Grzechotki dla niemowląt

Filtruj

Produkty 5

Grzechotki dla niemowląt

Grzechotki należą do grupy zabawek, które wydają z siebie interesujące dla dziecka dźwięki. Nie jest to jednak sygnał interaktywny, ale prosty i znany wszystkim, charakterystyczny dla grzechotek dźwięk. Najczęściej jego źródłem są umieszczone wewnątrz urządzenia kolorowe kuleczki, które w momencie wprawienia zabawki w ruch, uderzają jedna o drugą i tym oto sposobem powodują wydobywanie się charakterystycznych odgłosów.

Grzechotki to zabawki, które znane były już naszym prababciom i babciom, z tym, że wówczas wyglądały one nieco inaczej. Na przestrzeni lat poszczególne zabawki, w tym również grzechotki, ewoluowały i zmieniały się, aby sprostać coraz to nowym i większym oczekiwaniom klientów, a zatem ich użytkowników, czyli dzieci.

Modele naszych babć bardzo często były domowej roboty, którą współcześnie określa się mianem „hand made”. Babcie obszywały delikatnym materiałem ziarna grochu, dodając do nich na przykład niewielki druciany przedmiot, aby ziarenka mogły uderzać także o niego, odbijając się i wydając przy tym charakterystyczny odgłos.

Grzechotki od Chicco, Tiny Love

Grzechotki dla niemowląt, z którymi mamy do czynienia obecnie w niczym nie przypominają zabawek retro naszych prababć i babć. Wręcz przeciwnie – są nowoczesne i wielobarwne. Rynek producentów zabawek dziecięcych obfituje w różnego rodzaju gadżety, w tym także w grzechotki.

Istnieje wiele marek, które proponują najmłodszym swoje wyroby i zachęcają do ich kupna. Firma Chicco na przykład oferuje rodzicom i ich pociechom Grzechotkę helikopter, Grzechotkę jabłuszko, Grzechotkę kurczaczek, Sprytną żabkę, Uśmiechniętego słonika do wózka, czy też Żyrafę.

Grzechotki dla niemowląt to naprawdę popularny gadżet, który stanowi praktycznie procentowo większą część zabaw najmłodszych dzieci. Jakie są ich zalety?

  • przy użyciu grzechotki dzieci uczą się na przykład zręczności, a konkretnie wyrabiają w sobie zdolność chwytania przedmiotów i utrzymywania ich

  • kolejną zaletą, którą można wymienić, a która wpływa na rozwój dziecka przy użyciu zabawki, jaką jest grzechotka jest celność, ponieważ nie od dziś wiadomo, że maluchy uwielbiają wkładać różnego rodzaju przedmioty do buzi.

Zabawa z grzechotką

Zabawa z grzechotką to dla naszych dzieci prawdziwa frajda, która sprawia nie tylko całą masę radości, ale dzięki niej najmłodsi w pewnym sensie uczą się świata. Poznają przy tym nowe dźwięki i starają się je rozróżniać od siebie. Grzechotki mogą wydawać różne odgłosy, w zależności od tego, co zawierają w swoim wnętrzu.

Jedne z nich działają ciszej, a inne są nieco głośniejsze. Najważniejsze, aby nie były zbyt hałaśliwe, gdyż wówczas początkowo maluchy mogą się przestraszyć i zniechęcić do używania owych zabawek.

Grzechotki to nieśmiertelni towarzysze naszych dzieci, którzy od lat trwają przy boku niemowląt. Oprócz tego, że najmłodsi uwielbiają bawić się nimi w domach, mogą zabierać je ze sobą praktycznie wszędzie. Grzechotka umili czas zarówno na spacerze, jak i podczas odwiedzin u dziadków, czy też w trakcie niezbyt przyjemnej wizyty u lekarza pediatry. Zabawi, rozweseli, a kiedy trzeba także pocieszy.

Zakupy na raty
eraty