Krzesełka do karmienia

Desc

Przedmiotów 1-30 z 54

Zobacz jako Siatka Lista
na stronie
 1. Muuvo Choc - krzesełko do karmienia
  Już od 599,00 zł

  Muuvo Choc - krzesełko do karmienia

 2. Oribel, Cocoon - krzesełko do karmienia
  Już od 899,00 zł

  Oribel, Cocoon - krzesełko do karmienia

 3. KinderKraft, Fini - Krzesełko do karmienia 2w1
  Już od 369,00 zł

  KinderKraft, Fini - Krzesełko do karmienia 2w1

 4. Nomi, Poduszka na krzesełko
  Już od 202,00 zł

  Nomi, Poduszka na krzesełko

 5. Nomi, Nomi - tacka
  Już od 178,00 zł

  Nomi, Nomi - tacka

 6. Nomi, Nomi - pasy do krzesła
  Już od 162,00 zł

  Nomi, Nomi - pasy do krzesła

 7. Nomi, Nomi Materacyk do leżaczka
  Już od 222,00 zł

  Nomi, Nomi Materacyk do leżaczka

 8. Nomi, Nomi Baby Leżaczek
  Już od 325,00 zł

  Nomi, Nomi Baby Leżaczek

 9. Nomi, Nomi - barierka Mini 6-24 m-ce
  Już od 178,00 zł

  Nomi, Nomi - barierka Mini 6-24 m-ce

 10. Nomi, Krzesełko Nomi
  Już od 875,00 zł

  Nomi, Krzesełko Nomi

 11. Stokke, Poduszka do krzesełka Clikk
  Już od 150,00 zł

  Stokke, Poduszka do krzesełka Clikk

 12. Stokke, Clikk - krzesełko do karmienia
  Już od 699,00 zł

  Stokke, Clikk - krzesełko do karmienia

 13. Joie, Multiply - krzesełko do karmienia
  Już od 689,00 zł

  Joie, Multiply - krzesełko do karmienia

 14. Stokke, Steps Newborn Set - zestaw dla noworodków do krzesełka Steps
  Już od 449,00 zł

  Stokke, Steps Newborn Set - zestaw dla noworodków do krzesełka Steps

 15. Chicco, Baby Hug 4w1 Air - łóżeczko, leżaczek, fotelik i krzesełko w jednym
  Już od 930,00 zł

  Chicco, Baby Hug 4w1 Air - łóżeczko, leżaczek, fotelik i krzesełko w jednym

 16. Maxi-Cosi, Minla - krzesełko do karmienia
  Już od 715,99 zł

  Maxi-Cosi, Minla - krzesełko do karmienia

 17. Kidsmill, Tacka do krzesełka Highchair Up
  Już od 199,00 zł

  Kidsmill, Tacka do krzesełka Highchair Up

 18. Kidsmill, Krzesełko do karmienia Highchair Up
  Już od 1 970,00 zł

  Kidsmill, Krzesełko do karmienia Highchair Up

 19. Cybex, Lemo - krzesełko na całe życie
  Już od 769,00 zł

  Cybex, Lemo - krzesełko na całe życie

 20. Chicco, Baby Hug Leżaczek - Krzesełko 4 w 1
  Już od 759,00 zł

  Chicco, Baby Hug Leżaczek - Krzesełko 4 w 1

  Ocena:
 21. Ezpz by Stokke, Silikonowa mata do jedzenia for Steps Tray
  Już od 129,00 zł

  Ezpz by Stokke, Silikonowa mata do jedzenia for Steps Tray

  Ocena:
 22. Peg Perego, Pałąk do krzesełek Peg Perego
  Cena specjalna 105,00 zł Cena 129,00 zł

