Thule Chariot Cross 2 przyczepka rowerowa

Wielu u rodziców obawia się, że moment pojawienia się na świecie dziecka będzie wiązał się z koniecznością znacznego ograniczenia aktywności fizycznej.  Jednak wcale tak być nie musi – nie musisz rezygnować z biegania ani nawet jazdy rowerem. Uprawianie sportu można z łatwością pogodzić z codziennymi spacerami z dzieckiem. Jedyne, o czym musisz pamiętać to wybór odpowiedniego wózka – w naszej ofercie znajdziesz wózki biegowe i przyczepki rowerowe. Sprawdź ofertę Mama i Ja w tym zakresie, nie rezygnuj z aktywności fizycznej.

Czym właściwie są wózki rowerowe dla dzieci?

Przyczepki rowerowe dla dzieci cieszą się coraz większą popularnością wśród rodziców. To doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Dziecko może swobodnie rozglądać się dookoła gdy rodzic w tym czasie jedzie rowerem. Przyczepka to stabilna konstrukcja na ramie, najczęściej aluminiowej, wyposażona w dwa koła oraz dyszel, za pomocą którego jest ona przypinana do roweru. Większość przyczepek rowerowych ma także wbudowaną wygodną rączkę, za którą można ją prowadzić pieszo. Przewożenie dzieci w ten sposób jest wygodne i bezpieczne.

Wybór przyczepki rowerowej dla swojego maluszka zależy głównie od waszych preferencji, wszystkie modele dostępne w naszej ofercie zapewniają dziecku komfort jazdy i bezpieczeństwo nawet podczas długiej podróży. W sklepie Mama i ja dostępne są przyczepki Thule. Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz jedną z przyczepek Thule Chariot odpowiednią dla Ciebie i Twojego maluszka.

Thule chariot sport przyczepka rowerowa

Co wybrać – fotelik czy przyczepkę rowerową?

Wielu rodziców rowerzystów zastanawia się, czy lepszym wyborem będzie fotelik rowerowy montowany na bagażniku lub kierownicy, czy może jednak przyczepka. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, my skupimy się na zaletach przyczepek rowerowych.


Najważniejsze argumentem za wyborem przyczepki rowerowej jest fakt, iż siedzące w nim dziecko ma naprawdę dużo miejsca do dyspozycji. Poza tym w przyczepce np. Thule Courier istnieje możliwość przewożenia dwójki dzieci, co w przypadku fotelików rowerowych jest po prostu niemożliwe. Natomiast dość istotną wadą jest wielkość przyczepki.  Trudno jest złożyć ją do kompaktowych rozmiarów i schować do bagażnika samochodu, szerokość przyczepki sprawia, że w garażu też będzie zajmowała nieco miejsca. Przy zakupie przyczepki warto też zwrócić uwagę na oświetlenie i dodatkowe elementy odblaskowe, zwiększające widoczność po zmroku.

thule-courier-wozek-rowerowy

Przyczepka rowerowa – dlaczego warto rozważyć zakup przyczepki?

Rodzice ceniący aktywne spędzanie czasu z dziećmi decydują się na przyczepki rowerowe jako bardziej sportową alternatywę dla wózka spacerowego. Jednym z najważniejszych argumentów przemawiających za zakupem przyczepki, a nie fotelika rowerowego, jest jej bezpieczeństwo. W sytuacji nagłego hamowania albo, co gorsza przewrócenia się, roweru dziecko w przyczepce jest bezpieczne. Specjalnie skonstruowany uchwyt nie pozwala na przewrócenie się przyczepki, nawet kiedy rower rodzica leży na ziemi.

Po drugie przyczepka rowerowa posiada solidną amortyzację. W przypadku przyczepek Thule Chariot jest to amortyzacja piórowa, która po dostosowaniu do wagi dziecka i podłoża, eliminuje nawet małe drgania. Dzięki temu nawet jeżeli będziemy podróżować w trudnym terenie, dziecku będzie wygodnie w trakcie jazdy. Tu warto też zwrócić uwagę na to, że foteliki rowerowe są przeznaczone dla dzieci dość dobrze już siedzących, o tyle w przyczepce często istnieje możliwość zamontowania hamaka, na którym może bezpiecznie podróżować nawet niemowlak. 

Jaka przyczepka rowerowa sprawdzi się najlepiej?

Wybór przyczepki jest sprawą bardzo indywidualną, jednak istnieje kilka elementów, o których należy pamiętać podczas zakupów. Bardzo ważny jest materiał, z jakiego zbudowana jest osłona przyczepki, od niego zależy temperatura wewnątrz, a także to czy dziecko nie będzie mokło w czasie deszczu. Stosując folię przeciwdeszczową jednocześnie chronimy dziecko przed warunkami atmosferycznymi oraz owadami, jak i pozwalają na obserwację świata w czasie jazdy. Folie przeciwdeszczowe mogą stanowić również zabezpieczenie przed zimnym powietrzem. Dobrze jest, aby zamontowane były w niej także osłony przeciwsłoneczne oraz otwory wentylacyjne.

Ważne jest oczywiście, aby przyczepkę dawało się łatwo czyścić, stąd zwrócić należy uwagę na spód przyczepki - w wielu modelach znaleźć można plastikowe dno. W dalszej kolejności należy też zwrócić uwagę na to, aby istniała możliwość regulacji położenia siedziska i regulowane oparcie w przyczepce. Regulowane siedzisko sprawi, że dziecko będzie mogło na przykład wygodnie spać w czasie podróży w przyczepce rowerowej.

Przyczepki w wersji spacerowej

Producenci oferują dodatkowe możliwości w przyczepkach rowerowych. Najpopularniejszą jest możliwość odczepienia dyszla, dzięki czemu przyczepka zmienia się w duży wózek, który można po prostu prowadzić, trzymając go za wbudowaną z tyłu rączkę. Koło spacerowe montowane w miejscu dyszla sprawia, że przyczepka w wersji wózek nadaje się nawet do biegania.

Przyczepka rowerowa dla dzieci to doskonałe rozwiązanie w przypadku rodziców chcących spędzać z dzieckiem aktywnie czas. W przyczepkach dwuosobowych możesz także odwozić maluchy do przedszkola, to świetna alternatywa dla samochodu. W większości przyczepek rowerowych wewnątrz jest naprawdę sporo miejsca, a to oznacza, że dziecko nie będzie nudziło się w trakcie nawet długiej trasy, ponieważ będzie mogło się bawić ulubionymi pluszakami lub czytać książeczkę.

Producenci wózków rowerowych często oferują szeroką gamę dodatkowych akcesoriów, takich jak bagażniki, wkładki stabilizujące, czy zestawy narciarskie.

Jaką przyczepkę rowerową kupić dla dziecka?

Jeżeli w dalszym ciągu nie masz pewności, jaka przyczepka rowerowa dla dzieci będzie odpowiednia, zapraszamy do naszych sklepów stacjonarnych w Gdańsku, Gdyni, Łodzi i Toruniu. Nasi eksperci pomogą dopasować wózek do roweru, wieku dzieci i indywidualnego sposobu użytkowania.

0

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.