Porady

  1. Jakie koła do wózka dziecięcego wybrać?

    Wybierając dziś wózek należy zdać sobie pytanie jak będę go używał. Wybór pewnych ważnych cech będzie miał wpływ na kwestie wyboru wózka co w konsekwencji wpłynie na wybór kół.
    Zwracamy uwagę że jeżeli szukamy wózka lekkiego, to koła mogą mieć istotne znacznie zwiększające lub zmniejszające wagę wózka. Producenci wózków zmieniając rodzaj użytego materiału do ramy, czy kształt i grubość profilu ramy, są w stanie zredukować masę wózka do ok 1,5 kg. Jeżeli producent wykorzystuje duże koła pompowane z obręczą stalową, to przy zmianie kół na nieco mniejsze, osadzone na plastikowej obręczy z oponą z pianki, jest wtedy w stanie zredukować masę koła o 1 kg do 1,5 kg. Biorąc pod uwagę, że typowy wózek ma cztery koła możemy więc zredukować masę wózka nie o 1,5 kg jak w przypadku ramy, ale o 4 kg a nawet o 6 kg.

    0
  2. Chusta czy nosidełko - jak nosić niemowlaka?

    Zanim urodzi się dziecko, podstawowym zakupem, o którym głośno i często rozmawia si ew rodzinie, jest wózek lub fotelik samochodowy. Stajemy wtedy na głowie, żeby wybrać nie tylko ładny, ale przede wszystkim bezpieczny wózek lub doskonały dziecięcy fotelik samochodowy. Kiedy na świecie pojawia się dziecko, tematem numer jeden staje się sposób poruszania się z maluszkiem. Poszukujemy wtedy różnych możliwości przemieszczania bo przemieszczanie się jest jedną z głównych potrzeb człowieka.
    Do wyboru mamy kilka wariantów. W pewny momencie odkrywamy chusty i nosidła jako idealne wsparcie w przemieszczaniu. Wszystko zaczyna się od naszych indywidualnych, przekonań i doświadczeń. Później przychodzą jednak pewne ograniczania związane z naszą szeroko rozumianą sytuacją: jak wiek dziecka, czas przemieszczania, pora roku czy nawet pewne ograniczeń ruchowe.

    0
  3. Co zrobić, gdy dziecko nie chce jeść?

    Prawidłowy rozwój dziecka i jego wzrost jest możliwy tylko wtedy, gdy do organizmu dostarczana jest optymalna ilość składników odżywczych z pożywienia. Właściwa dieta umożliwi zachowanie odporności i dostarczy odpowiednią ilość energii do zabawy i nauki. A co zrobić, gdy dziecko nie chce jeść lub kaprysi przy karmieniu? W którym momencie my, jako rodzice, powinniśmy zacząć się niepokoić?

    0
  4. Kiedy wychodzą pierwsze zęby?

    Na wstępie warto wspomnieć o tym, jak wychodzą zęby u niemowlaka. Mleczaki, czyli pierwsze zęby, zawiązują się już w szóstym tygodniu ciąży. Od tego momentu zaczyna tworzyć się na nich warstwami szkliwo. Co ciekawe, noworodek w chwili porodu posiada już cały komplet zębów. Są one jednak niewidoczne i tak pozostaje jeszcze przez kilka kolejnych miesięcy. Do momentu wyrżnięcia szkliwo nadal przyrasta. Po zakończeniu tego procesu zaczyna się wykształcać korzeń zęba. Rosnąc, wypycha on z dziąseł koronę zęba, która wskutek tego przebija się przez dziąsło.

    0
  5. Jakie łóżeczko kupić dla niemowlaka ?

    Zagłębiając się w to pytanie musimy rozważyć wiele naszych oczekiwań i potrzeb. Bezwzględnie jedno z podstawowych kwestii do określenia w tym temacie to zdefiniowanie obok budżetu, warunków lokalowych jakie mamy do dyspozycji. Ten dostępny obszar pozwoli nam nieco inaczej popatrzeć na zorganizowanie przestrzeni dla naszego nowonarodzonego dziecka. Naturalnym jest fakt, że wybór łóżeczka dla niemowlaka dostarcza rodzicom bardzo wiele emocji. Jest to zdecydowanie jedna z pierwszych poważnych decyzji zakupowych poświęcona dziecku. Każda mama i tata chcą zapewnić swojej pociesze maksimum wygody i bezpieczeństwa. Mamy nadzieję, że ten artykuł pozwoli Państwu zrozumieć z jakami wyzwaniami w trakcie snu będzie borykało się dziecko, a z jakim problemami zderzą się rodzice. Świadomi analiz tych problemów podpowiemy jak dokonać właściwego wyboru łóżeczka dla niemowlaka.

    0