  Peg Perego, Pałąk do krzesełek Peg Perego

 23. Stokke, Baby Set - barierka z oparciem do krzesełka Tripp Trapp
  Już od 189,00 zł

  Stokke, Baby Set - barierka z oparciem do krzesełka Tripp Trapp

  Ocena:
 24. Stokke, Poduszka do krzesełka Tripp Trapp
  Już od 199,00 zł

  Stokke, Poduszka do krzesełka Tripp Trapp

  Ocena:
 25. Stokke, Tripp Trapp - rosnące krzesełko
  Już od 849,00 zł

  Stokke, Tripp Trapp - rosnące krzesełko

  Ocena:
 26. Baby Dan, Danchair - krzesełko rosnące
  Już od 409,00 zł

  Baby Dan, Danchair - krzesełko rosnące

  Ocena:
Desc

Przedmiotów 1-30 z 54

Zobacz jako Siatka Lista
na stronie

Krzesełka do karmienia, czyli jak dobrać idealny model?

Wraz z ukończeniem przez dziecko pierwszego etapu rozwoju, rozpoczyna się kolejny, w którym to maluch wkracza w nowy świat oferujący mu kolejne doznania, tym razem smakowe. Początkowa przygoda z jedzeniem jest niezwykle stresującym czasem, zarówno dla samych dzieci, jak również – jeśli nie przede wszystkim – dla rodziców. W tym okresie trzeba pamiętać o obowiązkowym zakupie, jakim są krzesełka do karmienia. To właśnie przy nich dzieci uczą się, jak spożywać posiłki, jak siedzieć, by mieć możliwość samodzielnego chwytania, poznawania smaków, sięgania po nowe produkty.

Wybierając odpowiedni model należy zwrócić uwagę na wiele czynników, aby móc dobrać konkretne rozwiązanie dopasowane do naszych potrzeb, wymagań i oczekiwań. Jak dużo zajmuje miejsca, jakiej jest firmy, jakie ma dodatkowe możliwości, w jakiej dostępny jest cenie - każdy z tych aspektów jest ważny.

Jakie produkty możemy znajdziesz w naszej ofercie

Oferta naszych produktów jest bardzo bogata, dlatego też wierzymy, iż każdy z klientów sklepu Mama i Ja zakupi taki model,który spełni jego oczekiwania. Wszystkie z oferowanych produktów dają możliwość takiego dopasowania, aby rodzicom zapewnić wygodę karmienia, a dzieciom bezpieczeństwo przyjmowanej pozycji. Do modeli, na jakie na pewno warto zwrócić uwagę, zaliczyć możemy między innymi:

 • Peg Perego, Siesta Follow Me – krzesełko do karmienia, z funkcją leżaczka. Dobre rozwiązanie, dzięki któremu możemy dziecku zapewnić odpowiednie warunki do karmienia, a po skończonej zabawie pozwolić mu odpocząć w pozycji nieco bardziej pochylonej.

 • Stokke, Tripp Trapp - rosnące krzesełko. Idealna propozycja dla rodzin ceniących sobie funkcjonalność produktu. Konstrukcja została tak opracowana, by mogła ona rosnąć wraz z dzieckiem, będąc rozwiązaniem na długie lata.

 • Chicco, krzesełko Polly Progres5. Model na kółkach umożliwiający łatwe przemieszczanie krzesełka. Dzięki odpowiedniej konstrukcji pełni również rolę leżaczka, a poprzez dołączony pałąk z zabawkami, gwarantuje maluszkom cudowną zabawę przez długi czas.

 • Cosatto, 3Sixti – obrotowe krzesełko do karmienia. Propozycja dla rodziców, którzy pragną postawić nie tylko na doskonałą jakość praktycznego rozwiązania, ale również na designerski produkt pasujący do nowocześnie urządzonej przestrzeni.

 • Stokke, krzesełko Steps. Prosty, klasyczny model, sprawdzający się w codziennym użytkowaniu, zarówno przez te mniejsze, jak również nieco większe maluchy.

