Maxi-Cosi, Kore Pro I-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 100 do 150 cm wzrostu.

SKU
63499
Już od 1 199,00 zł

Nowoczesny fotelik samochodowy Kore Pro dla dzieci do 12 lat, zwiększone bezpieczeństwo dzięki standardowi I-Size, regulowany zagłówek, zapięcie typu ClickAssist.

Konfiguruj:
+ -
Ten produkt możesz kupić na raty 0%
Zakupy na raty
30 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 500 zł
Gwarancja jakości

Maxi-Cosi, Kore Pro I-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 100 do 150 cm wzrostu.

Fotelik Kore Pro od Maxi-Cosi jest najnowszą propozycją fotelika samochodowego dla dzieci w grupie wagowej 15-36 kg.

Maxi-Cosi, Kore Pro I-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 100 do 150 cm wzrostu.

Opinie o foteliku.

Maxi Cosi Kore Pro został zaprojektowany z myślą, aby dziecko potrafiło samodzielnie i poprawnie zrealizować proces bezpiecznego zapięcia się pasem samochodowym. System zapięcia ClickAsisist wspomaga czynność zapięcia nawet przy ograniczonej widoczności. Jeżeli szukasz bezpiecznego i nowoczesnego fotelika dla dziecka w wieku 3-12 lat ten fotel jest dla Ciebie.

Maxi-Cosi, Kore Pro I-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 100 do 150 cm wzrostu, 15-36 kg

Przeznaczenie.

Fotelik Maxi Cosi Kore Pro powstał, aby ułatwić małemu pasażerowi samodzielne zapinanie się w aucie. W dolnej części fotel ma zaprojektowaną otwartą konstrukcję, dzięki czemu każde dziecko może, bez żadnych ograniczeń samodzielnie zapiąć się pasami samochodowymi. Inżynierowie i projektanci Maxi Cosi jako pierwsi w branży wprowadzili unikatowy system ClickAssist. System ten oświetla sprzączkę dzięki czemu zapięcie się w foteliku jest niezwykle proste również w nocy. Obecnie coraz więcej europejskich aut jest wyposażonych w system montażowy ISOFIX. W związku z tym został stworzony nowy fotelik Maxi Cosi Kore Pro I Size, który w 100% wykorzystuje ten szybki i bezpieczny system montażu fotelika samochodowego w pojeździe.

Maxi-Cosi, Kore Pro I-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 100 do 150 cm wzrostu.

Maxi-Cosi, Kore Pro I-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 100 do 150 cm wzrostu złącza isofix

Bezpieczeństwo.

Dla koncernu Maxi Cosi najwyższym priorytetem było zawsze zapewnienie komfortowego podróżowania, ale bez najmniejszego kompromisu w dziedzinie bezpieczeństwa. Każdy produkt od fotelików samochodowych dla noworodków po foteliki dla dwunastolatków spełnia w pełnym zakresie wymogi europejskiej dyrektywy ECE R 44, a dla rozwiązań z montażem ISOFIX młodszej dyrektywy ECE R129.

Fotelik Kore Pro I-Size posiada System Ochrony Bocznej PLUS , który zapewnia dodatkową ochronę w przypadku uderzenia bocznego. Uderzenie boczne generuje znacznie mniejsze przeciążenia bezwładnościowe w stosunku do zderzeń czołowych, jednak stwarza sporo urazów mechanicznych u pasażerów w każdym wieku. System SOB PLUS znacznie zmniejsza ryzyko pojawienia się tych uszkodzeń ciała, pochłaniając znacząco siłę uderzenia. Na czym polega różnica w stosunku do standardowego systemu ochrony bocznej? Nowy system, tj. System Ochrony Bocznej Plus, ma zastosowany dodatkowy materiał pochłaniający siłę uderzenia w obu bokach fotelika. To nie wszystko! Inżynierowie dodatkowo zastosowali amortyzatory z włókna szklanego w wersji Kore Pro I-Size, a specjalnie uformowana skorupa krawędzi bocznych fotelika zapewnia wyjątkową, niepowtarzalną i maksymalną ochronę boczną całego ciała, od głowy aż po miednicę.

