Maxi Cosi Coral 360 - modułowy fotelik samochodowy od urodzenia do około 12 miesiąca życia od 40 do 75cm

SKU:
987010
Kod EAN:
BOSS:
Już od 999,00 zł 1 549,00 zł cena regularna

Pierwszy modułowy obrotowy fotelik samochodowy łączący najwyższe standardy bezpieczeństwa z łatwo wyjmowanym, praktycznym i lekkim nosidełkiem...

Konfiguruj:
+ -
Zakupy na raty
14 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 300 zł
Gwarancja jakości

Maxi Cosi Coral 360 - fotelik samochodowy od urodzenia do około 12 miesiąca życia, od 40 do 75cm

Fotelik Coral 360 jest kompatybilny z bazą FamilyFix 360, która umożliwia jego szybki, prosty i bezpieczny montaż w aucie oraz obracanie go na bazie jedną ręką.

Opinie o foteliku

Firma Maxi Cosi od lat stara się promować nie tylko bezpieczeństwo ale i radość użytkowania. Ich najnowsza propozycja fotelika samochodowego dla najmłodszych to fotelik Coral 360. Jest to kontynuacja fotelika modułowego Coral i-Size , którego lekka wkładka waży zaledwie 1,7 kg. To rozwiązanie pozwala na przenoszenie dziecka poza samochodem w sposób łatwy i wygodny. Ważąca zaledwie 1,7 kg wkładka powoduje, że przenoszenie dziecka jest ultra lekkie bez dźwigania dodatkowej wagi skorupy fotelika.

Zwracamy uwagę, że firma Maxi Cosi od lat jest liderem w produkcji innowacyjnych dziecięcych fotelików samochodowych. Ich pomysły i propozycje konsekwentnie wyznaczają nowe standardy rozwoju, a fotelik Coral 360 jest doskonałym tego przykładem.

Maxi Cosi, Coral 360 - modułowy fotelik samochodowy

Przeznaczenie fotelika

Dziecięcy fotelik samochodowy Coral 360 przeznaczony jest do przewożenia dzieci w samochodzie w grupie wzrostowej od 40 -75 cm. Fotelik samochodowy można montować zarówno przy pomocy bazy samochodowej jak i pasów samochodowych. Omawiany fotelik samochodowy jest przystosowany do używania również na przednim fotelu. Po zastosowaniu odpowiednich adapterów można go również montować na wózkach dziecięcych z kategorii wózków 3w1.

Bezpieczeństwo

Fotelik dziecięcy Coral 360 został wyprodukowany zgodnie z najwyższymi wymaganiami bezpieczeństwa. Fotelik spełnia surowe normy R129/03 i-Size przy montażu na bazie FamilyFix 360 . Dzięki specjalnym wskaźnikom audiowizualnym użytkownik uzyskuje praktyczne i jednoznaczne informacje o prawidłowym montażu. Zwracamy uwagę, że modułowa konstrukcja posiada wygodne uchwyty zapewniające bezpieczne i pewne utrzymanie ultra lekkiego wkładu. Dzięki temu w trakcie wyjmowania bądź wkładania do samochodu wspominane nosidełko jak bezpieczny kokon chroni dodatkowo główkę dziecka od przypadkowego uderzenia czy otarcia o ostre krawędzie auta.

Maxi Cosi, Coral 360 z systemem modułowym

Montaż fotelika

Fotelik Maxi-Cosi Coral 360 jest wyjątkowo łatwy w montażu przy użyciu bazy FamilyFix 360. Dzięki regulowanym szynom ISOFIX bazę niezwykle szybko montuje się w samochodzie. Również prosto przebiega dostosowanie wysokości nogi podtrzymującą bazę FamilyFix 360.

Główną cechą fotelika Coral 360 jest możliwość współpracy wyłącznie z baza samochodową Maxi Cosi FamilyFix 360. Największą zaletą tej bazy jest możliwość obrotu fotelika w kierunku osoby wkładającej bądź wyjmującej dziecko z samochodu. Dodatkowo jeżeli w pojeździe nie ma zapięć umożliwiających montaż bazy ISOFIX fotelik Coral 360 można również zamontować w aucie przy pomocy samochodowych pasów bezpieczeństwa. Zwracamy uwagę, że użytkowanie bazy FamilyFix 360 zwiększa poprawność montażu, ale również znacząco przyspiesza zapięcie lub wypięcia fotelika z pojazdu.

