Kiedy Twój maluszek zaczyna przygodę z jedzeniem, musisz zadbać nie tylko o pyszne posiłki, ale także o odpowiednie warunki do jedzenia. Najważniejszym meblem jest krzesełko do karmienia, w którym dziecko siedzi w trakcie jedzenia. Nie może też oczywiście zabraknąć kolorowej zastawy stołowej, dziecięcych sztućców i oczywiście śliniaczków, ale to krzesełko do karmienia jest tu najbardziej istotnym elementem. Dzięki niemu dziecko będzie mogło wygodnie i bezpiecznie cieszyć się każdym nowym smakiem. Zatem, jakie wybrać krzesełko do karmienia?

Pierwsze krzesełko do karmienia

Wygoda i bezpieczeństwo to dwa najważniejsze hasła, o których musisz pamiętać, wybierając krzesełko do karmienia dla swojego dziecka. Właśnie dlatego nie sprawdzi się tu zwykłe krzesło ani siedzenie na kolanach rodzica. Kiepskim pomysłem są też foteliki samochodowe, które muszą być zamocowane do siedzenia, aby były naprawdę stabilne. Rozszerzanie diety dziecka to na początku częściej zabawa niż jedzenie, dlatego bardzo ważne jest zabezpieczenie malucha przed wypadnięciem z ze swojego krzesełka. Rodzice zadając sobie pytanie: "krzesełko do karmienia jakie wybrać ?" muszą rozstrzygnąć często kwestie czy wybrać szerokie siedzisko czy wąskie, a może twarde siedzisko lub miękkie. Ci bardziej zaradni sprawdzają ranking krzesełek w którym maluch będzie czuł się komfortowo w każdym miesiącu życia. Na każdy etapie doboru przychodzi Państwu z pomocą doświadczona ekipa ze sklepów Mama i Ja.

Odpowiednie krzesełka do karmienia możesz kupić stacjonarnie w sklepach Mama i Ja w Gdańsku, Gdyni, Toruniu, Łodzi lub w sklepach internetowych. W przypadku pierwszego krzesełka warto jednak wybrać się do sklepu całą rodziną i przymierzyć się do danego modelu . W sklepie można też uzyskać fachowe porady na temat tego, jakie krzesełko do karmienia kupić.

Jakie krzesełko do karmienia wybrać?

O czym pamiętać podczas wyboru krzesełka do karmienia dzieci?

Wielu rodziców zwraca uwagę na kolor i kształt krzesełka, niektórzy także na to, czy będzie pasowało do wyposażenia kuchni. Jednak istnieją cechy ważniejsze niż zalety wizualne nowego mebla. Bezpieczne krzesełko ma pozwolić na praktyczne karmienie malucha, w odpowiedniej dla niego pozycji. Tu warto podkreślić, że dopiero dziecko, które stabilnie siedzi, może być posadzone w krzesełku do karmienia. Przyjęcie odpowiedniej pozycji siedzącej pozwala na prawidłowe połykanie pokarmu, minimalizując w ten sposób ryzyko zadławienia się.

Najlepsze krzesełko do karmienia to takie, które można dopasować do wzrostu dziecka, dzięki temu kupując jeden mebel, zyskujemy odpowiednie siedzisko dla maluszka od mniej więcej szóstego miesiąca życia, jak i dla starszego dziecka, jedzącego już samodzielnie. Dobre krzesełko powinno wspierać rozwój dziecka, mieć wygodny podnóżek, stanowiący odpowiednie podparcie stóp. Nie można też zapomnieć o tym, że powinno być wyposażone w pasy bezpieczeństwa, które utrzymają najbardziej nawet wiercącego się malucha w odpowiednim miejscu.

Najważniejsze cechy wygodnego krzesełka

Wygodne krzesełko, czyli właściwie jakie? Takie, które jest wygodne zarówno dla dziecka, jak i dla karmiącej je osoby. Dlatego należy pamiętać o tym, że krzesełko do karmienia powinno być dość wysokie, dzięki temu nie będzie potrzeby nadmiernego schylania się w trakcie posiłku. Bardzo ważna jest też regulowana wysokość siedziska – dziecko szybko rośnie, w związku z tym powinno siedzieć coraz głębiej, to pomoże zadbać także o optymalne podparcie dolnego odcinka kręgosłupa.

Możliwość swobodnej regulacji podnóżka to coś, na co wielu rodziców nie zwraca uwagi, a przecież brak regulacji wysokości podnóżka może w znaczący sposób wpłynąć na komfort korzystania z krzesełka. Umieszczone zbyt nisko sprawi, że najmniejsze dziecko nie będzie mogło do niego sięgnąć, z kolei zamocowane zbyt wysoko może sprawić, że rosnące dziecko szybko przestanie się mieścić w krzesełku, ponieważ nóżki dziecka znajdą się w niewłaściwej pozycji. Właśnie dlatego regulowana wysokość podnóżka jest bardzo ważna.

Krzesełko do karmienia dziecka - jakie wybrać?

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wyboru krzesełek do karmienia?

Regulacja wysokości jest jedną z najważniejszych cech krzesła, dzięki temu posłuży Twojemu dziecku przez długie lata. Regulowane krzesełko sprawdzi się już od samego początku karmienia, a gdy maluch podrośnie, można wykorzystać je jako miejsce do zabawy, np. do rysowania czy układania klocków. To czy krzesełko będzie wykonane z naturalnego drewna, czy z tworzywa sztucznego, jest sprawą raczej drugorzędną. Zarówno drewniana konstrukcja, jak i plastikowy mebelek mogą posłużyć przez długi czas.

Ważną, zwłaszcza dla rodzica, cechą dobrego krzesełka do karmienia, jest to, aby było proste w utrzymaniu czystości. Siedzisko i oparcie powinny być wykonane z materiału, który można szybko wyczyścić za pomocą gąbki i standardowo używanego detergentu. Resztki jedzenia będą z pewnością pojawiały się na wszystkich elementach krzesełka, zwłaszcza że pozycja siedząca zachęca do zabawy jedzeniem o stałej konsystencji.

Dobry fotelik do karmienia – podsumowanie

Posiłki jedzone wspólnie z całą rodziną to ważny element w rozwoju dziecka, dlatego Twój maluch powinien mieć możliwość siedzenia we własnym krzesełku w pobliżu dużego stołu. Wcześniej jednak musisz zadbać o jego komfort, czyli najwygodniejsze krzesełko do karmienia. Powtórzymy jeszcze raz jego najważniejsze cechy:

  • - regulowane oparcie,
  • - regulowany podnóżek,
  • - stabilna konstrukcja,
  • - pasy bezpieczeństwa,
  • - łatwe czyszczenie powierzchni krzesełka.

Wiesz już jakie krzesełko do karmienia wybrać? Zapraszamy do naszych sklepów stacjonarnych oraz na zakupy online!

0

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.