Cybex Cloud Z2 i-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 45 do 87 cm wzrostu do 13 kg

SKU:
85041
Kod EAN:
BOSS:
Już od 999,00 zł

Z możliwością rozłożenia do pozycji półleżącej w samochodzie...

Konfiguruj:
+ -
Zakupy na raty
14 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 300 zł
Gwarancja jakości

Cybex Cloud Z2 i-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 45 do 87 cm wzrostu do 13 kg

Cybex Cloud Z2 i-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 45 do 87 cm wzrostu, do 13 kg

Nowa odsłona fotelika Cybex z możliwością rozłożenia do pozycji półleżącej w samochodzie.

Nowy fotelik samochodowy Cybex Cloud Z2 i-Size to ulepszona wersja dobrze znanego i cieszącego się dużą popularnością fotelika Cloud Z i-Size. Poprzez dodanie możliwości rozłożenia oparcia do pozycji półleżącej w samochodzie oraz ulepszenie wkładki niemowlęcej prezentowany fotelik pozwala na jeszcze bezpieczniejsze i bardziej komfortowe przewożenie dziecka w aucie.

Cybex System modułowy z2-Line

Część systemu modułowego Z2-Line i systemu podróżnego.

Dziecięcy fotelik samochodowy Cloud Z2 i-Size przeznaczony jest do przewożenia w aucie dzieci od 45 do 87 cm wzrostu, a więc od urodzenia do około 24 miesiąca życia, o maksymalnej wadze 13 kg. Zgodny jest z najnowszą europejską normą bezpieczeństwa UN R129/03 (i-Size), która uzależnia wybór fotelika dla dziecka od kryterium wzrostu zamiast wcześniej stosowanego kryterium wagi i gwarantuje lepszą ochronę szyi i głowy dziecka, narzucając obowiązek przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy aż do 15 miesiąca życia. Fotelik samochodowy Cybex Cloud Z2 może być montowany w aucie za pomocą 3-punktowych pasów bezpieczeństwa lub na dedykowanej bazie isofix Base Z2.

Fotelik samochodowy Cybex Cloud Z2 i-Size montowany na jednej bazie Z2 wraz z fotelikiem Sirona Z2 i-Size tworzą "system rodzinny" pozwalający na bezpieczne i wygodne przewożenie w samochodzie dziecka od narodzin do 105 cm wzrostu, czyli do około 4 roku życia, innymi słowy od 0-13 kg . Baza Z2 umożliwia łatwą i komfortową dla rodzica zmianę pozycji fotelików w stronę drzwi samochodu w celu ułatwienia wkładania i wyjmowania malucha z fotelika. W ten sposób jedna baza Z2 jako podstawa systemu modułowego przeznaczonego dla dwóch fotelików zapewnia maksymalny poziom ochrony oraz wszechstronność użytkowania.

Fotelik Cloud Z2 i-Size może być również zamontowany na stelażu wózków spacerowych firmy Cybex, gb i innych marek za pomocą adapterów. Pozwala to na stworzenie wygodnego i praktycznego systemu podróżnego wykorzystywanego poza autem, zwiększającego mobilność rodziców i zapewniającego komfortowe podróżowanie z maluchem.

Zintegrowany System L.S.P.

Udoskonalony System Ochrony Bocznej L.S.P (Linear Side-Impact Protection) w postaci wysuwanej od strony drzwi samochodu osłony pochłania siły uderzenia wytwarzane podczas wypadku, a wraz z elastyczną skorupą fotelika Cloud Z2 i-Size zmniejsza je o około 25%, kierując z dala od przewożonego w foteliku dziecka.

Zaimplementowany w foteliku Cybex Cloud Z2 system L.S.P. zwyczajnie pochłania siły działające w trakcie kolizji, doskonale zabezpieczając głowę i ramiona malucha. W tym samym czasie energia kinetyczna spowodowana uderzeniem jest pochłaniana we wczesnym jej stadium, dzięki czemu delikatne i podatne na urazy części ciała dziecka pozostają w bezpiecznym położeniu.

Dodatkowo skorupa absorbująca energię neutralizuje siły uderzenia i doskonale chroni dziecko.

Wyjmowana, ulepszona w modelu Cloud Z2 i-Size wkładka niemowlęca zapewnia maluchowi prawie całkowicie płaską, bezpieczną i wygodną pozycję podczas podróży autem

Cybex Cloud Z2 i-Size z udoskonalonym Systemem Ochrony Bocznej

Mechanizm obrotowy 180°.

Firma Cybex jako pierwsza wprowadziła mechanizm obrotowy fotelika montowanego na bazie. Baza Z2 dedykowana do montażu fotelika Cloud Z2 i-Size umożliwia ustawienie fotelika w kierunku drzwi auta w celu ułatwienia rodzicom włożenia i wyjęcia dziecka z pojazdu. Mechanizm ten umieszczony w podstawie bazy pozwala również na obrócenie fotelika do wewnątrz samochodu na przykład podczas postoju w trakcie podróży, co ułatwia skierowanie maleństwa przodem do opiekuna siedzącego obok i rozmowę z nim lub nakarmienie go.

