Porady

  1. Fotelik samochodowy dla noworodka. Jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?

    Dzisiejszy artykuł rozpoczniemy przypomnieniem, że prawo o ruchu drogowym narzuca obowiązek przewożenia w samochodzie najmłodszych pasażerów do wysokości 150 cm w odpowiednim urządzeniu podtrzymującym dostosowanym do wagi i wzrostu małego pasażera. Oznacza to, że każdy noworodek, musi już swoją pierwszą podróż ze szpitala do domu, odbywać w odpowiednim foteliku samochodowym dostosowanym do jego wieku.
    W osobnych artykułach opisywaliśmy Państwu dlaczego to jest takie ważne aby mały pasażer był przewożony w prawidłowo dobranym foteliku samochodowym. Głównym powodem nie jest potrzeba uniknięcia mandatu, ale zapewnienie delikatnemu ciału dziecka wymaganej i niezbędnej ochrony w chwili niespodziewanej kolizji drogowej.
    Z wcześniejszych artykułów prezentowanych na naszej stronie blogowej wiecie Państwo, że małe dziecko nie jest kopią dorosłego człowieka i jego małe ciało jest gorzej przystosowane do radzenia sobie z siłami bezwładności. W innych artykułach poruszyliśmy dokładniej kwestię zdarzeń czołowych, ich częstotliwość i wynikającą z nich skalę zagrożenia. Z prezentowanych tam danych jednoznacznie wynika, że tzw. „uderzenia czołowe” generują największe przeciążenia. Powodują one odczucie rzucania ciałem pasażera w przód, a ich procentowy udział jest największy względem innych kierunków uderzenia.

    0
  2. Fotelik rowerowy dla dziecka - od kiedy można wozić dziecko na rowerze?

    Małymi krokami zima ustępuje, a wiosna daje o sobie znać. Coraz lepsza pogoda jest zachętą do spacerów, a dla tych bardziej aktywnych, do zainteresowania się jazdą na rowerze. Rower to nowe wyzwania, możliwość udoskonalenia sylwetki, poprawy kondycji fizycznej, ale również możliwość zwiedzania nowych atrakcyjnych wcześniej niedostępnych miejsc.

    0
  3. Przewożenie dzieci w samochodzie - od kiedy dziecko może jeździć bez fotelika?

    Aby zapewnić bezpieczny przejazd samochodem każdemu z podróżujących, a zwłaszcza dzieciom, należy zaopatrzyć się w odpowiedni fotelik samochodowy. Oczywiście jest to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, na którą decydują się kierowcy, lecz przede wszystkim obowiązujące prawo. Stanowi ono jasno i wyraźnie do jakiego wieku dzieci muszą jeździć w foteliku oraz na jakich zasadach.


    Podczas kontroli drogowej funkcjonariusz, który zaobserwuje jakiekolwiek nieprawidłowości w przewozie dzieci, wystawi mandat stanowiący odpowiedniej wysokości karę pieniężną oraz naliczy punkty karne. Od stycznia bieżącego roku policja ma prawo wystawić mandat w kwocie do 300zł i naliczyć do 6 punktów karnych. W niniejszym artykule omawiamy dokładnie do kiedy dziecko musi jeździć w foteliku, a także zapoznamy się z wyjątkami dotyczącymi tego, od kiedy dziecko może jeździć bez fotelika.

    0
  4. Drewniane zabawki Little Dutch - w poszukiwaniu wartości

    Zabawa to jedna z najbardziej rozwijających form aktywności małego człowieka. To właśnie poprzez zabawę Nasze dzieci odkrywają świat, nabywają nowych umiejętności, odgrywają rolę, uczą się podejmowania decyzji, a to tylko kilka przykładów z wielu, tego jak ogromne korzyści niesie za sobą zabawa dla rozwoju naszych pociech.


    Aby uatrakcyjniać zabawę rodzice poszukują takich zabawek, które będą spełniać kilka istotnych dla nich funkcji. Chcą, aby zabawka była rozwijająca i miała wpływ na poszczególne sfery rozwoju, chcą by rozwijała wyobraźnię i pobudzała kreatywność, chcą by była funkcjonalna oraz bezpieczna i przede wszystkim, wytrzymała, tak by Nasz maluch mógł się nią cieszyć jak najdłużej.

    0
  5. Jak przygotować łóżeczko dla noworodka?

    Noworodek w domu to największa rewolucja i zmiana jaką przechodzą młodzi rodzice po pojawianiu się malca na świecie. Po pierwsze jesteśmy już po za szpitalem, bez personelu medycznego, w pewny sensie pozostawieni sami sobie. Ale bez paniki. Jak zaznaczają psychologowie, standardowe pytanie „ „co dalej ?” zadaje sobie większość młodych rodziców. W tym przełomowym czasie należy zachować spokój nie stawiać sobie zbyt wygórowanych wymagań, a w razie kłopotów bezwzględnie pytać i prosić o pomoc.

    0
  6. Od kiedy można wozić dziecko w foteliku samochodowym przodem do kierunku jazdy ?

    Przodem czy tyłem do kierunku jazdy? Jest to jedno z fundamentalnych pytań jakie stawiają sobie rodzice kiedy przewożą dziecko w foteliku samochodowym. Pierwszy fotelik samochodowy dedykowany dla najmłodszych pasażerów ( grupa 0 -13 kg ) zawsze montujemy tyłem do kierunku jazdy. Dostawcy fotelików w instrukcji montażu wyraźnie wskazują, że tylko ten kierunek przewożenia jest jedynym dopuszczalnym. Dodatkowo producenci robią wszystko, aby konstrukcje dziecięcych fotelików nie dały się zamontować inaczej. Następny fotel ( grupa 9-18 kg ) dla dzieci powyżej pierwszego roku bardzo często ma już dwie opcje montażu, przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Pojawienie się możliwości wyboru generuje więc pierwsze dylematy. Wielu rodziców oczekuje, że pozycja przodem do kierunku jazdy będzie dla dziecka bardziej komfortowa z uwagi na możliwość obserwacji tego co dzieje się z przodu. Dodatkowo dzieci w pierwszym momencie takiego montażu wykazują większe zainteresowanie niż kiedy pozostają obrócone tyłem do kierunku jazdy.

     

    0