Dziecko bawi się zabawkami drewnianymi


Zabawa to jedna z najbardziej rozwijających form aktywności małego człowieka. To właśnie poprzez zabawę Nasze dzieci odkrywają świat, nabywają nowych umiejętności, odgrywają rolę, uczą się podejmowania decyzji, a to tylko kilka przykładów z wielu, tego jak ogromne korzyści niesie za sobą zabawa dla rozwoju naszych pociech.


Aby uatrakcyjniać zabawę rodzice poszukują takich zabawek, które będą spełniać kilka istotnych dla nich funkcji. Chcą, aby zabawka była rozwijająca i miała wpływ na poszczególne sfery rozwoju, chcą by rozwijała wyobraźnię i pobudzała kreatywność, chcą by była funkcjonalna oraz bezpieczna i przede wszystkim, wytrzymała, tak by Nasz maluch mógł się nią cieszyć jak najdłużej.


Dlaczego to właśnie zabawki drewniane idealnie wpasowują się w wyżej wymienione cechy?


Przede wszystkim, zabawka drewniana to połączenie kilku ważnych cech, które ponownie wracają na nasz rynek i cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród rodziców, ale także tych najmłodszych użytkowników, bo przecież to właśnie nasze dzieci będą doświadczać i eksplorować świat w towarzystwie ponadczasowych zabawek, które niosą za sobą radość oraz pobudzają kreatywność naszych pociech. Zabawka drewniana, nie ważne czy będą to klocki czy drewniane pojazdy albo wózki dla lalek, każda z tych zabawek jest praktycznie niezniszczalna. Jak wiemy dziecięce ręce często swoje zabawki poddają próbą i rzucenie czymś o podłogę bądź wyrzucenie z łóżeczka na podłogę to codzienność przy maluchach, które zaczynają coraz bardziej rozwijać się motorycznie, a ich sprawność i aktywność jest na coraz to wyższym poziomie.


Zabawki i akcesoria wykonane z drewna to solidne konstrukcje, które zdecydowanie dłużej będą towarzyszyć dziecku niż niejedna plastikowa zabawka, a przede wszystkim dlatego, że drewno należy do jednego z najtrwalszych materiałów stąd jego wytrzymałość potrafi przetrwać nie jedno pokolenie i z pewnością jest bardziej odporne na wszelkiego rodzaju upadki czy uderzenia.
Obecnie rynek oferuje nam multum produktów i akcesoriów do zabawy, które potrafią przyciągnąć uwagę rodzica swoim wyglądem, wieloma funkcjami oraz ceną. Natomiast tutaj pojawia się pierwsze pytanie.

 

Czy, aby na pewno taka zabawka jest godna uwagi?


Otóż, gdyby wziąć pod lupę kilka rodzajów zabawek, których wybór jest ogromny to na pierwszy rzut oka daje się zauważyć różnica, co prawda takie zabawki różnią się od siebie pod wieloma względami, natomiast jest jeden, który według rodziców jak i specjalistów jest najistotniejszy.
Przede wszystkim materiał, tworzywo z którego produkt został wykonany, to dla osoby wybierającej zabawkę jest kluczową informacją do podjęcia decyzji o jej zakupie.

 

drewniane zabawki marki Little Dutch


Zatem jakie wartości płyną z użytkowania drewnianych zabawek?


Najważniejszą z wartości, którą dziecko nabędzie podczas zabawy drewnianymi akcesoriami to nic innego jak pobudzenie kreatywności i wyśmienity trening dla motoryki. Te dwie jakże ważne sfery w rozwoju dziecka, są dla nas rodziców bardzo istotne, bo każdy z nas chce, aby dzieci bawiąc się uczyły i wnosiły w swój rozwój coraz to nowsze i ciekawsze umiejętności, których można nauczyć się przez zabawę.


Zabawka drewniana, taka która jest na pierwszy rzut oka spokojna, bez zbędnych melodyjek oraz światełek i jaskrawych kolorów przyciąga uwagę naszą i naszych dzieci, głównie dlatego, że wzbudza w dziecku ciekawość odkrywania, możliwość poznawania świata, pobudzenia wyobraźni dzięki, której u dziecka kształtują się odpowiednie cechy charakteru, To wszystka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka.


Zabawki wykonane z drewna pomagają wyciszać się oraz odpoczywać, szczególnie tym dzieciom, które w ciagu swojego dnia doświadczyły wielu bodźców ze środowiska zewnętrznego - taka zabawa wśród cichych i stonowanych drewnianych akcesoriów będzie dla niego ukojeniem i możliwością do twórczego działania i zabawy, tak aby sam podczas zabawy odpoczywał i jednocześnie rozwijał czy nabywał coraz to nowszych umiejętności. Tego samego niestety nie możemy napisać o odpowiednikach wykonanych z plastiku, gdzie zabawki same się poruszają, same wydają dźwięki i niestety nie angażują naszego malucha do zabawy, są tylko takim akcesorium, którego zadaniem jest chwilowe wypełnienie czasu poprzez mocne, jaskrawe kolory czy głośne dźwięki. Rodzice coraz częściej chcą unikać tego typu zabawek ponieważ świat i życie codzienne dostarczają nam i w szczególności naszym pociechom zbyt wielu bodźców, stąd też coraz to większe zapotrzebowanie na spokojne życie i nauczenie naszych dzieci jak one to mogą robić, jak odpoczywać już na tym etapie kiedy jeszcze są dziećmi.

 

Dziecko bawi się drewnianym zabawkami marki little dutch


Kolejne atuty drewnianych zabawek to nic innego jak ich prostota

 

Dzięki takiemu wykonaniu dziecko w pewien sposób jest zachęcane przez zabawkę do użycia swojej wyobraźni, nie ograniczają w żaden sposób kreatywności malucha i pozwalają mu na różnorodność w zabawie. Za sprawą jednej
drewnianej zabawki możemy zapewnić dziecku wiele sposobów na poznawanie świata i spożytkować jego energię tak, aby to on czuł coraz to większą potrzebę doświadczania tego co wokół niego.


Rynek oferuje nam wiele drewnianych zabawek od puzzli poprzez sortery aż do klocków czy pojazdów. Zabawki drewniane znalazły również zastosowanie w zabawach tematycznych jako drewniane domki dla lalek czy chociażby stanowiska do gotowania dla początkujących małych kucharzy, czyli słynne drewniane kuchnie oraz przybory kuchenne. Za sprawą takich zabawek zapewnimy mnóstwo radości zarówno tym mniejszym dzieciom jak i większym, chłopcom i dziewczynkom.


Doskonałe zabawki pod względem tematycznym jak i edukacyjnym, które są naturalne i przede wszystkim w pełni wykonane z drewna oferuje nam holenderska marka Little Dutch. Estetyka wykonania, pastelowe kolory, trwałość, bezpieczeństwo i przede wszystkim delikatne oraz spokojne konstrukcje zabawek zachęcają nasze dzieci do długiego ich użytkowania, a my nodzice dzięki takiej inwestycji będziemy ze spokojem i radością przyglądać się jak nasza latorośl bawiąc się wnosi w swój rozwój wiele dobrego - bo przecież pierwszą i najważniejszą formą edukacji jest zabawa, to ona zapoczątkuje u naszych dzieci chęć do dalszych działań i odkrywania świata. Zabawki drewniane Little Dutch to gwarancja najwyższej jakości wykonania oraz wzornictwa na unikalnym poziomie.

Drewniane zabawki marki Little Dutch znajdziecie tutaj!

 

Dziewczynka z zabawkami Little Dutch

 

 

 

0

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.