wózek dla wysokich rodziców stokke xplory

Wybierając wózek dla naszego maleństwa, zazwyczaj zwracamy uwagę na takie jego cechy, jak waga, funkcjonalność i ogólny wygląd. Jednakże ważne jest nie tylko zadowolenie samego pasażera, ale również komfort rodziców – szczególnie kiedy cieszą się oni wysokim wzrostem. A jaki wózek dla wysokich rodziców powinniśmy wybrać? Już za chwilę o tym powiemy!

 

Wózek dla wysokich rodziców - czym kierować się przy wyborze?

 

Osoby, które już od młodzieńczych lat cechują się ponadprzeciętnym wzrostem, z pewnością dawno przywykły do konieczności dopasowywania różnych produktów do swoich centymetrów. Nie zawsze jednak jest to proste. Podobny dylemat pojawia się, gdy przygotowujemy się do roli rodzica. Opieka nad dzieckiem oznacza codzienne schylanie, podnoszenie i kołysanie, dlatego też wózek powinien zapewniać naszemu ciału odpoczynek podczas spacerów. W tym przypadku musimy szczególnie zadbać o swoje plecy i zdrowy kręgosłup.

 

Wózki dziecięce dla wysokich rodziców – co je wyróżnia?

 

wozek wysocy rodzice

 

Wiele osób zastanawia się, jakie dokładnie cechy powinien mieć wózek dziecięcy dla wysokich rodziców. Otóż, co najważniejsze – wózek taki powinien oferować dużą swobodę regulacji. Taki funkcjonalny i praktyczny model posiada nie tylko możliwość dostosowania siedziska czy długości pasów bezpieczeństwa, lecz także długości rączki. Rączkę taką możemy swobodnie dopasować zarówno do swojego wzrostu, jak i nieco niższych dziadków lub opiekunki.

 

Kolejnym ważnym elementem wózka dla wysokich rodziców są koła. Wersje duże i amortyzowane dodadzą całej konstrukcji nawet kilka centymetrów. Istotna jest także wysokość, na której znajduje się sama gondola, gdyż konieczność częstego schylania się zbyt nisko do naszego maleństwa może w efekcie przysporzyć nam sporego bólu pleców.

 

Wózek spacerowy dla wysokich rodziców jest dla nas narzędziem tak naprawdę codziennego użytku. Dlatego też powinien on prowadzić się lekko i wygodnie, chronić naszego maluszka przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz być intuicyjny w obsłudze. Warto także zwrócić uwagę na materiały użyte do jego produkcji. Najlepiej postawić na takie, które możemy szybko wyczyścić. Istotne jest również tworzywo, z którego zostały wykonane koła wózka. Ważne, aby było ono odporne na różnego rodzaju uszkodzenia i przebicia.

 

Jaki wózek dla wysokich rodziców sprawdzi się najlepiej?

 

wózek na plazy

 

Wielu z nas zastanawia się, jaki wózek dla wysokich rodziców będzie najlepszy. Większość rodziców wybiera wózki wielofunkcyjne, które opierają się na jednym stelażu i dodatkowo łączą w sobie funkcję wygodnej spacerówki oraz wózka głęboko-spacerowego. Takie modele posiadają też często teleskopową regulację rączki, dzięki której możemy idealnie dopasować jej położenie do naszego wzrostu. Takie wózki dziecięce dla wysokich rodziców mogą posiadać też dodatkowe cechy, takie jak siedzisko montowane w obu kierunkach jazdy i podnóżek z możliwością regulacji, która umożliwia łatwe dopasowanie do aktualnego wzrostu naszego małego pasażera. Ważna jest też gondola wyściełana wygodnym materiałem.

 

wózek na plazy

Bardzo ciekawą opcją, która z pewnością przypadnie do gustu wysokim rodzicom jest specjalny system „click”, który w wózkach spacerowych dla wysokich rodziców umożliwia szybkie i łatwe stworzenie gondoli, fotelika samochodowego lub siedziska spacerowego zaledwie jednym ruchem. Niewątpliwą zaletą takiego wózka dla wysokich rodziców jest to, że siedzisko spacerowe możemy złożyć razem ze stelażem.

0

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.