Blog

Ustaw kierunek rosnący
  1. Jaki fotelik samochodowy dla niemowlaka wybrać i na co zwrócić uwagę?

    Fotelik samochodowy stanowi niezbędny element wyprawki każdego dziecka. Jest to akcesorium, które kupujemy po to, aby bezpiecznie transportować w nim nasze maleństwo. Jego najważniejszym zadaniem jest ochrona życia i zdrowia dziecka w trakcie ewentualnego wypadku drogowego. Doskonałym wyborem na początek, czyli pierwszym fotelikiem dla niemowlaka, jest zakup tzw. łupinki – fotelika w kategorii wagowej 0-13 kg. A jaki fotelik samochodowy dla niemowlaka wybrać jako pierwszy? Na to i inne pytania odpowiemy w dalszej części tego artykułu.

    0
  2. Łóżeczko dostawne - do którego momentu spać blisko dziecka?

    Łóżeczko dostawne jest stosunkowo nowym produktem dostępnym na polskim rynku, aczkolwiek coraz bardziej popularnym wśród młodych rodziców. Jest ono bardzo wygodne i funkcjonalne w porównaniu do klasycznych łóżeczek stacjonarnych dla dzieci. Tradycyjne łóżeczka zazwyczaj charakteryzują się drewnianą konstrukcją (rzadziej plastikową) z na tyle wąskimi i wysokimi szczebelkami, aby niemowlę nie mogło wypaść. Jednakże taka budowa uniemożliwia stały kontakt z dzieckiem w nocy podczas snu. Wymaga ona również od rodzica, aby wstał z własnego łóżka, podszedł do łóżeczka i w razie potrzeby wyjął maluszka. Dzieci często płaczą w nocy z wielu powodów, a wielokrotne wstawanie z łóżka w nocy jest uciążliwe dla każdego rodzica.

    0
  3. Higiena butelek i smoczków do karmienia, czyli jak sterylizować butelki i smoczki?

    Planując dziecko, rodzice starają się posiąść wiedzę z różnych dziedzin, aby jak najlepiej zaopiekować się swoim potomstwem. Wiedzę dotyczącą odpowiedniej opieki nad dziećmi zbieramy cały czas od naszych rodziców, rodzeństwa czy też znajomych, którzy już mają swoje małe pociechy. Jednym z jej elementów są zagadnienia dotyczące tego, jak wyparzyć butelkę oraz inne akcesoria niemowlęce.

    0
  4. Fotelik samochodowy dla noworodka. Jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?

    Dzisiejszy artykuł rozpoczniemy przypomnieniem, że prawo o ruchu drogowym narzuca obowiązek przewożenia w samochodzie najmłodszych pasażerów do wysokości 150 cm w odpowiednim urządzeniu podtrzymującym dostosowanym do wagi i wzrostu małego pasażera. Oznacza to, że każdy noworodek, musi już swoją pierwszą podróż ze szpitala do domu, odbywać w odpowiednim foteliku samochodowym dostosowanym do jego wieku.
    W osobnych artykułach opisywaliśmy Państwu dlaczego to jest takie ważne aby mały pasażer był przewożony w prawidłowo dobranym foteliku samochodowym. Głównym powodem nie jest potrzeba uniknięcia mandatu, ale zapewnienie delikatnemu ciału dziecka wymaganej i niezbędnej ochrony w chwili niespodziewanej kolizji drogowej.
    Z wcześniejszych artykułów prezentowanych na naszej stronie blogowej wiecie Państwo, że małe dziecko nie jest kopią dorosłego człowieka i jego małe ciało jest gorzej przystosowane do radzenia sobie z siłami bezwładności. W innych artykułach poruszyliśmy dokładniej kwestię zdarzeń czołowych, ich częstotliwość i wynikającą z nich skalę zagrożenia. Z prezentowanych tam danych jednoznacznie wynika, że tzw. „uderzenia czołowe” generują największe przeciążenia. Powodują one odczucie rzucania ciałem pasażera w przód, a ich procentowy udział jest największy względem innych kierunków uderzenia.

    0
  5. Fotelik rowerowy dla dziecka - od kiedy można wozić dziecko na rowerze?

    Małymi krokami zima ustępuje, a wiosna daje o sobie znać. Coraz lepsza pogoda jest zachętą do spacerów, a dla tych bardziej aktywnych, do zainteresowania się jazdą na rowerze. Rower to nowe wyzwania, możliwość udoskonalenia sylwetki, poprawy kondycji fizycznej, ale również możliwość zwiedzania nowych atrakcyjnych wcześniej niedostępnych miejsc.

    0
  6. Przewożenie dzieci w samochodzie - od kiedy dziecko może jeździć bez fotelika?

    Aby zapewnić bezpieczny przejazd samochodem każdemu z podróżujących, a zwłaszcza dzieciom, należy zaopatrzyć się w odpowiedni fotelik samochodowy. Oczywiście jest to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, na którą decydują się kierowcy, lecz przede wszystkim obowiązujące prawo. Stanowi ono jasno i wyraźnie do jakiego wieku dzieci muszą jeździć w foteliku oraz na jakich zasadach.


    Podczas kontroli drogowej funkcjonariusz, który zaobserwuje jakiekolwiek nieprawidłowości w przewozie dzieci, wystawi mandat stanowiący odpowiedniej wysokości karę pieniężną oraz naliczy punkty karne. Od stycznia bieżącego roku policja ma prawo wystawić mandat w kwocie do 300zł i naliczyć do 6 punktów karnych. W niniejszym artykule omawiamy dokładnie do kiedy dziecko musi jeździć w foteliku, a także zapoznamy się z wyjątkami dotyczącymi tego, od kiedy dziecko może jeździć bez fotelika.

    0