Foteliki samochodowe dla dzieci

Filtruj

Przedmiotów 1-30 z 279

Foteliki samochodowe dziecięce - niezbędne w każdej podróży

 

W życiu każdego rodzica przychodzi moment, w którym zmuszony jest zabrać ze sobą swoje dziecko w dłuższą trasę samochodową. Jeśli czeka to również Państwa, radzimy odpowiednio wcześniej zaopatrzyć się w odpowiedni fotelik dziecięcy samochodowy. Przypominamy jednocześnie, że wykorzystanie ich w podróży nie jest dobrowolne, lecz nakazane przez prawo, które głosi, iż każde dziecko do 12. roku życia podczas jazdy musi być przewożone w foteliku samochodowym. Na rynku znajdziemy foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy RWF ( rear way facing ) oraz przodem do kierunku jazdy FWF ( forward way fancing ). To który typ fotelika samochodowego wybrać zależy od kilku istotnych kwestii, o czym opowiemy poniżej.

 

Niestety wciąż zdarzają się sytuacje, w których poszczególni rodzice bagatelizują ustanowiony nakaz, narażając się tym samym nie tylko na otrzymanie mandatu, ale również wyrządzenie krzywdy własnemu synowi bądź córce w przypadku, gdy – odpukać! – na drodze dojdzie do wypadku. Mamy nadzieję, że Państwo nie należą do tego grona i chętnie zapoznają się ze szczegółami oferty przygotowanej dla klientów Mama i Ja, na którą składają się m.in. nowoczesne i wygodne foteliki samochodowe dla niemowląt oraz dla starszych dzieci. Usadowione w nich maluchy mogą czuć się w pełni bezpiecznie, a jednocześnie na tyle swobodnie, by nawet najdłuższa trasa nie narażała je na odczuwanie skutków znajdowania się wciąż w tej samej pozycji.

 

Wybór fotelików samochodowych w sklepie Mama i Ja

 

Aby podnieść poziom bezpieczeństwa fotelika, foteliki dla dzieci, szczególnie dla tych najmłodszych wyposażone są w 5 punktowe pasy dołączone do fotelików samochodowych. Pozwalają objąć nimi zarówno dzieci o drobnej, jak i nieco bardziej postawnej posturze. Bardzo ważne jest oprócz prawidłowego wpięcia fotelika i prawidłowego zapięcia w pasy dziecka, aby dzieci podróżowały tyłem do kierunku jazdy tak długo jak się da. Foteliki samochodowe montowane tyłem, zdecydowanie lepiej eliminują negatywną energię przekazaną małemu podróżnikowi przy kolizji drogowej. Potwierdzają to wyniki największych instytucji testujących foteliki w samochodzie jak szwedzki Test Plus czy niemieckie laboratorium ADAC. Wielu rodziców nie jest świadomych jak prawidłowe mocowanie fotelika, a właściwie niewielkie odstępstwa od właściwej procedury negatywnie skutkują urazowością u małych pasażerów, gdy dojdzie do zderzenia drogowego. W naszym procesie zakupowym przewidujemy dla rodziców możliwość nie tylko wyboru fotelika, ale możliwość zapoznania się z ich konstrukcją oraz kierunkiem działania sił bezwładności w czasie jazdy. Proces wyboru to zapoznanie się z zasadami prawidłowego przewożenia dziecka. Ostatni element to dopasowanie fotelika do pojazdu kupującego i nadzór procesu montażowego. Proponowane przez nas artykuły różnią się między sobą kształtem i kolorami, co powoduje, że każdy rodzic może znaleźć dokładnie taki produkt, jakiego potrzebuje. Każdy fotelik samochodowy, który mamy przyjemność Państwu zaoferować, bez względu czy jest montowany tyłem do kierunku jazdy czy pasami bezpieczeństwa w pewnym sensie montaż jego jest banalnie prosty. Ponieważ jednak odpowiada za życie dziecka doradzamy aby odbył się w treningu z naszym personelem w Gdańsku, Gdyni, Toruniu czy Łodzi.

