Traumeland Komplet pościeli Tencel - kołderka z poduszką

SKU:
99050
Kod EAN:
9120018358076
BOSS:
TRP60178
379,00 zł

Kołderka i poduszka wykonane z naturalnych włókien Tencel...

Dostępny
+ -
Zakupy na raty
14 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 300 zł
Gwarancja jakości

Traumeland Komplet pościeli Tencel - kołderka z poduszką

Kołderka o wymiarach 100x135 i poduszka 40x60 cm do łóżeczka dziecięcego z wypełnieniem Tencel.

Tencel produkowany jest w ekologicznym procesie z celulozy (drewna). Łączy on w sobie wiele zalet innych włókien. Jest delikatny jak jedwab, mocny jak poliester, chłodny jak len, ciepły jak wełna i bardziej chłonny od bawełny. Włókna Tencel wchłaniają nadmiar płynu (o 50% więcej niż bawełna) i szybko uwalniają go ponownie do atmosfery, gwarantując tym samym optymalny klimat dla skóry. 

Subiektywne dobre samopoczucie w znacznej mierze zależy z jednej strony od zdolności wchłaniania wilgoci a z drugiej od struktury powierzchni włókien. W szczególności szorstkie włókna mogą powodować podrażnienia skóry. Tencel posiada nadzwyczaj gładką powierzchnię i zapewnia skórze uczucie miłego muskania. Za to miłe uczucie odpowiada delikatna powierzchnia i niewielka sztywność włókien Tencel.

Traumeland Komplet pościeli Tencel - kołderka z poduszką

Dzięki tym właściwościom Tencel doskonale łagodzi dolegliwości osób ze skórą wrażliwą, a także jest idealny dla delikatnej skóry niemowlęcej.

Włókna Tencel w sposób naturalny zapobiegają także rozwojowi bakterii. Odpowiada za to perfekcyjne rozmieszczenie wilgoci we włóknach. Z chwilą powstania wilgoci zostaje ona odtransportowana bezpośrednio ze skóry do środka włókna. Szybkie wchłanianie wilgoci i wysoka absorpcja zapobiegają rozwojowi bakterii, które preferują wilgotne środowisko Z badań na podatność na rozwój bakterii na różnych włóknach wynika, że zdecydowanie najmniej przyjazne bakteriom jest właśnie włókno Tencel. 

Kołderka jest całoroczna, nagrzewa się natychmiast (nie powoduje uczucia chłodu po przykryciu kołderką), a nadmiar ciepła jest odprowadzany na zewnątrz.

Poszycie kołderki i poduszki wykonane jest w 100% z włókien Tencel. Komplet pościeli jest wytrzymały i łatwy w pielęgnacji, można go prać w pralce w 60 stopniach.

Wypełnienie : 75% Tencel, 25% poliester