Termometry

Filtruj

Produkty 6

Termometry dziecięce

Termometr to urządzenie, bez którego chyba nikt nie wyobraża sobie życia. Jest on niezbędny w momencie, kiedy przyjdzie nam zmagać się z chorobą, podczas której temperatura znacznie się podnosi. Stan ten nazywamy po prostu wystąpieniem gorączki.  Produkt ten powinien więc znaleźć się w podstawowym wyposażeniu każdej, domowej apteczki.

Korzystają z niego wszyscy domownicy – zarówno dorośli, jak i dzieci. Szczególnie tym drugim przyda się pomiar temperatury przy oczywistym wsparciu dorosłych, gdyż maluchy, zwłaszcza te nowo narodzone nie uczynią tego samodzielnie.

Termometr ukazuje ciepłotę ciała w danym momencie. Prawidłowo, nasza temperatura powinna wynosić 36,6 stopni Celsjusza. Zdarza się jednak, że wynik jest podwyższony, co wskazuje na wystąpienie gorączki. Wówczas należy skonsultować się z lekarzem – pediatrą i poradzić się, co należy zrobić w sytuacji, gdy nasze dziecko zmaga się z podwyższoną temperaturą i stanem podgorączkowym.

Termometry dla niemowląt

Termometry przeznaczone dla niemowląt można używać – w zależności od rodzaju – na różne sposoby. Istnieją takie, przeznaczone tylko i wyłącznie do pomiaru temperatury ciała, ale dostępne są także termometry uniwersalne, które oprócz ciepłoty ludzkiego ciała mierzą również temperaturę wody. Drugi rodzaj pomiaru jest istotny z tego względu, że gdy przygotowujemy naszemu dziecku kąpiel, musimy zwrócić uwagę, aby woda nie była zbyt gorąca, ani zbyt zimna. Najlepiej zanurzyć w niej łokieć i ponadto dla pewności użyć termometru, który wskaże aktualną temperaturę kąpieli.

Termometry dla niemowląt występują na rynku w różnych postaciach. Niegdyś stosowane były te rtęciowe, których wynik był dokładny, ale od dłuższego już czasu odchodzi się od nich, z tego względu, że rtęć jest substancją trującą i niebezpieczną dla organizmu. Obecnie spotkać się można z termometrami elektrycznymi, które umieścić można w kilku miejscach.

U starszych dzieci pomiar można wykonać pod pachwiną, natomiast maluszkom, które nie utrzymają samodzielnie termometru może pomóc osoba dorosła. Zazwyczaj jednak mierzy się im temperaturę wkładając końcówkę termometru do ust lub w odbyt. Należy jednak pamiętać, że mierząc dziecku temperaturę w pupie, że będzie ona nieco wyższa i należy odjąć około 0,5 – 1 stopnia Celsjusza.

Kolejnym rodzajem urządzenia do pomiaru ciepłoty ciała są termometry bezdotykowe, które robią prawdziwą furorę.

Bezdotykowe termometry dla dzieci

Bezdotykowe termometry dla dzieci są równie miarodajne, mimo tego, że nie mają bezpośredniej styczności z ciałem dziecka. Wystarczy przyłożyć taki termometr na odległość jednego lub dwóch centymetrów od czoła, a na wyświetlaczu pojawi się odczyt wskazujący aktualny pomiar temperatury ciała.

Bezdotykowe termometry w większości spotkały się z aprobatą i z dużym entuzjazmem, aczkolwiek od czasu do czasu zetknąć się można z osobami, które sceptycznie do nich podchodzą, uważając, iż nie przynoszą pożądanego rezultatu, tudzież przekłamują wyniki. Nie da się jednak ukryć, iż w porównaniu z termometrami rtęciowymi, te elektroniczne oraz bezdotykowe nie mają szkodliwego wpływu na funkcjonowanie organizmu oraz na ludzkie zdrowie, czy w skrajnych przypadkach nawet życie.


Kierując się wyborem termometru dla naszych dzieci, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim ich dobro i zdecydować się na urządzenie, które będzie dla nich najbezpieczniejsze. W przypadku modeli bezdotykowych, warto przyjrzeć się propozycjom od Thermofocus, czy też Visiomed. Z kolei producent Nuk, oferuje model do ucha, czoła, wody.

Zakupy na raty
eraty