Maxi-Cosi, Kore Pro I-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 100 do 150 cm wzrostu regulacja wysokości

Montaż fotelika.

Montaż fotelika jest niezwykle prosty i rozpoczyna się od ustawienia na wybranym miejscy w samochodzie. Jeżeli auto jest wyposażone w system montażowy ISOFIX, bezwzględnie rekomendujemy fotelik Kore Pro I-Size. Dzięki szynom montażowy ISOFIX wystarczy wpiąć je w zaczepy ISOFIX auta i po dosunięciu do oparcia kanapy fotel jest gotowy do jazdy. Dzięki systemowi ClickAssist zapięcie pasami dziecka w foteliku jest niezwykle proste i wspomagane specjalnym systemem podświetlania sprzączki gdy należy zapiąć pas.

Jeżeli wybrane auto nie ma zapięć typu ISOFIX zamontowanie fotelika jest możliwe i atestowane przy pomocy pasów samochodowych. W tym przypadku zapinamy fotel razem z dzieckiem zgodnie z zamieszoną instrukcją od Maxi-Cosi. Instrukcja znajduje się zawsze na boku fotelika w postaci stosownych piktogramów.

Zwracamy uwagę, że system montażowy ISOFIX poprawia bezpieczeństwo montażu i użytkowania, ale również dodatkowo stabilizuje fotelik samochodowy, gdy dziecko nie siedzi w swoim foteliku samochodowym.

Maxi-Cosi, Kore Pro I-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 100 do 150 cm wzrostu ochrona boczna

Komfort użytkowania.

Na komfort podróżowania i użytkowania składa się wiele elementów. Oprócz ergonomicznej budowy użytkownik ma do dyspozycji system ClickAssist ułatwiający zapinanie sprzączki po zmroku. Światełko podświetla się zawsze kiedy operacja zapięcia jest koniczna. Otwarta konstrukcja skorupy fotelika w okolicach miednicy dziecka sprzyja samodzielnemu zapięciu się w foteliku małemu pasażerowi. To co niezwykle ważne fotelik ma możliwość regulacji w związku z tym fotelik Maxi Cosi Kore Pro pozostaje w użyciu przez wiele lat. Bez problemu używając jednej ręki można dostosowywać wysokość oraz szerokość oparcia. Dzięki jednemu przyciskowi fotelik będzie zmieniał swoje wymiary stając się wygodnym miejscem podróżowania. Fotelik jest dedykowany do 150 cm wzrostu, co stanowi wiek około 12 lat.

Użyty w foteliku Kore Pro I-Size pokrowiec uszyty jest z tkaniny bambusowej. Dzięki zastosowaniu tkanin bambusowych mamy zapewnione właściwości termoregulacyjne co powoduje, że nawet długo trwająca podróż będzie przyjemna i komfortowa. Dodatkowo zwracamy uwagę, że w fotelikach Maxi Cosi Kore mamy do dyspozycji zdejmowany pokrowiec. Jest to niezwykle przydatne, jeżeli fotelik zostanie zabrudzony w trakcie przykrego incydentu w podróży lub w wyniku długiego użytkowania tapicerka będzie wymagała prania. Demontaż tapicerki nie wymaga żadnych narzędzi.

Dane techniczne Maxi-Cosi Kore Pro i-Size :

  • Kategoria wagowa : 15-36 kg
  • Zakres wzrostowy : 100-150 cm
  • Kierunek montażu : przodem do kierunku jazdy
  • Sposób montażu : za pomocą złączy isofix lub/i samochodowym pasem bezpieczeństwa
  • Homologacja : ECE R129 i-Size
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:
Maxi-Cosi, Kore Pro I-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 100 do 150 cm wzrostu.

Twoja ocena*