Funkcja rozkładania fotelika.

Fotelik samochodowy Cloud Z2 i-Size wyposażony został, podobnie jak jego poprzednik, w funkcję rozkładania do ergonomicznej pozycji leżącej poza autem, w ramach systemu podróżnego na ramie wózka. Dodatkowo model Z2 i-Size posiada możliwość rozłożenia w samochodzie do pozycji półleżącej, gwarantując dziecku jeszcze większy komfort przy zachowaniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa i ochrony podczas podróży autem.

Cybex Cloud Z2 i-Size z możliwością rozłożenia w samochodzie

Najwyższy komfort podróżowania.

Fotelik Cybex Cloud Z2 i-Size wyposażony został w rozkładaną budkę przeciwsłoneczną XXL z filtrem UPF50+, która gwarantuje idealną ochronę przed słońcem zarówno podczas jazdy w aucie, jak i w czasie spacerów w każdej pozycji rozłożenia. Kiedy nie ma potrzeby używania budki, można ją w łatwy sposób złożyć.

Regulowany w 12 pozycjach zagłówek fotelika Cybex umożliwia dopasowanie jego wielkości do wzrostu rosnącego dziecka. Możliwość jednoczesnej regulacji zagłówka i pasów bezpieczeństwa fotelika sprawia, że proces ten jest intuicyjny oraz bardzo szybki i trwa zaledwie kilka sekund. Zintegrowany system regulacji pasów i zagłówka pozwala na uniknięcie problemów z odpowiednim dopasowaniem i poprawnym zapięciem dziecka w foteliku.

Ulepszona, wyjmowana wkładka dla noworodka zapewnia maluchowi przewożonemu w foteliku Cloud Z2 i-Size niemal płaską pozycję leżącą, która zapobiega przechylaniu się główki podczas snu, mogącemu powodować problemy z oddychaniem i zapewnia najwyższy komfort. Zalecane jest wyjęcie wkładki w momencie osiągnięcia przez dziecko wzrostu około 60 cm, aby zapewnić mu odpowiednią ilość miejsca w foteliku.

Cybex Cloud Z2 i-Size - fotelik samochodowy kompatybilność z bazami

Dane techniczne fotelika Cybex Cloud Z2 i-Size :

Przeznaczony dla dzieci od 45 do 87 cm wzrostu, od urodzenia do około 24 miesiąca życia, o maksymalnej wadze 13 kg
Montowany tyłem do kierunku jazdy za pomocą pasa samochodowego lub na bazie Base Z2
Wymiary (dł. x szer. x wys.) : 65,5 x 44 x 38 cm
Waga : 4,8 kg
Tapicerkę można prać w pralce w temperaturze 30 stopni

Cybex Cloud Z2 i-Size - idealny fotelik samochodowy dla Twojego maluszka

Nie ważne, czy przewozisz dziecko autem tylko do przedszkola i na zakupy, czy może podróżujecie wspólnie przez wiele godzin. Najważniejsze jest, aby Twoje dziecko było zawsze bezpieczne. Wybierając fotelik samochodowy dla swojej pociechy, zwracamy uwagę na wiele aspektów, najważniejsze z nich jest oczywiście bezpieczeństwo małego pasażera. Prezentowany model został wyposażony w nowoczesny zintegrowany system ochrony bocznej, sprawiający, że skorupa fotelika pochłania siłę uderzenia w przypadku kolizji podczas jazdy samochodem. To zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo malucha w razie wypadku.

Obok bezpieczeństwa nie mniej ważna jest wygoda, zarówno dziecka, jak i Twoja. Dzięki temu, że fotelik montowany jest na bazie isofix, możesz zrobić to nawet za pomocą jednej ręki, co ważne do montażu pasy samochodowe nie są Ci już potrzebne. Cybexc Cloud Z2 wpinasz do bazy i gotowe. Do tego dochodzi możliwość obrotu fotelika, co przydaje się na przykład podczas posiłku w czasie postoju oraz opcja rozłożenia oparcia do pozycji płaskiej. Dodatkowo fotelik samochodowy Cybex Cloud Z2 daje się przymocować do stelażu wózka, to idealne rozwiązanie na przykład na szybkie zakupy w towarzystwie malucha.

Niezawodne foteliki z kolekcji Cybex Cloud Z2

Podsumowując największe zalety prezentowanego fotelika, należy zwrócić uwagę na tzw. travel system, czyli możliwość zamocowania fotelika na ramie wózka – zawsze to jedna rzecz mniej w bagażniku. Dodatkowo regulacja zagłówka poprawiająca komfort jazdy maluszka i budka przeciwsłoneczna sprawdzająca się podczas spaceru z fotelikiem w roli wózka. Rozkładanie do pozycji leżącej umożliwia dziecku komfortowy wypoczynek, a możliwość obracania fotelika ułatwia rodzicowi wyjmowanie dziecka z samochodu. Warto też wspomnieć, że waga fotelika to zaledwie 4,5 kg, dzięki temu można przenosić go nawet jedną ręką. Cybex Cloud Z2 dostępny jest w wielu kolorach do wyboru, możesz dopasować go na przykład do koloru auta.