Główna zaletą fotelika Coral 360 w kategorii komfort użytkowania jest posiadanie modułowej konstrukcji. To rozwiązanie wprowadza niezależne nosidełko do przenoszenia dziecka poza samochodem. Dzięki tej wkładce z poręcznymi uchwytami o wadze 1,7 kg można sprawnie wyjąć dziecko z fotelika bez konieczności demontażu skorupy fotela. Całą obsługę można praktycznie przeprowadzić jedną ręką. Trzypunktowa uprząż fotelika spinana jedną centralną klamrą wyposażona została w system Easy-In.

Maxi Cosi, Coral 360 - modułowy fotelik samochodowy z bazą FamilyFix 360

Komfort użytkowania

Fotelik samochodowy Maxi-Cosi Coral 360, tak jak i jego poprzednik Coral i-Size po raz pierwszy w historii otrzymał możliwość rozdzielania. Ta nowoczesna i niespotykana wcześniej funkcja modułowa łączy łatwość oddzielnego wyjmowania wkładu (kokonu) dzięki zastosowaniu praktycznych uchwytów do przenoszenia To rozwiązanie wprowadza niezależne nosidełko do przenoszenia dziecka poza samochodem. Dzięki tej wkładce o wadze zaledwie 1,7 kg można sprawnie i pewnie wyjąć dziecko z fotelika bez konieczności demontażu całej skorupy fotela. Czynność tą można przeprowadzić jedną ręką. Operacja wkładania i wypinania kokonu nie wymaga żadnego wysiłku.

Podkreślamy ponownie, że nosidełko o wadze zaledwie 1,7 kg jest doceniane przez wszystkich, który mogli porównać przenoszenie dziecka do samochodu w tradycyjnym foteliku i w omawianym wkładzie. Różnice są znaczące i odczuwalne. Kolejną zaletą wkładu jest wyścielenie go miękką, delikatną tkaniną. Uchwyty nosidełka można z łatwością schować, dzięki czemu jest ono poręczne zarówno dla rodziców jak i noworodka. Nosidełko szybko i prosto blokuje się w zewnętrznej obudowie fotelika.

Dzięki obrotowej bazie FamilyFix 360 fotelik można obrócić przodem do osoby wkładającej dziecko, co znacząco ułatwia montaż fotelika w samochodzie. Przypominamy, że w grupie wiekowej do 15 miesięca życia dzieci obligatoryjnie przewozimy tyłem do kierunku jazdy.

Maxi Cosi, Coral 360 z lekkim wkładem

Siedzisko

Siedzisko fotelika Coral 360 w swojej bryle reprezentuje najnowsze i pionierskie rozwiązanie. Wyposażone zostało w  technologię G-Cell zwiększającą bezpieczeństwo przy uderzeniach bocznych. Technologia ta absorbuje siły uderzenia powstające podczas zderzenia bocznego.

Fotelik wyposażany jest również w system Easy-In. W skład systemu Easy-In wchodzą własne trójpunktowe pasy z regulacją długości spinane centralną klamrą. Tak jak informowaliśmy wcześniej fotelik Coral 360 ma wyjmowany moduł, który posiada jeszcze dodatkową ergonomiczną wkładkę redukcyjną dedykowaną dla najmłodszych pasażerów. Wkład pozwala bezpiecznie przewozić dziecko zaraz po urodzeniu.

Wszystkie mechanizmy zapinające działają w prosty i intuicyjny sposób i w większości można obsługiwać je jedną ręką. Inżynierowie firmy Maxi Cosi zaprojektowali w specjalny sposób boki skorupy dziecięcego fotelika samochodowego, aby zwiększyć przewiewność całego fotelika w czasie upałów. W celach ochrony dziecka przed słońcem zastosowano dużą składaną budkę.

Maxi Cosi, Coral 360 - modułowy fotelik dla dzieci

Dane techniczne Maxi Cosi Coral 360:

Kategoria wagowa : 0-13 kg
Wzrost dziecka : 40-75 cm
Sposób montażu : tyłem do kierunku jazdy
Waga całego fotelika : 5,35 kg
Waga wyjmowanego wkładu : 1,7 kg
Możliwość zapięcia pasami samochodowymi
Współpraca z bazą FamilyFix 360 zapewniająca obrót fotelika o 360 stopni, spełniającą standardy ISOFIX
Łatwe zapinanie dziecka dzięki systemowi Easy-In
Technologia G-Cell absorbująca siły uderzenia bocznego
Chowane uchwyty modułowego wkładu do noszenia
Duża niezależna budka przeciwsłoneczna
Przyciski pamięci zapewniają możliwość wyjęcia z wózka Maxi-Cosi i Quinny jedną ręką
Zgodny z najnowszą normą bezpieczeństwa I-Size (R129/03),
Wskaźniki audiowizualne potwierdzające prawidłowość montażu
Produkt został zatwierdzony do użytku w samolotach (zawsze należy sprawdzić z daną linią lotniczą)