Dla niemowląt

Filtruj

Przedmiotów 1-30 z 73

 1. Szumisie, Szumiś z bajkami
  Szumisie, Szumiś z bajkami
  Już od 164,95 zł
 2. ScootandRide, Kask XXS-S dla dzieci 1-5 lat na rower hulajnogę
  ScootandRide, Kask XXS-S dla dzieci 1-5 lat
  Już od 185,00 zł
 3. Skip Hop, Playspot GEO - mata piankowa
  Skip Hop, Playspot GEO - mata piankowa
  Już od 365,00 zł
 4. Little Dutch Little Goose Kostka aktywizująca
  Little Dutch, Little Goose - Kostka aktywizująca
  Już od 199,00 zł
 5. Little Dutch Zestaw klocków
  Little Dutch, Zestaw klocków
  Już od 115,00 zł
 6. Filibabba, Kostka sensoryczna 3m+
  Filibabba, Kostka sensoryczna 3m+
  Już od 141,00 zł
 7. Mombella, Ośmiornica - Gryzak
  Mombella, Ośmiornica - Gryzak
  Już od 55,66 zł
 8. Tiny Love, Wonder Buddies - Zabawka interaktywna
  Tiny Love, Wonder Buddies - Zabawka interaktywna
  Już od 99,00 zł
 9. Mombella, Mushroom - Gryzak
  Mombella, Mushroom - Gryzak
  Już od 28,99 zł
 10. Chicco, Chodzik Walky Talky
  Chicco, Chodzik Walky Talky
  Już od 318,99 zł
 11. Little Dutch - Karuzela do łóżeczka biała Ocean
  Little Dutch - Karuzela do łóżeczka biała Ocean
  Już od 312,00 zł
 12. B. BOX, Zestaw do karmienia
  B. BOX, Zestaw do karmienia
  Już od 134,00 zł
 13. Oli and Carol, Gryzak z naturalnego kauczuku
  Oli and Carol, Gryzak z naturalnego kauczuku
  Już od 60,72 zł
 14. Kinderkraft, Rowerek biegowy Rapid
  Kinderkraft, Rowerek biegowy Rapid
  Już od 279,00 zł
 15. mata piankowa luno black kinderkraft
  Kinderkraft, Mata piankowa Luno
  Już od 229,00 zł

Zabawki

Zabawki to przedmioty, bez których codzienne życie maluchów nie byłoby tak bardzo kolorowe. Uwielbiają one bowiem bawić się swoimi ukochanymi pluszakami oraz innymi, które przyciągają ich uwagę. Zabawa wśród ulubionych maskotek jest jedną z najprzyjemniejszych czynności całego dnia i każde dziecko z utęsknieniem wyczekuje chwili, w której będzie mogło zobaczyć i pobawić się swoimi ukochanymi zabawkami. Trudno się temu dziwić, gdyż początkowo są one najlepszymi przyjaciółmi naszych maluszków.

Bawić się zabawkami lubią wszystkie dzieci – zarówno te młodsze, jak i starsze. Już od momentu narodzin dzieciaki zaczynają powoli postrzegać świat i odróżniać poszczególne kształty oraz słyszeć dźwięki i zwracać uwagę na przedmioty. Tym samym wyodrębniają się u nich kolejne zmysły.

Wszystko to jest ważne, aby najmłodsze pociechy mogły w sposób prawidłowy się rozwijać i aby odbywało się to w komfortowych, przyjaznych i przyjemnych warunkach, a zabawa ma to zapewnić.

Zabawki dla niemowląt

Zabawki dla niemowląt przystosowane zostały do użytkowania przez dzieci, które nie osiągnęły jeszcze pełnego półrocza. Zatem przeznaczone są one w szczególności dla maluchów od pierwszego dnia lub miesiąca życia do szóstego miesiąca. Zabawki te to głównie grzechotki oraz pluszowe maskotki, które dodatkowo mogą wydawać jakieś dźwięki.

Istotne przy tym jest, aby początkowo były one niewielkich rozmiarów, by dziecko mogło spróbować wziąć je do ręki oraz aby dźwięk  nie był zbyt głośny i nie powodował hałasu, który mógłby przestraszyć najmłodszych.

Jakiego rodzaju zabawki będą zatem odpowiednie dla niemowląt? Na rynku istnieje bardzo dużo producentów, którzy prześcigają się i rywalizują ze sobą o względy kupujących, a zatem rodziców. Jedną z nich jest marka Chicco, która proponuje w swojej ofercie zabawki dla niemowląt, w postaci:

 • pluszowych grzechotek

 • maskotek

 • klocków

 • zdalnie sterowanych samochodów

 • piankowych puzzli

 • wyszywanych mat.

Wszystkie one sprawiają, że niemowlęta poznają świat, uczą się zachowań poprzez bodźce, które stymulują ich do kojarzenia i tym samym do właściwych odruchów.

Bezpiecznie i beztrosko

Zabawy niemowląt muszą być przede wszystkim bezpieczne. Malutkie dzieci nie potrafią jeszcze tak, jak te nieco starsze kilkulatki samodzielnie funkcjonować w kwestii zajęcia się zabawą oraz rozróżniać chociażby ostre krawędzie. Dlatego też muszą dysponować jedynie bezpiecznymi zabawkami – pluszowymi lub o opływowych kształtach.

Zabawki dla niemowląt dostępne są w różnych rozmiarach oraz kształtach w zależności od tego, co przedstawiają. Wszystkie one wykonane zostały z zachowaniem najwyższej ostrożności i spełniają podstawowe standardy bezpieczeństwa. Chodzi o to, aby nasze dzieci mogły bez obaw poznawać świat, uczyć się nowych wzorów oraz kształtów. Dzięki temu my, jako rodzice również będziemy czuli się pewniej, mając świadomość tego, że zapewniliśmy naszym najmłodszym pociechom swobodę zabawy, która jest jednocześnie bezpieczna.

Rodzicom polecamy zapoznanie się m.in. z zabawkami producentów takich, jak Bright Stars, Baby Ono, Chicco oraz Fisher Price.

Zakupy na raty
eraty

Nasze marki