Parasolki do wózków dziecięcych

Filtruj

Produkty 6

Parasolki do dziecięcych wózków

Parasolki to gadżet, który już dawno zawojował świat mody i akcesoriów. Od jakiegoś już czasu popularne stały się również parasolki do wózków dla dzieci, które okazały się nie tylko praktyczne, ale też po prostu ładne. Dziś w ofercie nie ma już praktycznie wózków spacerowych, które miały na stałe daszki chronicie nasze pociechy przed słońcem i deszczem. To zadanie przejęły akcesoria nazywane "parasolka do wózka dziecięcego". Wybierając się na spacer z pociechą w ciepły i słoneczny dzień, warto zaopatrzyć się właśnie w taki element, jakim jest parasolka. Wówczas osłoni ona dziecko i tym samym ochroni je przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Skóra niemowląt jest bardzo wrażliwa, więc nawet przy wózkach głębokich, gdzie wózek z definicji ma własną budkę chroniącą dziecko od deszczu i słońca, parasolka może być dodatkowy uzupełnieniem w ochronie przed szkodliwym promieniowaniem UV.

 

Parasolkę można w każdym momencie złożyć, kiedy słońce zajdzie i rozwinąć, gdy się ono pojawi, a wraz z nim potrzeba okrycia i zabezpieczenia twarzy i skóry dziecka. Są one zatem bardzo wygodne i nie zajmują dużo miejsca, dzięki czemu w żaden sposób nie przeszkadzają w przebiegu wędrówki mamy lub taty z pociechą.

Parasolki do wózków od Mutsy oraz Stokke

Parasolki do wózków dostępne są na rynku i oferowane przez różnego rodzaju producentów, którzy zajmują się sprzedażą wszelkiej maści akcesoriów dla najmłodszych. Można zakupić je oddzielnie, ale coraz częściej zdarza się tak, że zostają one dołączone do zestawu wraz z wózkiem. Parasolki mogą być różnej wielkości – mniejsze lub nieco większe – oraz posiadać różne kształty i kolory. Wszystko zależy od wyobraźni i potrzeb rodziców oraz dzieci.

 

Parasolki do wózków dziecięcych prezentowane chociażby przez popularną firmę Mutsy charakteryzują się kształtem, który przypomina kwadrat i można dostać je w przeróżnych barwach. Są one naprawdę eleganckie i pasują do każdego wózka.

 

Podobnie jest z parasolkami, które oferuje marka Stokke, z tym, że skłania się ona bardziej w kierunku kształtów ośmiokąta i wpisanych w okrąg. Jeżeli chodzi o kolorystykę, w której dostępne są parasolki, przeważnie przedsiębiorstwa, w tym również firmy Mutsy oraz Stokke, posiadają szeroki wachlarz, spośród którego można zdecydować się na barwy klasyczne, takie jak na przykład popiele, granaty, czy zielenie oraz te nieco bardziej wibrujące i soczyste.

Przyjemne spacery z parasolką

Spacery z parasolką przez nasłoneczniony park w upalny dzień pozwolą na odrobinę relaksu i zażycia świeżego powietrza, zarówno przez dzieci, jak i rodziców. Z całą pewnością zostaną one docenione przez wszystkich, zwłaszcza, że parasolki idealnie spełnią swoje funkcje, w tym tą podstawową, jaką jest ochrona przed promieniowaniem słonecznym.

 

Parasolki pokochał już cały świat, w tym także Polska, w której de facto spora część rodziców posługuje się nimi i korzysta na co dzień, wybierając się ze swoimi maluchami na popołudniowy spacer. Zakup parasolek do wózków dziecięcych to prawdziwy strzał w dziesiątkę oraz udana inwestycja, która przełoży się nie tylko na komfort, ale przede wszystkim na zdrowie oraz dobre samopoczucie naszych dzieci. A to jest przecież bezcenne.

 

Dlatego też warto zastanowić się, a następnie zainwestować w ten oto gadżet, dzięki któremu pociechy nie będą narażone chociażby na szkodliwy wpływ promieniowania słonecznego na wzrok, poparzenia skórne, czy wysypkę. Zadbajmy więc o bezpieczeństwo naszych maluszków gdziekolwiek się znajdujemy.

Parasolka do wózka - na co zwrócić uwagę przy zakupie

Parasolki przeciwsłoneczne maja różne ceny. Jest to związane z miejscem wytworzenia, jakością użytych materiałów oraz rozwiązaniami technicznymi, które zastosował producent. Bazowym kryterium może więc być cena. Jeśli znasz już swój budżet to kolejnym elementem na który musimy zwrócić uwag to zaczep do wózka . Każda parasolka, aby chroniła we właściwy sposób maluszka przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi musi być prawidłowo przytwierdzana do konstrukcji wózka dziecięcego. Jeżeli wózek ma uchwyt dedykowany do konkretnych modeli, to niestety, nasz wybór jest ograniczony do rozwiązań, które znajdziesz w instrukcji użytkowania wózka. Jeżeli natomiast korzystamy z zaczepów uniwersalnych, należy wtedy sprawdzić jak skutecznie zaczepy montują parasole na wózku. Jakość połączenia jest bardzo ważna, bo nie ma nic gorszego jak osuwająca się parasolka do wózka w trakcie spaceru. Jeżeli mamy możliwości porównania w sklepie rożne modele parasolek to zachęcamy do tej czynności, aby wybrać zdecydowanie nieskuteczniejszy wariant. Kolejnym elementem na który warto zwrócić uwagę jest tkanina z jakiej jest wykonana powierzchnia daszka parasolki do wózka. Oprócz wyglądu tkaniny, kształtu czy koloru, który powinien konweniować z resztą wózka dziecięcego, ważną jest informacja czy zastosowana tkanina jest z filtrem UV. Wyższa wartość filtra będzie informowała użytkownika jak dalece nasze pociechy są chronione przed słońcem, a właściwie przed jego zgubnym promienieniem UV. Ostatnim elementem na który warto zwrócić uwagę jest ilość i jakość użytych przegubów do regulacji kątów pochylenia czy ustawianie parasolki względem słońca. Dobra parasolka do wózka ma dziś, nie jeden, a dwa przeguby pozwalające skutecznie regulować kąt pomiędzy masztem parasoli a wózkiem . Drugi przegub pozwala precyzyjnie regulować kąt czaszy parasolki w odniesieniu do płaszczyzn wózka, co daje dziecku pełną i właściwą ochronę przed promieniowaniem słonecznym.

 

Jeżeli masz jakiekolwiek problemy z prawidłowym wyborem parasolki do wózka dziecięcego zapraszamy do sklepów Mama i Ja w Gdańsku, Gdyni, Łodzi i Toruniu. Znajdziesz u nas różne modele : uniwersalne i dedykowane do wybranych wózków, a nasz personel z przyjemnością Ci pokarze jak je prawidłowo montować i używać. Mamy w końcu 30 lat doświadczeń w branży wózkowej.

Zakupy na raty
eraty