Sterylizatory, rozmrażacze

Filtruj

Produkty 15

Sterylizatory

Sterylizatory to nowoczesne urządzenia, które bardzo często przydają się w codziennym życiu i funkcjonowaniu wszystkich świeżo upieczonych mam. Każda z nich wie, że po każdym posiłku, który spożyły ich dzieci należy butelki po mleku umyć, a następnie umieścić w sterylizatorze – specjalnie przystosowanym urządzeniu do wyparzania, które jednocześnie dezynfekuje. Taki sposób czyszczenia jest nie tylko najbardziej dokładny, ale również pożądany. Tym bardziej, kiedy do czynienia mamy z nowo narodzonymi dziećmi, w tym z wcześniakami.

Sterylizatory posiadają różne pojemności, ale także na rynku dostępnych jest kilka ich rodzajów. Modele parowe wykorzystują parę wodną do czyszczenia butelek po mleku. Podobnie działają te elektryczne, z tym, że do ich użytkowania potrzebne jest zasilanie sieciowe. Mikrofalowe to trzeci rodzaj, w którym wykorzystuje się kuchenkę mikrofalową – wystarczy włożyć butelki do naczynia z wodą i wstawić do mikrofalówki.

Kiedy kupić sterylizator?

Sterylizator zazwyczaj używany jest już przed pierwszym użyciem świeżo zakupionej butelki. Chodzi o to, aby wyparzyć oraz zdezynfekować przedmiot i przy tym przygotować go do użytkowania. Sterylizatory można nabyć w każdym momencie i nie ma potrzeby, aby zaopatrywać się w nie przed samym rozwiązaniem ciąży. Przedmioty te nie wchodzą bowiem w skład podstawowej wyprawki dla dzieci.

Różne firmy posiadają w swojej ofercie wszelkiego rodzaju sprzęt przeznaczony dla młodych mam i ich dzieci, w tym również sterylizatory. Wybór jest dość spory, podobnie jak wachlarz cenowy, dlatego też wybierając tego typu produkt warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Po pierwsze, czy urządzenie to na pewno nam się przyda i czy będzie przez nas użytkowane. Po drugie, czy niezbędny jest nam duży, czy mniejszy sterylizator oraz jakiego rodzaju ma on być. Po trzecie, czy na pewno najdroższe znaczy najlepsze, a najtańsze najgorsze.

Warto jednak realnie podchodzić do tematu, zważając na potrzeby nasze, a przede wszystkim na potrzeby najmłodszych. Chłodna głowa i przytomność myśli sprawią, że będziemy wiedzieli, na co powinniśmy się zdecydować i na który przyrząd do sterylizacji butelek postawić.

Sterylizacja - dla higienicznego użytkowania butelki

Sterylizacja z całą pewnością jest istotna szczególnie w początkowej fazie macierzyństwa. W późniejszym czasie nie jest wymagane przykładanie do niej tak dużej wagi, aczkolwiek warto od czasu do czasu zadbać o właściwą dezynfekcję butelek naszych dzieci. Pomoże to w pozbyciu się niektórych drobnoustrojów, które mogą gromadzić się z resztek pożywienia i zadba o dokładną czystość.

Sterylizatory są urządzeniami, które bez wszelkich wątpliwości przydają się w życiu, a na pewno je ułatwiają. Stwarzają one poczucie komfortu i przeświadczenia, że uczyniliśmy wszystko, aby zapewnić pociechom higienę ich akcesoriów żywieniowych na najwyższym poziomie. To właśnie tego typu urządzenia pomagają nam w codziennym wyrażaniu miłości i przywiązania oraz troski o dobro naszych dzieci.

W sklepie Mama i Ja oferujemy sterylizatory m.in. takich marek, jak Avent oraz Chicco.

Zakupy na raty
eraty