Maty

Filtruj

Przedmiotów 1-30 z 33

  1. Kinderkraft - Mata piankowa puzzle 3D LUNO SHAPES w mamaija
    Kinderkraft - Mata piankowa puzzle 3D LUNO SHAPES
    Już od 198,00 zł
  2. mata piankowa luno black kinderkraft w mama i ja
    Kinderkraft Mata piankowa Luno
    Już od 199,00 zł

Maty dla niemowląt

Maty edukacyjne to propozycja dla najmłodszych dzieci. Już kilkumiesięczne maluszki mogą bowiem poznawać  ich sekrety, a co za tym idzie – powoli zgłębiać tajniki świata. Maty rozwijają nie tylko wyobraźnię naszych dzieci, ale również powodują wyostrzanie się i rozpoznawanie poszczególnych zmysłów, a zatem wzroku, słuchu, czy dotyku.

Maty wykonane zostały z przyjemnego w dotyku tworzywa, takiego jak plusz oraz pianka. Oprócz części głównej, którą rozkłada się na podłodze i która służy do położenia na niej dziecka, maty składają się również z poprzecznych elementów, które wygięte w łuk i połączone tworzą pewne sklepienie nad głowami malców. Umieszczone zostały tam specjalne mocowania, na których można zawiesić załączone do zestawu maskotki, które bardzo często wydają z siebie jakieś dźwięki, co dodatkowo pobudza nasze pociechy do ich poznania.

Mata, która inspiruje do poznawania otoczenia

Maty dla niemowląt mimo tego, iż na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie niepozornych gadżetów, są elementem dość istotnym i odgrywają ważną rolę w rozwoju naszych dzieci, tym bardziej w początkowym okresie ich życia. Ciekawa i żywa kolorystyka już sama w sobie sprawia, że oczy dziecka same wędrują w tamtym kierunku, a rączki wysuwają się do przodu. Dodatkowym elementem, który wpływa na bodźce maluszków jest ruch, a konkretnie wprawione w niego zabawki, które przymocowane zostały do załączonych do maty pałąków.

Jeżeli chodzi o dźwięki, maty dla niemowląt bardzo często wyposażone są dodatkowo w funkcje dźwiękowe, które mogą być odkrywane stopniowo i samodzielnie przez dzieci. Coś może szeleścić pod rączką lub nóżką, ale także zagrać popularną i lubianą przez wszystkich melodyjkę. Dźwięki sprawiają, że maluszki nie tylko odbierają je słuchowo, ale w pewnym sensie również starają się je skojarzyć z czymś znanym, a tym bardziej z czymś, co  wywołuje w nich pozytywne uczucia, gdyż na przykład grana melodia przypomina tą, którą śpiewała im mama.

Maty edukacyjne - Bright Stars, Chicco

Maty edukacyjne, które dostępne są na rynku znacząco nie różnią się od siebie, ponieważ właściwie wszystkie wymienione elementy, które wpływają na behawioryzm dzieci zostały w nich zawarte. Oczywiście mogą one ulegać delikatnym różnicom, aczkolwiek nie są zbyt duże. Producenci akcesoriów dla dzieci, w tym zabawek i mat dla niemowląt starają się uczynić wszystko, aby zapewnić naszym pociechom właściwy i pełnowartościowy rozwój psychomotoryczny.

Warto wspomnieć na przykład o znanej w branży marce Chicco, która także posiada w swoim asortymencie maty edukacyjne w postaci mat muzycznych, czy też miękkich puzzli, na których umieszczone zostały cyferki. Wartą uwagi propozycją będzie również mata Tiny Love, która zachwyci maluszka swoją wielofunkcyjnością oraz aż 15 różnymi funkcjami zabawy!

Ucząc się zabawy, nasze dzieci uczą się również otaczającego ich świata – początkowo poznają najbliższe otoczenie, które z biegiem czasu i lat będzie poszerzało się o plac zabaw, pode, czyli dom i podwórko, szkołę, a w dorosłym życiu także pracę. Maty dla niemowląt stworzone zostały z konkretnych potrzeb i są odpowiedzią na konkretne pragnienia: miłości, czułości, akceptacji i rozwoju.

Zakupy na raty
eraty