 

Dla osób, które poszukują bardzo lekkie konstrukcje, mamy np. fotelik maxi cosi Coral z wyjmowaną wkładką wewnętrzną dzięki czemu jego przenoszenie pomiędzy domem, a kilkoma autami nie sprawia problemu. Innym dodatkowym elementem na który uwagę zwracają rodzice jest, czy ich konstrukcja zapewnia dziecku wystarczający komfort i jak przebiega ich czyszczenie. Nasze fotele spełniają wiele z wymarzonych kryteriów . Polecamy zatem wszystkim dokonanie zakupu jednego ze znajdujących się w naszym sklepie fotelików samochodowych, zaznaczając jednocześnie, że wszystkie zostały wykonane z antyalergicznych materiałów w fabrykach cenionych na rynku producentów, gwarantujących jakość na najwyższym poziomie.

Co oferujemy w naszych sklepach?

W naszej ofercie znalazło się wiele ciekawych modeli, które z pewnością okażą się  komfortowymi do jazdy na co dzień, jak również i w trakcie długich podróży. Mamy najbezpieczniejsze foteliki samochodowe posiadające niezbędne międzynarodowe atesty świadczące o ich niezawodności Polecamy więc takie foteliki samochodowe, jak:

 

 

Mamy także wiele innych propozycji dopasowanych do potrzeb małych podróżników w każdym właściwie wieku. Przypominamy, że dzisiejsze prawo dostosowuje foteliki do wzrostu dziecka. Z łatwością wiec znajdą u nas Państwo foteliki samochodowe odpowiednie do przewożenia dzieci od urodzenia, czy do momentu, kiedy będą mogły jeździć zapięte w klasyczne pasy bezpieczeństwa.

Jaki fotelik samochodowy wybrać?

Dla każdego rodzica bezpieczeństwo dziecka stanowi element priorytetowy. Dlatego, jeśli planujemy kupić fotelik dla dziecka, powinniśmy zdecydować się na sprawdzone oraz przetestowane modele, gwarantujące naszemu dziecku bezpieczeństwo podczas każdej podróży w samochodzie. Nasza oferta to foteliki samochodowe posiadające atesty uzyskane podczas testów zderzeniowych, dzięki czemu zapewniają one optymalną ochronę w razie wypadku. Jest więc niezwykle ważne, aby fotelik do samochodu przeszedł odpowiednie badania i posiada niezbędne atesty. Wszystkie nasze fotele mają wymagane testy homologacyjny ECE, a większość jeszcze surowsze atesty konsumenckie jak: Test Plus czy ADAC.


Fotelik najlepiej dopasować nie tyle do wieku dziecka, co raczej do wielkości dziecka, ponieważ poszczególne maluchy w podobnym wieku mogą znacznie różnić się wzrostem oraz wagą. W naszym sklepie internetowym kupisz zarówno foteliki samochodowe dla najmłodszych dzieci, jak i też egzemplarze przeznaczone dla starszych, a co za tym idzie większych pasażerów. Oferujemy foteliki do przewożenia maluchów w różnych kategoriach wagowych, aż do 36 kg.

 

Poprawny montaż fotelików samochodowych dla dzieci


Jeżeli chcą Państwo zapewnić swojemu dziecku zawsze bezpieczną podróż, muszą Państwo zaopatrzyć się w odpowiednio dobrany fotelik samochodowy dziecięcy, jednak równie ważne, jak sam fotelik jest jego właściwa instalacja. Zapięcie fotelika może odbywać się przy użyciu systemu isofix, jest to rozwiązanie bardzo wygodne. Starsze modele samochodów, w których nie została zainstalowana baza isofix, fotelik mocowany jest za pomocą pasów bezpieczeństwa. Oba rozwiązania dotyczą fotelików montowanych na tylnej kanapie samochodu. Ogólnie rzecz biorąc, zaleca się przewożenie dziecka na tylnym siedzeniu samochodu, ponieważ montaż fotelika na przednim siedzeniu wiąże się zwykle z koniecznością dezaktywacji poduszki powietrznej.

W naszej ofercie znalazły się foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy oraz modele przeznaczone do podróży przodem. Foteliki do jazdy tyłem przeznaczone są z definicji dla najmłodszych. Starsze dziecko potrzebuje często więcej miejsca na nogi w czasie podróży samochodem, dlatego są one przewożone w fotelikach samochodowych montowanych przodem do kierunku porusznia, choć my deklarujemy aby dziecko jechało tyłem bo tak jest bezpieczniej. Aby poprawić komfort podróży swojego dziecka, mogą Państwo wybrać fotelik wyposażony w regulowany zagłówek, a w przypadku chęci poprawy bezpieczeństwa przewozimy nasze pociechy w foteliku klasy Rear Way Facing.

