Gryzaki, grzechotki

Filtruj

Produkty 12

Gryzaki

Gryzaki to jedne z najpopularniejszych akcesoriów, jeżeli chodzi o rozwój niemowląt. Otóż, pomagają one przetrwać jeden z najtrudniejszych momentów tego właśnie okresu rozwojowego, a konkretnie czas ząbkowania. Wyrzynanie się u dzieci pierwszych ząbków jest jak wiadomo bolesne i przekłada się na różnego rodzaju zachowania u naszych pociech.

Podczas ząbkowania maluszki są bardzo marudne i często płaczą. Wówczas rodzicom trudno jest zapanować nad płaczem oraz złym nastrojem ich pociech i zastanawiają się, co powinni w tej sytuacji zrobić. Na szczęście z pomocą, oprócz specjalistycznie opracowanych preparatów farmaceutycznych w postaci różnego rodzaju żeli na dziąsła, przychodzą właśnie gumowe lub kauczukowe gryzaki, które dzieci mogą bez przeszkód brać w rączki i wkładać do buzi, pocierając nimi jednocześnie o dziąsła, w miejscach, w których tworzą się nowe zęby.

Gryzaki dla niemowląt

Gryzaki dla niemowląt najczęściej skonstruowane są z wytrzymałej gumy, która oczywiście jest bezpieczna dla zdrowia najmłodszych. Bywa również tak, że wykonane zostały z innego rodzaju tworzywa, jak na przykład z coraz popularniejszego ostatnio kauczuku. Wszystkie materiały użyte do produkcji gryzaków muszą posiadać specjalne testy oraz rekomendację specjalistów, takich jak lekarze pediatrzy. Na jaki gryzak dla naszego dziecka powinniśmy się zatem zdecydować?

Jeżeli chodzi o rynek wszelkiego rodzaju akcesoriów dziecięcych, w tym również gryzaków, producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rodziców, a tym bardziej potrzeb maluchów i opracowują różnorodne przedmioty przeznaczone właśnie do użycia w okresie ząbkowania.

Marka Chicco na przykład ucieka się do wyrobów w tęczowej kolorystyce i zwierzęcych kształtach, które przyciągają dziecięcą uwagę oraz skupiają na sobie wzrok najmłodszych. Tym oto sposobem można nabyć na przykład:

  • Sprytną żabkę

  • Grzechotkę kurczaczka

  • Grzechotkę jabłuszko

  • Uśmiechniętego słonika - zabawkę przeznaczoną do wózka

Pierwsze ząbki

Pierwsze ząbki to w pewnym sensie pierwszy krok, który wprowadza nasze dzieci w kolejny etap dzieciństwa. Nie jest on łatwy, a tym bardziej nie jest przyjemny, ale wiąże się z prawidłowym rozwojem maluszków, który finalnie doprowadzi je do królestwa nowych smaków oraz doznań. Ząbkowanie może nie jest proste i miłe, ale kiedyś dobiegnie końca, a do tego czasu warto sięgać po gryzaki, które bez wątpienia przynoszą naszym dzieciom ulgę.

Gryzaki mogą łączyć w sobie kilka funkcji – zarówno tę, pomagającą przy wyrzynaniu się pierwszych, tak zwanych zębów mlecznych, ale również mogą spełniać rolę zabawową, ponieważ mogą one być jednocześnie kolorową grzechotką lub posiadać elementy pluszowej zabawki.

Niezależnie od tego, na który rodzaj zdecydują się poszczególni rodzice, będą działali zarówno dla dobra, jak również w imieniu swoich dzieci. A one, ni z tego, ni z owego któregoś pięknego dnia odwdzięczą się im cudownym i szerokim uśmiechem, w którym zawarte zostanie wspaniałe, śnieżnobiałe uzębienie.

Grzechotki dla niemowląt

Grzechotki należą do grupy zabawek, które wydają z siebie interesujące dla dziecka dźwięki. Nie jest to jednak sygnał interaktywny, ale prosty i znany wszystkim, charakterystyczny dla grzechotek dźwięk. Najczęściej jego źródłem są umieszczone wewnątrz urządzenia kolorowe kuleczki, które w momencie wprawienia zabawki w ruch, uderzają jedna o drugą i tym oto sposobem powodują wydobywanie się charakterystycznych przyjemnych odgłosów.
Grzechotki to zabawki, które znane były już naszym prababciom i babciom, z tym, że wówczas wyglądały one nieco inaczej. Na przestrzeni lat poszczególne zabawki, w tym również grzechotki, ewoluowały i zmieniały się, aby sprostać coraz to większym oczekiwaniom klientów, a zatem ich użytkowników, czyli dzieci.
Modele naszych babć bardzo często były domowej roboty, którą współcześnie określa się mianem „hand made”. Babcie obszywały delikatnym materiałem ziarna grochu, dodając do nich na przykład niewielki druciany przedmiot, aby ziarenka mogły uderzać także o niego, odbijając się i wydając przy tym charakterystyczny odgłos.
Grzechotki dla niemowląt, z którymi mamy do czynienia obecnie w niczym nie przypominają zabawek retro naszych prababć i babć. Wręcz przeciwnie – są nowoczesne i wielobarwne. Rynek producentów zabawek dziecięcych obfituje w różnego rodzaju gadżety, w tym także w grzechotki.
Istnieje wiele marek, które proponują najmłodszym swoje wyroby i zachęcają do ich kupna.
Grzechotki dla niemowląt to naprawdę popularny gadżet, który stanowi procentowo większą część zabawek najmłodszych dzieci. Jakie są ich zalety?
• przy użyciu grzechotki dzieci uczą się na przykład zręczności, a konkretnie wyrabiają w sobie zdolność chwytania przedmiotów i utrzymywania ich
• kolejną zaletą, którą można wymienić, a która wpływa na rozwój dziecka przy użyciu zabawki, jaką jest grzechotka jest celność, ponieważ nie od dziś wiadomo, że maluchy uwielbiają wkładać różnego rodzaju przedmioty do buzi.

Zabawa grzechotką

Zabawa grzechotką to dla naszych dzieci prawdziwa frajda, która sprawia nie tylko całą masę radości, ale dzięki niej najmłodsi w pewnym sensie uczą się świata. Poznają przy tym nowe dźwięki i starają się je rozróżniać od siebie. Grzechotki mogą wydawać różne odgłosy, w zależności od tego, co zawierają w swoim wnętrzu.

Jedne z nich działają ciszej, a inne są nieco głośniejsze. Najważniejsze, aby nie były zbyt hałaśliwe, gdyż wówczas maluchy mogą się przestraszyć i zniechęcić do używania takich zabawek.
Grzechotki to nieśmiertelni towarzysze naszych dzieci, którzy od lat trwają przy boku niemowląt. Oprócz tego, że najmłodsi uwielbiają bawić się nimi w domach, mogą zabierać je ze sobą praktycznie wszędzie. Grzechotka umili czas zarówno na spacerze, jak i podczas odwiedzin u dziadków, czy też w trakcie niezbyt przyjemnej wizyty u lekarza pediatry. Zabawi, rozweseli, a kiedy trzeba także pocieszy.

Zakupy na raty
eraty