Thule, Urban Glide 2 - trójkołowy wózek do biegania

SKU
21395
Kod EAN
872299045716
Już od 3 192,00 zł 3 359,00 zł

Niezwykle funkcjonalny wózek do biegania i codziennych spacerów.

Konfiguruj:
+ -
Ten produkt możesz kupić na raty 0%
Zakupy na raty
30 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 500 zł
Gwarancja jakości

Thule, Urban Glide 2 - trójkołowy wózek do biegania 

Thule, Urban Glide 2 - trójkołowy wózek do biegania + pałąk do wózka gratis! kolorystyka

Przeznaczenie.

Wózek Thule Urban Glide wersja 2.0 to wszechstronny wózek dziecięcy o nowoczesnej i lekkiej konstrukcji, który sprawdza się znakomicie zarówno podczas eksploracji miasta, jak i podczas przechadzek po ulubionych ścieżkach. Firma Thule istnieje od 1942. Znana  jest w Polsce jako doskonały producent stylowych, ale i bezpiecznych wózków do biegania oraz przyczepek rowerowych.

Thule, Urban Glide 2 - trójkołowy wózek do biegania + pałąk do wózka gratis!

Wózki Thule Urban Glide drugiej generacji.

Jest to kolejna generacja wózków biegowych dopracowana pod kątem komfortu użytkowania i bezpieczeństwa. Wszystkie nowe modele zostały wyposażone w dwa hamulce na tylnych kołach : hamulec postojowy, uruchamiany nogą oraz hamulec typu twist. Zintegrowany hamulec twist w postaci obrotowej praktycznej rączki jest wygodny w użytkowaniu zarówna dla osób prawo- i leworęcznych. Hamulec ten doskonale blokuje rozpędzanie się masy wózka przy zjazdach i podjazdach, dlatego też często nazywany jest hamulcem górskim.

Wózki Thule Urban Glide 2 drugiej generacji wyróżnia również nowa konstrukcja budki z dodatkowym daszkiem czy nowy rodzaj użytej tapicerki z elementami odblaskowymi. Elementy odblaskowe umieszczone są również na kołach, co powoduje, że wózek jest doskonale widoczny w światłach nadjeżdżających pojazdów.

Wersja 2.0 wózka biegowego wymaga nowych adapterów w celu zamontowania fotelików samochodowych 0-13 kg. Nowe adaptery pozwalają zamontować na stelażu wózka do biegania fotelików samochodowych takich producentów jak: Maxi Cosi oraz Chicco. Nowa gondola daje się w prosty sposób zamontować dzięki łatwemu zdjęciu tapicerki ze spacerówki. Dzięki tym możliwościom wózek Thule Urban Glide 2.0 drugiej generacji jest wózkiem dziecięcym typu 3w1.

Ostatnim istotny elementem jest wprowadzenie nowej kolorystyki z czarną ramą Black on Black.

Thule, Urban Glide 2 - trójkołowy wózek do biegania + pałąk do wózka gratis! charakterystyka

Wózek Thule Urban Glide 2 do biegania i nie tylko.

Wózek Thule Urban Glide 2 przeznaczony jest głównie do uprawiania joggingu. Drugim miejscem, gdzie doskonale sprawdza się ten nowoczesny wózek do biegania są codzienne spacery z dzieckiem w każdym terenie. Przednie obrotowe koło może być blokowane do biegania i odblokowywane do jazdy w mieście, gdzie zwroty o 180 stopni są codziennością.

Dzięki lekkiej konstrukcji, dużym 16” (40-centymetrowym) kołom i regulowanej rączce wózek jest łatwy w prowadzeniu zarówno po miejskich ulicach, jak i leśnych duktach. System składania wózka pozwala go przetransportować w każde wymarzone miejsce.

Łatwy dostęp do zintegrowanego ręcznego hamulca typu twist umieszczonego w górnej części wózka zapewnia większe bezpieczeństwo i kontrolę hamowania w nierównym terenie, szczególnie podczas biegania.

Amortyzowane tylne zawieszenie zapewnia płynną i wygodną jazdę dziecku oraz komfortowe prowadzenie. Właściwą sylwetkę można uzyskać dzięki regulowanej rączce, której wysokość można dostosować do wzrostu opiekuna. Regulowana rączka zapewnia wyprostowaną sylwetkę lub oddalenie biegacza od wózka w celu zapewnienia odpowiedniego wykroku.

Od kiedy można używać wózek biegowy?

Jest to pytanie, które stawiają sobie rodzice przed pierwszym bieganiem z dzieckiem. Generalna zasada mówi, aby pierwsze bieganie rozpoczynać już z dzieckiem pewnie siedzącym. Podczas biegania wózek ulega różnym wstrząsom: działaniom sił odśrodkowych czy sił bezwładność np. przy hamowaniu. Zbyt małe dziecko nie jest w stanie poradzić sobie z tymi dodatkowymi obciążeniami.

Innym wyzwaniem jest zapewnienie dziecku odpowiedniej równowagi termicznej. Z jednej strony to problem wychłodzenia, ale latem może dojść również do przegrzania. W upalne dni należy pamiętać o regularnym uzupełnianiu płynów. Zwracamy uwagę, że skóra dziecka jest bardzo wrażliwa i bezpośrednie działanie promieni słonecznych może szybko doprowadzić do jej podrażnienia. Opiekun musi pamiętać, że dziecko przyjmuje bierną pozycję w trakcie spaceru, natomiast biegacz zaangażowany ruchowo zupełnie inaczej odbierają odziaływanie środowiska.