Oprócz wyżej wspomnianych w sklepie Mama i Ja znalazło się również wiele innych, wartych uwagi propozycji, które na pewno przypadną do gustu wszystkim klientom. W zależności od potrzeb oferujemy bogaty asortyment, pośród którego każdy rodzic znajdzie to, na czym mu zależy. Wśród różnorodnych produktów polecamy zarówno oddzielne krzesełka do karmienia, jak i dosuwane do stołu, które sprawdzają się przez dłuższy czas.

Bezpieczne krzesełka do karmienia

Jedną z najważniejszych kwestii, na jakie powinno się zwrócić uwagę przy zakupie krzesełka, jest bezpieczeństwo naszego maluszka. Wiadomo, że jest to kwestia priorytetowa, stojąca ponad wszystkim innym, na które zwracamy uwagę. Bezpieczne krzesełko do karmienia powinno zagwarantować nam pełnię zadowolenia pod każdym względem. Odpowiednia przyjęta przez dziecko pozycja, pasy bezpieczeństwa, dzięki którym można zapiąć maluszka, bliskość tacki, dzięki której maluszek może rączkami sam dosięgnąć tego, co znajduje się na talerzu – każdy z tych elementów ma istotne znaczenie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze krzesełka do karmienia?

Dokonując zakupu, oprócz kwestii wspomnianego powyżej bezpieczeństwa, pod uwagę należy wziąć trzy inne elementy – jak długo maluch ma z takiego fotelika korzystać, ile mamy w domu miejsca i jakie dodatkowe funkcje są dla nas ważne, jeśli zależy nam na sprzęcie nie tylko do samego karmienia. Cena to jedna kwestia, odpowiednia marka to oczywiście dla wielu także ważny aspekt zakupów. Wszystkie te drobne, wydawałoby się, sprawy mają jednak w codziennym użytkowaniu bardzo duże znaczenie. Zacznijmy od ich przeanalizowania.

Zakupu krzesełka do karmienia dokonujemy wtedy, gdy chcemy naszemu maluszkowi wprowadzić do diety pierwsze stałe pokarmy. Powinno to nastąpić w momencie, gdy dziecko dość stabilnie siedzi, aby móc zagwarantować mu najbardziej bezpieczną do karmienia pozycję. W większości przypadków oferowane krzesełka skierowane są do dzieci od 6. miesiąca do 3. roku życia, do osiągnięcia wagi maksymalnej 18 kilogramów. W naszej ofercie można też trafić na modele, które rosną wraz z dzieckiem i sprawdzają się nawet do ukończenia przez nie 6. roku życia.

Kolejny ważny element to ilość miejsca. Jedne krzesełka zajmują go bardzo mało, inne z kolei są tak skonstruowane, że zajmują dużą przestrzeń, co sprawia, że nie sprawdzą się one w mieszkaniach małych, gdzie każdy centymetr ma duże znaczenie. W sklepie Mama i Ja znalazły się krzesełka do karmienia, które pod tym względem także można dobrać do swoich możliwości mieszkaniowych.

I oczywiście na koniec dodatkowe funkcje, a więc co takie krzesełko może nam zaoferować, abyśmy byli z jego zakupu w pełni zadowoleni i usatysfakcjonowani. Wiele z modeli, które znajdują się w naszej ofercie, posiada dodatkowo funkcję leżaczka, a więc otrzymujemy krzesełko, które po rozłożeniu będzie służyło naszemu dziecku do zabawy i odpoczynku. Można wybrać opcję z dodatkowymi zabawkami, co sprawdza się szczególnie w przypadku maluchów, które nie są zainteresowane jedzeniem, i trzeba dostarczyć im dodatkowe bodźce, by jedzenie nie było elementem pierwszorzędnym.

Czy krzesełka 2w1 są dobrym zakupem?

Wśród polecanych produktów nie mogliśmy pominąć krzesełek do karmienia 2w1, które są bez wątpienia bardzo dobrym zakupem, ale sprawdzą się tam, gdzie mamy większą przestrzeń i gdzie możemy sobie pozwolić na produkt zajmujący sporo miejsca. Takie krzesełka sprawdzają się zarówno do karmienia, jak również do odpoczynku i zabawy, co jest niezwykle praktyczne, jednak trzeba pamiętać, że potrzebna jest tu większa ilość miejsca, by można było takie krzesełko rozłożyć i w pełni korzystać z jego możliwości oraz funkcji.

