Ochraniacze do łóżeczka dziecięcego

Filtruj

Produkty 14

 

Ochraniacze do łóżeczka - piękny wygląd, praktyczne rozwiązanie

Ochraniacze do łóżeczka wzbudzają wiele kontrowersji. Z jednej strony uważane są za niezwykle przydatne w łóżeczku rozwiązania, z drugiej za całkowicie zbędne. Jeśli zostaną one dobrane odpowiednio i zamontowane tak, jak to jest w ich przeznaczeniu, nie stanowią dla dziecka żadnego zagrożenia. Dlaczego warto stawiać na ochraniacze do łóżeczka? 

Z jednej strony spełniają one aspekt wizualny, a więc łóżeczko, w którym mamy komplet pościeli i ochraniaczy w takim samym wzorze prezentuje się zdecydowanie lepiej i ciekawiej, niż puste łóżeczko bez jakichkolwiek dodatków. Dzięki pięknym kolorom i motywom można nadać temu miejscu naprawdę niezwykły wygląd. Nie są one jednak tylko dekoracją, bowiem spełniają także praktyczną rolę. Jeśli dziecko jest w nadmiarze aktywne, brak ochraniacza powoduje, że uderza ono główką, nóżkami lub rączkami o szczebelki, a to powoduje niepotrzebny płacz i ból. Co więcej, nie mając ochraniacza, dziecko często wkłada rączki lub nóżki między szczebelki. Jeśli do tego nieodpowiednio się obróci, może dojść nawet do złamania kończyny. Po co więc rezygnować z takiego dodatku, jeśli dzięki niemu właśnie możemy ochronić nasze dziecko przed uderzeniami i złamaniami? 

Wybór dostępnych na rynku produktów z tej właśnie kategorii jest naprawdę bardzo szeroki. Można kupić jedynie sam ochraniacz do łóżeczka dziecięcego, ale można również i wybrać opcję kilkuelementową, dzięki której będziemy mieć cały zestaw w jednym kolorze i wzorach. 

Ochraniacz do łóżeczka dziecięcego - różnorodne rozwiązania

Wśród dostępnych na rynku produktów dużą popularnością cieszą się ochraniacze do łóżeczka modułowe i panelowe.

Te modułowe składają się z kilku elementów, które razem tworzą jedną całość. Najczęściej występują w formie poduszek. Są bez wątpienia bardzo oryginalne w swoim wyglądzie i znacząco odbiegają od tego, co w większości dostępne jest na rynku. Są także uniwersalne, bo mogą stanowić zarówno ochraniacz do łóżeczka, jak również i formę poduszek, na których dziecko będzie w późniejszym czasie spało. Co więcej, takie modułowe ochraniacze umożliwiają łączenie ze sobą wielu kolorów, co sprawia, że możemy samodzielnie dobrać takie zestawienia kolorystyczne, jakie tylko chcemy. 

Ochraniacze panelowe (na przykład model Gracjan) z kolei tworzą jeden ciąg składający się z paneli, które w odpowiedni sposób rozmieszcza się w szczelinach w łóżeczku. Są one zazwyczaj większe, niż te modułowe, łatwo jest je przymocować do łóżeczka i spełniają one swoje zadania naprawdę doskonale. Można wybrać odpowiednie kolory i wzory, dopasowane nawet pod każdym względem do poszewki w poduszce i kołdrze. 

Na co należy zwrócić uwagę montując ochraniacze do łóżeczka?

Najważniejsze, aby robić to zgodnie z zaleceniami producenta. Niezbędne jest odpowiednie przywiązanie tasiemek do szczebelków w łóżeczku, bowiem w ten sposób mamy pewność, że ochraniacz nie spadnie naszemu dziecku na głowę. Jeśli zostanie dobrze zamontowany, tego problemu nie ma. W przypadku zerwania się tasiemki, konieczne jest jej przyszycie, bo tylko dobry montaż gwarantuje pełne bezpieczeństwo użytkowania takiego rozwiązania. Nic nie może się zginać, odchodzić, opadać, bowiem konstrukcja została tak przemyślana, by idealnie pasowała do wymiarów danego łóżeczka. 

 
Zakupy na raty
eraty