Średnia ocena: 4.9/5 (Opinie: 14)

Cybex Sirona Z2 i-Size - fotelik z bazą dla dzieci od 45 do 105 cm wzrostu do 18 kg

SKU:
54010
Kod EAN:
BOSS:
Już od 2 898,00 zł

Montowany tyłem lub przodem do kierunku jazdy wraz z dedykowaną bazą Z2...

Konfiguruj:
+ -
Zakupy na raty
14 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 300 zł
Gwarancja jakości

Cybex Sirona Z2 i-Size - fotelik samochodowy z bazą dla dzieci od 45 do 105 cm wzrostu do 18 kg

Prezentowany fotelik to nowa odsłona znanego i cieszącego się dużą popularnością wśród rodziców fotelika Sirona Z i-Size.  Sirona Z2 i-Size przeznaczona dla dzieci od urodzenia do około 4 roku życia to fotelik samochodowy z funkcją obrotową 360°, która umożliwia łatwą zmianę pozycji na tyłem na przodem do kierunku jazdy.
Ulepszona wkładka niemowlęca oraz funkcja odchylania fotelika zapewniają dziecku jeszcze bardziej komfortową i bezpieczną pozycję podczas podróży.
Cybex Sirona Z2 i-Size - fotelik samochodowy z bazą dla dzieci od 45 do 105 cm wzrostu

Część systemu modułowego Z2-Line

Dziecięcy fotelik samochodowy Sirona Z2 i-Size przeznaczony jest do przewożenia w aucie dzieci od 45 do 105 cm wzrostu, a więc od urodzenia do około 4 roku życia, o maksymalnej wadze 18 kg. Zgodny jest z najnowszą europejską normą bezpieczeństwa UN R129/03 (i-Size), która uzależnia wybór fotelika dla dziecka od kryterium wzrostu zamiast wcześniej stosowanego kryterium wagi i gwarantuje lepszą ochronę szyi i głowy narzucając obowiązek przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy aż do 15 miesiąca życia. Może być montowany w aucie wyłącznie na dedykowanej bazie isofix Base Z2. Instalacja fotelika za pomocą złączy Isofix pozwala na szybki i stabilny montaż fotelika, a jednocześnie pozwala uniknąć błędów podczas montowania i podnosi poziom bezpieczeństwa przewożonego dziecka.

Fotelik Sirona Z2 i-Size montowany na jednej bazie Z2 wraz z fotelikiem Cloud Z2 i-Size tworzą "system rodzinny", pozwalający na bezpieczne i wygodne przewożenie w samochodzie dziecka od narodzin do 105 cm wzrostu czyli do około 4 roku życia. Baza Z2 umożliwia łatwą i komfortową dla rodzica zmianę pozycji fotelików w stronę drzwi samochodu w celu ułatwienia wkładania i wyjmowania malucha. W ten sposób jedna baza Z2 jako podstawa systemu modułowego przeznaczonego dla dwóch fotelików zapewnia maksymalny poziom ochrony oraz wszechstronność użytkowania.

Zintegrowany System L.S.P.

Udoskonalony System Ochrony Bocznej L.S.P (Linear Side-Impact Protection) w postaci wysuwanej od strony drzwi samochodu osłony pochłania siły uderzenia wytwarzane podczas wypadku, a wraz z elastyczną skorupą fotelika Sirona Z2 i-Size zmniejsza je o około 25%, kierując z dala od przewożonego w foteliku dziecka.

System L.S.P pochłania siły działające w trakcie kolizji, doskonale zabezpieczając głowę i ramiona malucha. W tym samym czasie energia kinetyczna spowodowana uderzeniem jest pochłaniana we wczesnym jej stadium, dzięki czemu delikatne i podatne na urazy części ciała dziecka pozostają w bezpiecznym położeniu.

Dodatkowo skorupa absorbująca energię neutralizuje siły uderzenia i doskonale chroni dziecko.

Wyjmowana, ulepszona w modelu Sirona Z2 i-Size wkładka niemowlęca zapewnia maluchowi prawie całkowicie płaską, bezpieczną i wygodną pozycję podczas podróży autem.

Cybex Sirona Z2 i-Size - fotelik samochodowy z bazą dla dzieci od 45 do 105 cm wzrostu z Systemem Ochrony Bocznej

Funkcja obrotowa 360°

System obrotowy 360° umożliwia szybkie i proste wkładanie oraz wyjmowanie dziecka z fotelika poprzez ustawienie go w pozycji przodem do drzwi samochodowych oraz łatwą zmianę pozycji fotelika z tyłem do kierunku jazdy na przodem do kierunku jazdy, kiedy dziecko osiągnie 76 cm wzrostu. Fotelik można obrócić jedną ręką również w pozycji rozłożonej.

Magnetyczne zaczepy na pasy po bokach fotelika ułatwiają wyjmowanie z niego dziecka. 