Krzesełka do karmienia – dodatkowe elementy wyposażenia

Jeśli chcemy zakupić krzesełko, oprócz zwrócenia uwagi na to, jak ono wygląda i jakie zapewnia możliwości w nim siedzenia i leżenia, bardzo ważnym elementem jest samo jego wyposażenie, które również wpływa na ocenę produktu pod względem użyteczności. Jedną z kluczowych kwestii jest tapicerka. Najlepiej zwracać uwagę na krzesełka do karmienia, które są pokryte ceratą, albo też ekoskórą, bowiem szybko można taki materiał wyczyścić, bez obawy, że pozostaną na nim jakiekolwiek plamy i zabrudzenia. Materiał powinien więc zagwarantować rodzicom łatwość w jego czyszczeniu, trzeba zwrócić również uwagę na to, czy zapewnia on odpowiednią przewiewność, tak aby dziecko się na nim nie pociło. Wykorzystany materiał powinien być antypoślizgowy, tak aby gwarantował stabilnie siedzenie.

Drugim z elementów jest tacka. W wielu modelach jest ona regulowana i zdejmowana, co jest szczególnie ważne, przy utrzymaniu stosownej czystości, w łatwym wkładaniu i wyjmowaniu dziecka, jak również w dopasowywaniu pozycji do wieku malucha. Niektóre z modeli dają możliwość odczepienia tacki i dostawienia krzesełka do stołu, co sprawdza się szczególnie w przypadku starszych dzieci. Warto zwrócić uwagę, czy tacka jest szeroka, czy posiada wgłębienie na kubek, czy ma podwyższone dookoła brzegi, które utrudniają maluchowi zrzucanie jedzenia na podłogę, co zdarza się bardzo często na początku przygody z jedzeniem u większości dzieci.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem są pasy bezpieczeństwa. Dziecko, które rozpoczyna swoją przygodę z samodzielnym jedzeniem posiłków stałych, jest już starsze, bardziej ruchliwe i ma tysiące pomysłów. W czasie kiedy je karmimy, obowiązkowo należy takie pasy bezpieczeństwa założyć, jeśli nie chcemy dopuścić do sytuacji zagrażającej jego zdrowiu, a nawet i życiu. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, np. wyjście do pokoju po chusteczkę, nałożenie dodatkowej porcji, a maluch w tym właśnie momencie może z takiego krzesełka wypaść.

Krzesełka do karmienia – regulacja

Jeśli kupujemy krzesełko do karmienia, rzeczą zrozumiałą jest fakt, że ma nam służyć przez jak najdłuższy czas. Każde dziecko w odpowiednim wieku jest inne, a więc właściwa regulacja stanowi element priorytetowy, by można było dopasować je do malucha. W przypadku samodzielnych krzesełek istnieje możliwość regulacji wysokości względem pozycji dla rodziców, aby karmienie dziecka było wygodniejsze i bardziej komfortowe. Jeśli zaś chodzi o krzesełka,, które mają możliwość dopasowania wysokości względem stołu, tutaj także poszczególne modele mają taką funkcję. Wiele z dostępnych w ofercie modeli ma także możliwość regulacji oparcia, co sprawdza się szczególnie w przypadku karmienia tych najmłodszych maluchów, które jeszcze nie siedzą prosto i potrzebują delikatnego nachylenia, ale zawsze z troską o bezpieczną dla nich pozycję.

Bez wątpienia nasze krzesełka do karmienia to wszystko umożliwiają. Mamy więc ogromną nadzieję, iż spośród oferowanych produktów, uda Wam się trafić na takie, dzięki którym rozpoczęcie przygody z karmieniem okaże się być prawdziwą przyjemnością zarówno dla rodziców, jak i pociech.

To Top