł orientacji i kooperacji z innymi graczami, co przełoży się na późniejsze relacje z rówieśnikami oraz na ogólną współpracę z ludźmi, także w tym dorosłym już życiu. Nauka poprzez zabawę jest naprawdę przyjemna, dlatego też warto wziąć pod uwagę tego typu zabawki, które wpłyną jedynie pozytywnie na rozwój naszych pociech.

Zakupy na raty
eraty