Wózki do biegania

Desc

Produkty 6

Zobacz jako Siatka Lista
na stronie
 1. X-lander, X-Run - wózek do biegania
  Już od 1 598,00 zł

  X-lander, X-Run - wózek do biegania

 2. Thule, Przyczepka rowerowa dla dziecka - Chariot Sport 2
  Już od 5 089,00 zł

  Thule, Przyczepka rowerowa dla dziecka - Chariot Sport 2

 3. Thule, Glide 2 - wózek spacerowy do biegania Jet Black
  Cena specjalna 2 429,00 zł Cena 2 699,00 zł

  Thule, Glide 2 - wózek spacerowy do biegania Jet Black

  Ocena:
 4. Thule, Urban Glide 2 - trójkołowy wózek spacerowy
  Już od 2 419,00 zł

  Thule, Urban Glide 2 - trójkołowy wózek spacerowy

  Ocena:
Desc

Produkty 6

Zobacz jako Siatka Lista
na stronie

Wózki do biegania - aktywność młodej mamy

Każda młoda mama jak najszybciej pragnie wrócić do formy sprzed ciąży. Bieganie jest jedną z tych aktywności, która w ostatnich latach stała się niezwykle modna. Ale jak biegać, jeśli mamy małe dziecko? Jak wygospodarować czas, jeśli większość poświęcamy maluchowi? Idealnym rozwiązaniem jest bieganie razem z naszą pociechą, a wózki do biegania doskonale się do tego nadają. Nie wyglądają one jak te tradycyjne, ale są w taki sposób zaprojektowane, że bieganie wraz z dzieckiem może stać się nie tylko sposobem na powrót do formy, ale również i pasją, której mlode mamy poświęcają się często bezgranicznie.

Czy można więc połączyć bycie mamą z byciem biegaczką? Oczywiście! Wystarczą chęci, motywacja i odpowiedni wózek dziecięcy do biegania.

Wózek dziecięcy do biegania - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jeśli chcemy dokonać zakupu wózka, zwanego popularnie joggerem, jednym z kluczowych elementów jest zwrócenie uwagi na najważniejsze parametry, tak, aby bieganie z nim było przyjemnością, a nie wysiłkiem.

Najważniejsze są koła. Muszą być one pompowane, w tyle 16-calowe, w przedniej części mogą być mniejsze, z tym że 12 cali to absolutne minimum. Wśród dostępnych modeli należy spojrzeć na takie, które nie mają skrętnych kół przednich, bo w trakcie biegu może to doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji.

Kolejnym elementem jest stabilność wózka. Jedne modele są trójkołowe, inne czterokołowe i każdy będzie odpowiednim, jeśli właściwie rozmieszczony jest w nim środek ciężkości. Prowadząc wózek w trakcie biegu musimy mieć pewność, że nawet przy większej prędkości trzyma się on odpowiednio na podłożu. Jest to bardzo ważne, abyśmy mogli w pełni odczuwać komfort i przyjemność biegania.

Nie można zapomnieć o amortyzacji, która w dobrej jakości wózkach zastosowana jest w formie siedziska wózka, tak, aby maluch czuł komfort jazdy i był chroniony przed jakimikolwiek wstrząsami. Dokonując zakupu na pewno warto dokładnie sprawdzić, jaki rodzaj amortyzacji został zastosowany, tak, aby dziecku dać pełne bezpieczeństwo siedzenia wewnątrz i gwarancję, że takie bieganie z mamą będzie dla niego prawdziwą przyjemnością.

Wózki do biegania muszą być wyposażone także w pasy bezpieczeństwa, najlepiej pięciopunktowe, wygodne, łatwe w zapinaniu i odpinaniu. Muszą posiadać dobre hamulce, zarówno ten nożny, jak i ręczny. Nożny powinien być w taki sposób zaprojektowany, by w trakcie biegu przypadkowo go nie nadepnąć, ręczny powinien w łatwy sposób być chwytany przez dłoń osoby biegnącej. Istotnym elementem jest także rączka, a więc uchwyt. Powinien być w pełni regulowany, z zastosowaniem odpowiedniego materiału, tak dostosowany, by trzymanie go nie stanowiło absolutnie żadnego problemu.

Wózki do biegania - jakie modele warte są wyboru?

Wśród dostępnych na rynku modeli wartymi rozpatrzenia propozycjami są:

To Top