Kremy dla niemowląt

Filtruj

Produkty 6

Kremy dla niemowląt  

Wybór odpowiedniego kremu dla niemowląt nie jest wcale tak prostym zadaniem, jakby mogło się nam wydawać. Wiadomo, że odpowiednia pielęgnacja skóry dziecka jest niezwykle ważna, jednak zasadniczą kwestią jest dobór do tego stosownego preparatu.

Skóra dziecka jest bowiem bardzo delikatna i niezwykle wrażliwa. Kupując kremy dla niemowląt, należy zwrócić uwagę na ich skład, na przeznaczenie oraz potrzeby malucha w kwestii pielęgnacji skóry.

Kremy w zależności od pory roku możemy podzielić na:

  • kremy na lato z filtrami UV

  • kremy na zimę chroniące przed mrozem, również z filtrami UV.


Kremy w zależności od przeznaczenia możemy podzielić na:

  • kremy nawilżające

  • kremy zasuszające

  • kremy ochronne.

Ze względu na niniejszy podział istnieje na rynku różnorodny asortyment tych właśnie produktów. Najczęściej kupujemy kremy nawilżające, które służą do codziennej pielęgnacji skóry dziecka. W ich składzie znajduje się między innymi ciekła parafina lub biała, miękka parafina, wazelina, rumianek, aloes, ale także oliwa z oliwek, arnika, olej migdałowy, olej sezamowy oraz lanolina i oczywiście dodatkowe substancje.

Wybierając kremy dla niemowląt, warto zwrócić uwagę na ich skład, bowiem chodzi tutaj o skórę naszego maleństwa. Jeśli jest ona bardzo wrażliwa, działanie niewłaściwego kremu może zaostrzyć problemy skórne.

Wśród dostępnych kremów do wyboru rodziców są kremy półtłuste i tłuste. Te pierwsze są to kremy pielęgnacyjne, którymi smarujemy dziecko zazwyczaj po kąpieli. Kremy tłuste z kolei sprawdzają się w okresie zimowym, są dobre na podrażnioną pupę i wszelkie odparzenia. Jak więc widać wybór jest duży i każdy krem ma swoje określone przeznaczenie.

Kremy dla niemowląt – dlaczego tak ważne jest ich stosowanie?

W ofercie naszego sklepu można zaopatrzyć się w różnorodne kremy dla niemowląt, których stosowanie jest niezwykle ważne w codziennej pielęgnacji i ochronie skóry naszego maluszka. Kiedy koniecznym jest ich stosowanie? Zawsze wtedy, gdy wychodzimy na spacer, bez względu na porę roku. W takich przypadkach krem powinien mieć filtr UV, który chroni dziecko przed niebezpiecznym promieniowaniem ultrafioletowym. Trzeba tutaj pamiętać, że nawet zimą słońce tak samo działa na skórę, jak w okresie letnim. Dobrze jest też postawić na nawilżanie skóry dziecka, nakładając odpowiedni krem lub balsam na ciało maluszka tuż po kąpieli, każdego dnia. W momencie, kiedy pojawi się wysypka, świąd lub zaczerwienienie, wówczas należy odstawić krem i spróbować coś innego, gdyż może się tak zdarzyć, że maluszek jest uczulony na jeden ze składników, który w takim kremie się znajduje.

Mamy nadzieję, iż nasza oferta okaże się być na tyle bogata, że każdy z Was znajdzie dla swojego maluszka najlepszy krem ochronny i pielęgnacyjny na każdy dzień. Proponujemy produkty znanych i cenionych na rynku marek, oferując kremy dla niemowląt w pełni dostosowane do potrzeb ich delikatnej i wrażliwej skóry.

Zakupy na raty
eraty