Blog

Ustaw kierunek rosnący
 1. Ranking fotelików samochodowych 0-13 kg

  Dziecięcy fotelik samochodowy jest produktem odpowiedzialnym głównie za bezpieczeństwo małego pasażera szczególnie w momencie kolizji drogowej lub wypadku samochodowego. Z tego powodu, aby ranking fotelików był rzetelny, musi opierać się na wymierzalnych i wiarygodnych danych.
  0
 2. Kiedy pierwszy spacer z noworodkiem?

  Kiedy iść z dzieckiem na pierwszy spacer? To pytanie zadaje sobie zdecydowana większość świeżo upieczonych mam. I całkiem słusznie, bo odpowiedź zależy od kilku ważnych czynników. Inaczej bowiem przygotujemy się na pierwszy spacer z noworodkiem wiosną, a inaczej jesienią. Podpowiadamy, w której dobie po porodzie można wybrać się na przechadzkę z maluszkiem, jak długo powinna ona trwać i co zabrać ze sobą.

  0
 3. Ranking Wózków 3w1 w 2021 r.

  Każdy, kto szuka artykułów o temacie przewodnim „Ranking wózków”, „Opinie o wózkach”, „Najlepszy wózek” ma nadzieję zdobyć informacje o tym, jaki wózek będzie najlepszym dla jego własnego dziecka. Jest to naturalna potrzeba rodziców, aby wybrać wózek: komfortowy, bezpieczny, ładny czy choćby modny. Tych kryteriów może być jeszcze więcej, ale zwykle na końcu pojawia się jeszcze jedno bardzo ważne pytanie o kryterium związane z ceną wózka. Wszystkim przecież chodzi o to, aby nasz idealny i wymarzony wózek nie zrujnował nas finansowo.

  0
 4. Jak ubrać niemowlę na spacer jesienią?

  Nie ma złej pogody, są tylko źle dobrane ubrania. To norweskie powiedzenie z powodzeniem można przenieść na polskie warunki. Jesienne deszcze i wiatry nie są powodem, by rezygnować ze spaceru z dzieckiem. Wręcz przeciwnie – kontakt z chłodnym powietrzem pomoże w hartowaniu i budowaniu odporności. Na szczęście producenci wychodzą naprzeciw potrzebom rodziców i oferują ubrania oraz akcesoria, dzięki którym nie zaskoczą nas żadne warunki pogodowe.
  0
 5. Od kiedy dziecko może jeździć na podstawce?

  Zanim udzielimy precyzyjnej odpowiedzi na pytanie, od kiedy dzieci możemy przewozić na tzw. podstawce samochodowej - trochę teorii i przepisów związanych z bezpiecznym przewożeniem dzieci w samochodach. Obowiązujące przepisy mają bezwzględnie wymusić na kierowcach i rodzicach odpowiednie, a w domyśle bezpieczne, przewożenie dzieci. Nasze 30 letnie doświadczanie w doborze dziecięcych fotelików samochodowych oraz odbyte liczne kursy w zakresie prawidłowego montażu i użytkowania fotelików samochodowych jednoznacznie wskazują, że przestrzeganie przepisów nie do końca jest tożsame z zapewnieniem maksymalnego bezpieczeństwa przewożonym dzieciom. Ustawodawca skoncentrował się na standaryzacji pewnych zasad, uwzględniając zarówno możliwości pojazdów w tym zakresie, jak i rzeczywiste możliwości opiekunów małych pasażerów, aby nie doprowadzić do swoistej blokady transportowej, jeśli ktoś nie byłby w stanie sprostać postawionym wymaganiom.
  0
 6. Fotelik przodem czy tyłem do kierunku jazdy - jak bezpieczniej przewozić malucha?

  Biorąc po uwagę statystyki powypadkowe, przykłady płynące ze Szwecji, badania naukowców i lekarzy, skłoniły europejskich urzędników do wprowadzenie nowej dyrektywy ECR R 129, która wymusza na producentach dziecięcych fotelików samochodowych budowę fotelików pozwalających wyłącznie przewozić dzieci tyłem do kierunku jazdy, aż do 15 miesiąca życia dziecka. Aby nie doprowadzić do swoistego chaosu z przewożeniem małych dzieci ustawodawca zdecydował się dalej dopuszczać do sprzedaży foteliki, które wcześniej uzyskały homologację w ramach starej dyrektywy ECE R 44/04. Dla przypomnienia ta homologacja zobowiązywała producentów do produkowania i oferowania klientom fotelików z atestacją jazdy tyłem tylko do 13 kg czyli do około 12 miesięcy.
  0