Bezpieczne podróżowanie tyłem do kierunku jazdy do 4 roku życia

Dla zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa firma Cybex rekomenduje przewożenie dzieci w pozycji tyłem do kierunku jazdy od urodzenia do 105 cm wzrostu (około 4 lat). Zgodnie z badaniami taka pozycja zmniejsza ryzyko odniesienia obrażeń w przypadku kolizji czołowej o około 80% w porównaniu do pozycji przodem do kierunku jazdy.

Dziecko przewożone w pozycji tyłem do kierunku jazdy w foteliku samochodowym Sirona Z2 i-Size jest znacznie lepiej zabezpieczone w przypadku kolizji czołowej, ponieważ siły działające podczas zderzenia rozkładają się równomiernie na dużej bryle fotelika. Dlatego też najnowsza europejska norma i-Size nakłada obowiązek przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy aż do 15 miesiąca życia (do 76 cm wzrostu).

Kiedy zdecydujemy się na montaż Sirony Z2 i-Size przodem do kierunku jazdy Technologia Redukcji Energii (ER-Tech), w którą wyposażony został fotelik, zapewnia zwiększone bezpieczeństwo podczas kolizji czołowej poprzez redukcję sił działających na głowę i szyję dziecka o ponad 20% w porównaniu do innych fotelików z tradycyjnymi 5-punktowymi systemami zabezpieczenia.

Cybex Sirona Z2 i-Size - fotelik samochodowy z bazą dla dzieci od 45 do 105 cm wzrostu tyłem do kierunku jazdy

Najwyższy komfort jazdy i łatwość użytkowania

Wysokość zagłówka fotelika można regulować w 12 pozycjach, co umożliwia idealne dopasowanie jego wnętrza do rosnącego dziecka, a jednocześnie zabezpieczenie jego szczególnie narażonych na uraz części ciała takich jak głowa, szyja i kręgosłup. Wraz z regulacją zagłówka automatycznie zmienia sie również ułożenie 5-punktowych pasów bezpieczeństwa fotelika, dzięki czemu nie ma konieczności ich przepinania.

Fotelik samochodowy Cybex Sirona Z2 i-Size wyposażony został w ulepszoną, wyjmowaną wkładkę niemowlęcą, która zapewnia niemal płaską pozycję do jazdy dla noworodków. Wkładka redukuje problem opadaniu główki malucha podczas snu, zapobiegając problemom z oddychaniem. Zalecane jest wyjęcie wkładki w momencie osiągnięcia przez dziecko wzrostu około 60 cm, aby zapewnić mu odpowiednią ilość miejsca w foteliku.

Cybex Sirona Z2 i-Size umożliwia ustawienie fotelika w idealnej pozycji w zależności od potrzeb malucha w danym momencie. Zapewnia 5 położeń w przypadku montażu tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy, w przeciwieństwie do modelu Sirona Z i-Size, który oferował 5 pozycji tyłem do kierunku jazdy i 3 przodem. Możemy to zrobić jedną ręką, w szybki i bardzo prosty sposób, podobnie jak obrót fotelika o 360°.

Fotelik Sirona Z2 i-Size można zamontować na bazie Z, ale w tym przypadku pozycje odchylenia fotelika są ograniczone z porównaniu z bazą Z2.

Cybex Sirona Z2 i-Size - fotelik samochodowy z bazą Z2

Baza Z2 z mechanizmem obrotowym

Intuicyjne mocowanie bazy Z2 za pomocą złączy systemu isofix i fotelików na bazie jednym kliknięciem zapewnia ich szybki, prosty i zawsze poprawny montaż w aucie.

Baza Z2 dedykowana do montażu fotelika Cloud Z2 i-Size umożliwia ustawienie fotelika w kierunku drzwi auta w celu ułatwienia rodzicom włożenia i wyjęcia dziecka z pojazdu (obrót 180°). Mechanizm ten umieszczony w podstawie bazy pozwala również na obrócenie fotelika do wewnątrz samochodu, na przykład podczas postoju w trakcie podróży, co ułatwa skierowanie maleństwa przodem do opiekuna siedzącego obok i rozmowę z nim lub nakarmienie go.

W przypadku fotelika Sirona Z2 i-Size możliwy jest nie tylko obrót w kierunku drzwi samochodu, aby łatwiej zapiąć dziecko w foteliku oraz je z niego wyjąć, ale również zmiana pozycji mocowania fotelika tyłem lub przodem do kierunku jazdy (obrót 360°). Fotelik można w prosty sposób obrócić jedną ręką także w pozycji rozłożonej.

Dane techniczne fotelika Cybex Sirona Z2 i-Size z bazą:

Wymiary fotelika (dł. x szer. x wys.) : 71,5 x 43 x 64 cm
Waga fotelika : 15 kg
Przeznaczony dla dzieci od 45 do 105 cm wzrostu, od urodzenia do około 4 roku życia, do 18 kg wagi
Montaż tyłem (45-105cm) lub przodem (76-105cm) do kierunku jazdy wyłącznie na bazie isofix Z2
Tapicerkę można prać w pralce w temperaturze 30°