Średnia ocena: 5/5 (Opinie: 3)

Traumeland Letnia kołderka niemowlęca Mare 100x135 cm

SKU:
12350
Kod EAN:
9120088885434
BOSS:
TRP60581
235,00 zł

Lekka, letnia kołderka do łóżeczka dziecięcego...

Dostępny
+ -
Zakupy na raty
14 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 300 zł
Gwarancja jakości

Traumeland Letnia kołderka niemowlęca Mare 100x135 cm

Kołderka przeznaczona na letnie miesiące, jej wypełnienie wykonane zostało w 80% z poliestru i w 20% z włókienTencel.

Poliester to włókno bardzo wytrzymałe i elastyczne, wykazujące bardzo niską chłonność wody. Dobrze się pierze, nie kurczy się i nie mechaci.

Pokrowiec kołderki Mare stworzony w 55% z włókien Tencel i w 45% z bawełny jest oddychający i wyjątkowo przyjemny dla skóry dziecka.

Tencel produkowany jest w ekologicznym procesie z celulozy (drewna). Łączy on w sobie wiele zalet innych włókien. Jest delikatny jak jedwab, mocny jak poliester, chłodny jak len, ciepły jak wełna i bardziej chłonny od bawełny. Włókna Tencel wchłaniają nadmiar wody (o 50% więcej niż bawełna) i szybko uwalniają go ponownie do atmosfery, gwarantując tym samym optymalny klimat dla skóry. 

Subiektywne dobre samopoczucie w znacznej mierze zależy z jednej strony od zdolności wchłaniania wilgoci a z drugiej od struktury powierzchni włókien. W szczególności szorstkie włókna mogą powodować podrażnienia skóry. Tencel posiada nadzwyczaj gładką powierzchnię i zapewnia skórze uczucie miłego muskania. Za to miłe uczucie odpowiada delikatna powierzchnia i niewielka sztywność włókien Tencel.

Traumeland Letnia kołderka niemowlęca Mare 100x135 cm

Dzięki tym właściwościom Tencel doskonale łagodzi dolegliwości osób ze skórą wrażliwą, a także jest idealny dla delikatnej skóry niemowlęcej.

Włókna Tencel w sposób naturalny zapobiegają także rozwojowi bakterii. Odpowiada za to perfekcyjne rozmieszczenie wilgoci we włóknach. Z chwilą powstania wilgoci zostaje ona odtransportowana bezpośrednio ze skóry do środka włókna. Szybkie wchłanianie wilgoci i wysoka absorpcja zapobiegają rozwojowi bakterii, które preferują wilgotne środowisko Z badań na podatność na rozwój bakterii na różnych włóknach wynika, że zdecydowanie najmniej przyjazne bakteriom jest właśnie włókno Tencel. 

Bawełna jest materiałem oddychającym i trwałym, idealnie nadającym się do produktów używanych w łóżeczkach dziecięcych.

Właściwości kołderki Mare :

Kołderka letnia
Wyjątkowa absorpcja wilgoci dzięki włóknom Tencel dla suchego i zdrowego klimatu snu
Miękka, łatwa w pielęgnacji i wytrzymała
Hipoalergiczna
Wyjątkowo lekka i przyjemna dla skóry dziecka
Pokrowiec : 55% tencel, 45% bawełna
Wypełnienie : 80% poliester, 20% Tencel