Rekomendujemy, aby na spacery biegowe nie zbierać maluchów młodszych niż 9 miesięcy, a dobrą praktyką jest skonsultowanie tych aktywności z lekarzem pediatrą. Lekarz sprawdzi czy dziecko jest już na tyle silne, aby bez szkody dla własnego rozwoju uczestniczyć bezpiecznie w Państwa aktywności ruchowej. Pediatra zawsze w trakcie konsultacji udzieli niezbędnych porad mających na celu uchronienie dziecka przed sytuacjami dla niego kłopotliwymi.

Bezpieczeństwo i funkcjonalność.

Wózek biegowy Thule Urban Glide 2 wyposażony został w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa dla dziecka. Spacerówka jest bardzo wygodna i funkcjonalna. Siedzisko posiada regulowane jedną ręką oparcie, dzięki czemu bez większych problemów możemy sterować oparciem od pozycji siedzącej aż do pełnej pozycji leżącej. Konstruktorzy nie zapomnieli o wentylacji. Spacerówka posiada dwa boczne okienka wentylacyjne oraz regulowaną budkę z daszkiem przeciwsłonecznym. Te rozwiązania zapewniają dziecku komfort i odpowiedni przepływ powietrza wewnątrz wózka.

W górnej części budki znajdują się bardzo praktyczne zapięcia magnetyczne do foliowego okienka. To przezroczyste okienko z magnetycznym zamknięciem pozwala obserwować dziecko w każdej fazie spaceru.

Wózek biegowy Thule Urban Glide 2 został wyposażony w dwa typy hamulca : hamulec postojowy w dolnej części wózka przy tylnej osi  uruchamiany nogą oraz hamulec ręczny typu twist. Zadaniem hamulca postojowego jest pewne i bezpieczne zablokowanie samoczynnego przemieszczania się wózka w trakcie postoju czy przewożenia w środkach komunikacji miejskiej, a głównym zadaniem hamulca ręcznego jest blokownie przed rozpędzaniem masy wózka w trakcie zjazdów lub podjazdów.

Kolejnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo użytkowania jest zastosowanie odblaskowych elementów. Znajdują się one na felgach wszystkich kół oraz na krawędzi daszka ochronnego zapewniając lepszą widoczność w promieniach świateł samochodowych. W związku z tym jesteśmy lepiej widoczni o zmroku lub w strefach zacienionych.

Thule, Urban Glide 2 - trójkołowy wózek do biegania w każdym terenie

Komfort i wygoda użytkowania.

Tak jak wynika z wcześniejszego opisu wózek posiada łatwo regulowaną rączkę do prowadzenia z hamulcem typu twist, łatwym do obsłużenia dla osób prawo- i lewo ręcznych. Regulacja pozwala dostosować wysokość rączki do wzrostu biegacza. Oznacz to, że spacer jak i bieganie może odbywać się w pozycji wyprostowanej. Redukuje to bóle kręgosłupa jak i poprawia wydolność oddechową w stosunku do pozycja pochylonej.

Duży, wodoodporny kosz bagażowy umieszczony w dolnej części wózka nie pogarsza stabilności konstrukcji i posiada łatwy dostęp. Kosz wyposażony jest w przykrycie zamykane na zamek błyskawiczny. Oprócz tego, że jest duży to posiada jeszcze tylną kieszeń oraz dwie siatkowe przegródki na drobiazgi.

Wózek biegowy Urban Glide 2 został wyposażony w system składania jedną ręką. Składanie jest niezwykle proste i intuicyjne. W jego wyniku uzyskujemy bryłę niewielkich rozmiarów, pozwalającą zmieścić złożony wózek nawet w niewielkich bagażnikach samochodowych czy na bezproblemowe przechowywanie w domu.

Thule Urban Glide 2 wraz z dedykowaną gondolą Bassinet może być używany na tradycyjne spacery od chwili narodzin. Dedykowane adaptery pozwalają zamontować na stelażu wózka dziecięce foteliki samochodowe 0 -13 kg (foteliki dziecięce grupy 0+ wybierane i sprzedawane osobno).

     Dane techniczne Thule Urban Glide 2 :

  • Średnica tylnego koła - 40 cm
  • Minimalna szerokość przejścia - 69cm
  • Wysokość kierownicy - 72-116cm
  • Szerokość siedziska na wysokości ramion dziecka - 31,5cm
  • Wysokość siedziska - 53cm
  • Maksymalna nośność - 34kg
  • Masa - 11,4kg
  • Wymiary po złożeniu (d x szer. x wys.) - 87cm x 69cm x 34cm
  • Gwarancja na tkaninę i ramę - 2 lata, po rejestracji produktu na stronie Thule gwarancja na ramę 10 lat
  • Stan od 1 lipca 2021: podstawowa gwarancja 2 lata na tkaninę i ramę, a po rejestracji produktu zostaje ona rozszerzona do 3 lat na cały wózek

Produkty Thule są testowane pod względem jakości oraz objęte gwarancją na wady materiałowe i wykonania.

 
Thule, Urban Glide 2 - trójkołowy wózek do biegania
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:
Thule, Urban Glide 2 - trójkołowy wózek do biegania

Twoja ocena*