Cybex, Sirona Z i-size - fotelik samochodowy bez bazy dla dzieci o wzroście 45 – 105 cm, do 18 kg

SKU
25198
Kod EAN
4058511373720
BOSS
FFCY519000017
Już od 1 479,00 zł

Bezpieczny i komfortowy fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy. 

Konfiguruj:
+ -
Ten produkt możesz kupić na raty 0%
Zakupy na raty
30 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 500 zł
Gwarancja jakości

Cybex, Sirona Z i-size - fotelik samochodowy bez bazy dla dzieci o wzroście 45 – 105 cm, do 18 kg

Sirona Z i-Size należąca do grupy wagowej 0-18 kg to fotelik samochodowy z funkcją obrotową 360°, która umożliwia łatwą zmianę pozycji na przodem lub tyłem do kierunku jazdy.
12-stopniowa regulacja zagłówka oraz 5 pozycji odchylania fotelika zapewniają dziecku komfortową i bezpieczną pozycję podczas podróży.

 

Funkcja obrotowa 360°.

System obrotowy 360° umożliwia szybkie i proste wkładanie i wyjmowanie dziecka z fotelika poprzez ustawienie go w pozycji przodem do drzwi samochodowych, a System Driving Direction Control (D.D.C) uniemożliwia niewłaściwe użytkowanie i montaż fotelika przodem do kierunku jazdy przed uzyskaniem przed dziecko 16-tego miesiąca życia (od 76 cm wzrostu).

Magnetyczne zaczepy na pasy po bokach fotelika ułatwiają wyjmowanie z niego dziecka. 

System Ochrony Bocznej (L.S.P) i energochłonna skorupa.

Wysuwane osłony boczne w foteliku Sirona Z i-Size zwiększają bezpieczeństwo w przypadku kolizji bocznej. 

W połączeniu ze skorupą absorbującą energię, system L.S.P pochłania siły powstałe przy uderzeniu bocznym i zmniejsza je o około 25%. Osłony powinny być wysunięte od strony drzwi auta.
Cybex, Sirona Z i-size - fotelik samochodowy bez bazy dla dzieci o wzroście 45 – 105 cm, do 18 kg system ochrony bocznej

Montaż tyłem do kierunku jazdy. 

Dla zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa firma Cybex rekomenduje przewożenie dzieci w pozycji tyłem do kierunku jazdy od urodzenia do 105 cm wzrostu (ok. 4 lat). Zgodnie z badaniami taka pozycja zmniejsza ryzyko odniesienia obrażeń w przypadku kolizji czołowej o ok. 80% w porównaniu do pozycji przodem do kierunku jazdy.

Technologia Rozpraszająca Energię (ER-Tech).

Technologia ta sprawdza się szczególnie w przypadku montażu fotelika w pozycji przodem do kierunku jazdy podczas zderzenia czołowego, zmniejszając obciążenie szyi o około 20%.

Regulowany zagłówek.

Wysokość zagłówka fotelika można regulować w 12 pozycjach, co umożliwia idealne dopasowanie jego wnętrza do rosnącego malucha, a jednocześnie zabezpieczenie jego szczególnie narażonych na uraz części ciała takich jak głowa, szyja i kręgosłup. Wraz z regulacją zagłówka automatycznie zmienia sie również ułożenie 5-punktowych pasów bezpieczeństwa fotelika, dzięki czemu nie ma konieczności ich przepinania.
 

Cybex, Sirona Z i-size - fotelik samochodowy bez bazy dla dzieci o wzroście 45 – 105 cm, do 18 kg  regulowany zagłówek

Odchylanie i obracania fotelika jedną ręką. 

Cybex Sirona Z i-Size umożliwia ustawienie fotelika w idealnej pozycji w zależności od potrzeb w danym momenci. Zapewnia 5 położeń w przypadku montażu tyłem do kierunku jazdy i 3 pozycje przodem do kierunku jazdy. Możemy to zrobić jedną ręką, w szybki i bardzo prosty sposób, podobnie jak obrót fotelika o 360°.

Montaż za pomocą systemu Isofix.

Instalacja fotelika za pomocą złączy Isofix pozwala na szybki i stabilny montaż fotelika, a jednocześnie pozwala uniknąć błędów podczas montażu i podnosi poziom bezpieczeństwa przewożonego dziecka. Sironę Z i-Size można zamontować również w samochodach nie posiadających systemu isofix pasem samochodowym po wcześniejszym schowaniu złączy wewnątrz skorupy fotelika.

 

Cześć systemu modułowego.

Jako element systemu modułowego Z-Line fotelik samochodowy Sirona Z i-Size wraz z fotelem Cloud Z i-Size są montowane na jednej bazie Z i pozwalają na bezpieczne przewożenie malucha od urodzenia do 105 cm czyli do około 4 lat.

Dane techniczne Cybex Sirona Z i-Size : 

  • Długość: 71,5 cm
  • Szerokość: 67 cm
  • Wysokość: 43 cm
  • Waga: 15 kg
  • Montaż tyłem (45-105cm) lub przodem (76-105cm) do kierunku jazdy
  • Tapicerkę można prać w pralce w temperaturze 30°
  • Zaprojektowany i skonstruowany w Niemczech.
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:
Cybex, Sirona Z i-size - fotelik samochodowy bez bazy dla dzieci o wzroście 45 – 105 cm, do 18 kg

Twoja ocena*