Środki przeciw komarom

Filtruj

1 element

Niezbędne środki przeciw komarom dla niemowląt

Wraz ze zbliżającym się okresem letnim dla większości z nas ogromną zmorą są komary. Atakują one o każdej porze dnia i nocy. Są wszędzie: w naszych domach, na tarasach, nad jeziorami, na wakacjach, w lesie, wszędzie. Stosowanie odpowiednich preparatów na komary to niezbędny element naszego letniego komfortu i czerpania przyjemności z letniego czasu, jaki niewątpliwie każdy z nas bardzo lubi. Jeśli mamy małe dzieci, walka z tymi owadami w sposób szczególny jest dla nas ważna.

Pogryzione przez komara dziecko jest niespokojne, płaczliwe, jego skóra jest czerwona i nabrzmiała, a dziecko nie jest w stanie samodzielnie się przed atakiem obronić. Bez wątpienia środki przeciw komarom dla niemowląt to jedne z tych produktów, które w okresie zbliżającego się lata powinien posiadać w domu każdy rodzic. Pod żadnym pozorem nie można smarować lub pryskać ciała dziecka preparatami dla dorosłych, gdyż w swoim składzie mają one takie substancje, które w kontakcie z dzieckiem mogą okazać się bardzo niebezpieczne.

Oferowane przez nasz sklep środki przeciw komarom dla niemowląt to bardzo dobrej jakości kosmetyki i preparaty, dzięki którym lato nie będzie naszym dzieciom straszne. Wystarczy odpowiednio posmarować ciało maluszka, by komary omijały je szerokim łukiem. Mamy nadzieję, że asortyment naszych produktów pozwoli Wam wybrać najlepsze z możliwych rozwiązań.

Co powinny zawierać środki przeciw komarom dla niemowląt?

Jak wspomnieliśmy wyżej, nie każdy produkt nadaje się dla dziecka, a tym bardziej dla niemowlaka. Na szczęście istnieją na rynku środki przeciw komaromt, które dla tych najmłodszych dzieci są jak najbardziej bezpieczne. Na co więc powinniśmy zwracać uwagę, dokonując zakupu? Takie preparaty mogą mieć stężenie substancji chemicznej DEET nie większe niż 10%, co oznacza, że są one stosunkowo słabe, ale niestety mocniejsze byłyby bardzo niebezpieczne dla skóry maluszka. A czy są alternatywy dla takich środków?

Na pewno bardzo dobrze sprawdzają się płyny na komary dla dzieci, których najlepiej nie aplikować na skórę, ale spryskać nimi ubranko. W ten sposób komary wyczuwają zapach i nie zbliżają się do malucha. A jeśli dziecko śpi na przykład w wózku lub w łóżeczku turystycznym, bardzo dobrze jest nałożyć na nie moskitierę, by lepiej chronić skórę dziecka przed ugryzieniem komara.

Sposobów na walkę z komarami jest wiele, ale niestety w przypadku niemowląt są one zdecydowanie bardziej ograniczone. Stosując się do powyższych zaleceń, na pewno w dużej mierze jesteśmy w stanie ograniczyć atak komarów na nasze dziecko, ale nie będziemy w stanie tego problemu wyeliminować do końca. Bez wątpienia jednak niniejsze  środki to godne uwagi produkty, które możemy z przyjemnością zaoferować już teraz. Mamy nadzieję, że razem z nimi okres wakacyjny dla nas i naszych dzieci okaże się być jak najbardziej przyjemny.

Zakupy na raty
eraty