Jeżeli macie Państwo jakiekolwiek wątpliwości co do sposobu montażu fotelika samochodowego, zapraszamy do jednego z naszych sklepów stacjonarnych. Nasi wykwalifikowani pracownicy pokażą Państwu jak poprawnie zamontować fotelik. Wyjaśniamy kiedy fotelik samochodowy dla dziecka i poduszka powietrzna jest w konflikcie, kiedy pasy bezpieczeństwa przebiegają nieprawidłowo oraz czemu czasami pasy samochodowe są gorsze do zastosowania niż wariant ISO FIX. W kwestii wyboru miejsca montażu polecamy ustawienie w zalecanej pozycji na jednym z siedzeń znajdujących się z tyłu. W pierwszej kolejności wybieramy środkowe tylne, a późnij tylne prawe od strony chodnika. Mama i Ja to najlepsze foteliki samochodowe w rozsądnych cenach oraz bogate niezbędne wsparcie montażowe!

Foteliki samochodowe w naszych sklepach stacjonarnych

 

W sklepie Mama i ja szczególnie polecamy foteliki marek:


Foteliki samochodowe Cybex

Jest to jedna z najbardziej cenionych na rynku marek zajmujących się produkcją fotelików samochodowych, która spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa i zapewnia komfortową jazdę naszych pociech.Sprawdź nasze foteliki Cybex

Foteliki samochodowe Maxi Cosi

To firma holenderska, która od lat w Polsce jest bardzo dobrze znana. Foteliki samochodowe tej marki wybiera szerokie grono odbiorców, bowiem producent ten tworzy swoje foteliki według najnowszych standardów i z myślą o bezpieczeństwu dziecka.
Sprawdź nasze foteliki Maxi Cosi

Foteliki samochodowe Recaro

Foteliki Peg Perego cenione są za jakość, za dobór odpowiednich materiałów, za wygodę jazdy oferowaną wszystkim dzieciom, a nade wszystko za bezpieczeństwo, które dla rodziców stanowi element priorytetowy.
Sprawdź nasze foteliki Peg Perego

Foteliki samochodowe Kiddy

Jest to marka, która od lat już specjalizuje się w produkcji fotelików samochodowych dziecięcych, przeznaczonych zarówno dla niemowląt, jak również starszych dzieci. Szeroka gama kolorów, ciekawy design, piękne wykończenia, a do tego komfort jazdy i pełne bezpieczeństwo w każdej podróży.
Sprawdź nasze foteliki Kiddy

Foteliki samochodowe Romer

To znana na całym świecie marka oferująca najwyższej jakości foteliki samochodowe w pełni dostosowane do potrzeb wymagających rodziców i lubiących podróżowanie dzieci.
Sprawdź nasze foteliki Romer

Foteliki samochodowe AXKID

Axkid jest częścią szwedzkiej firmy Axonkids AB, istniejącą na rynku od 2009 roku. Firma stawia na ciągły rozwój, bezpieczeństwo dzieci i na foteliki, które pod każdym względem można uznać za niemal doskonałe.
Sprawdź nasze foteliki AXKID

Foteliki samochodowe Joie

Ta brytyjska marka charakteryzuje się wysoką jakością swoich produktów, na którą zdecydowanie warto wydać nawet większą ilość pieniędzy. Wybierają fotelik samochodowy tego producenta, każdy rodzic będzie bez wątpienia w pełni zadowolony z jego funkcjonalności.
Sprawdź nasze foteliki Joie

Foteliki samochodowe BeSafe

BeSafe to część norweskiej firmy HTS, która oferuje bardzo dobre, sprawdzone i przetestowane foteliki samochodowe, w których jazda jest dla dziecka prawdziwą przyjemnością, a dla rodzica gwarancją najwyższego bezpieczeństwa.
Sprawdź nasze foteliki Besafe

 

 
Zakupy na raty
eraty