mama w łóżku, a obok dziecko w dostawce


Łóżeczko dostawne jest stosunkowo nowym produktem dostępnym na polskim rynku, aczkolwiek coraz bardziej popularnym wśród młodych rodziców. Jest ono bardzo wygodne i funkcjonalne w porównaniu do klasycznych łóżeczek stacjonarnych dla dzieci. Tradycyjne łóżeczka zazwyczaj charakteryzują się drewnianą konstrukcją (rzadziej plastikową) z na tyle wąskimi i wysokimi szczebelkami, aby niemowlę nie mogło wypaść. Jednakże taka budowa uniemożliwia stały kontakt z dzieckiem w nocy podczas snu. Wymaga ona również od rodzica, aby wstał z własnego łóżka, podszedł do łóżeczka i w razie potrzeby wyjął maluszka. Dzieci często płaczą w nocy z wielu powodów, a wielokrotne wstawanie z łóżka w nocy jest uciążliwe dla każdego rodzica.

A zatem, jakie łóżeczko dostawne powinniśmy wybrać? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na konkretne cechy, które ułatwiają nam kontakt z dzieckiem. Jedną z nich jest możliwość ustawienia łóżeczka bezpośrednio przy łóżku rodziców oraz regulacja jego wysokości tak, aby była taka sama jak łóżka rodziców. Natomiast odpinany bok oraz półprzezroczyste ścianki zapewniają stały kontakt i szybki dostęp do naszego malucha. Dzięki temu nie musimy nigdzie wstawać – wystarczy jedynie obrócić się na bok, żeby sprawdzić co się dzieje z naszą pociechą.


Jakie łóżeczko dostawne wybrać?

 

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli łóżeczek dostawnych. A jakie łóżeczko dostawne będzie najlepsze dla noworodka? Aby to określić, musimy rozważyć kilka aspektów. Jeśli zdecydujemy się na łóżeczko o stosunkowo niedużych wymiarach, musimy liczyć się z koniecznością jego wymiany na większe, gdy nasza pociecha podrośnie. Możemy znaleźć również modele duże, które wielkością dorównują tradycyjnym łóżeczkom. Posiadają one możliwość regulowania wysokości materaca, a to z kolei pozwoli na korzystanie z nich nawet kilkuletnim maluchom. Pozostaje pytanie, do którego momentu powinniśmy spać blisko dziecka? Otóż, jest to zupełnie indywidualna decyzja rodziców. Niemniej jednak, większe łóżeczka dostawne pozwolą nam na to aż do 4 roku życia naszego maleństwa.


Ciekawą propozycją są modele z odpinanym bokiem. Mechanizm taki można obsłużyć jedną ręką, co znacznie ułatwi nam na przykład karmienie dziecka w nocy oraz zapewni stały i łatwy kontakt z naszą pociechą. Jeśli zaś nasze dziecko jest chore, ma problem z oddychaniem przez katar czy też cierpi na inne dolegliwości, gdy leży na płasko, znajdziemy takie łóżeczka dostawne, które i tutaj mogą pomóc. Jedno- lub dwustopniowa regulacja nachylenia udrożni górne drogi oddechowe naszego maleństwa, co z pewnością pomoże mu spokojnie zasnąć, a także ustawi dziecko w lepszej fizjologicznie pozycji do trawienia pokarmu.

 

mama pochylona nad dzieckiem w łóżeczku dostawnymRodzaje łóżeczek dostawnych

 

Młodzi rodzice często zastanawiają się, jakie łóżeczko dostawne wybrać do domu, a jakie na podróż? Doskonałym wyborem w tym przypadku będzie zakup modelu mobilnego posiadającego kółeczka. Tego typu łóżeczka często występują w formie 3 w 1, a zatem można używać je na 3 różne sposoby. Pierwszy z nich to jako łóżeczko dostawne z otwieranym bokiem. A kiedy nasze dziecko podrośnie i nie będzie już wymagało stałego kontaktu, wystarczy zapiąć bok i dostosować odpowiednio wysokość – w ten sposób uzyskamy łóżeczko wolnostojące. Trzecią funkcją natomiast jest łóżeczko turystyczne. Ze względu na swoją innowacyjną budowę, łóżeczko takie można złożyć i zapakować do wygodnej torby transportowej. Jak widzimy, łóżeczka typu 3 w 1 dostosowane są do wielu potrzeb – zarówno małych jak i większych dzieci, a także rodziców, którzy chętnie zabraliby swoją pociechę na wycieczkę.

Warto zwrócić uwagę, że istnieją również modele łóżeczek typu 4 w 1. Dodatkowym ich atutem jest funkcja kojca. Zazwyczaj łóżko takie jest dwukomorowe – posiada wygodną leżankę do spania, a pod nią znajduje się druga przestrzeń. Możemy odpiąć samą leżankę i wtedy cała konstrukcja stanie się znacznie głębsza, tworząc bezpieczny kojec do zabawy dla dziecka.

 

mama z dzieckiem na rękach, a obok łóżeczko dostawne

 

Łóżeczko dostawne z kołyską

 

Rodzice często zadają sobie pytanie, co jest lepsze – łóżeczko dostawne czy kołyska? Jednakże, nie każdy wie, że już nie ma potrzeby wybierania między jednym a drugim odkąd na rynku pojawiło się łóżeczko dostawne z kołyską. Jest to opcja bardzo wygodna, w szczególności dla rodziców, którzy muszą ukołysać swojego maluszka do snu na rękach. Aby dowiedzieć się, jakie łóżeczko dostawne z funkcją kołyski wybrać, należy zwrócić uwagę na dwie kwestie.
Po pierwsze, łóżeczko takie musi mieć solidną aluminiową ramę. Dzięki temu mamy pewność że, żaden element konstrukcji nawet się nie wygnie podczas bujania. Po drugie, jest możliwość wyboru łóżeczka z funkcją automatycznego bujania. Jest to nieco droższe rozwiązanie, niemniej jednak pozwala dodatkowo odpocząć rodzicom. A czy na rynku znajdziemy łóżeczko dostawne z przewijakiem? Oczywiście, jak najbardziej istnieje i takie rozwiązanie!

 

 

0

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.