Thule, Chariot Sport 2 - Przyczepka rowerowa dla jednego lub dwójki dzieci

SKU
41928
Już od 6 108,00 zł 6 429,00 zł

Przyczepka rowerowa z komfortową amortyzacją i hamulcami tarczowymi dla jednego lub dwójki dzieci.

UWAGA!!!
Ze względu na dynamiczną sprzedaż prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy, celem potwierdzenia dostępności towaru.

Konfiguruj:
+ -
Ten produkt możesz kupić na raty 0%
Zakupy na raty
30 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 500 zł
Gwarancja jakości

Thule, Chariot Sport 2 - Przyczepka rowerowa dla jednego lub dwójki dzieci kolorystyka

Przeznaczenie.

Firma Thule pojawiła się na rynku już w 1942 roku. Od początku dała się poznać na jako producent funkcjonalnych i bezpiecznych boxów samochodowych. Po wielu latach aktywności w 2011 firma Thule przedstawiła swoim klientom wielofunkcyjne, bezpieczne i funkcjonalne przyczepki rowerowe.

Thule, Chariot Sport 1 - Przyczepka rowerowa dla dziecka do jazdy w każdym terenie

Przyczepki rowerowe Thule zostały zaprojektowane, aby kochający ruch użytkownicy mogli spędzać wolny czas wraz ze swoimi pociechami już od ich najmłodszych lat. Niezależnie od pory roku przyczepki rowerowe z rodziny Thule Chariot doskonale sprawdzają się podczas różnych form aktywności. Bez względu na to, gdzie jesteśmy, jak jest pogoda, możemy się realizować na spacerze, jeździe na rowerze, uprawiać jogging czy biegi narciarskie. Jeżeli macie duszę sportowca firma Thule ma dla was wyjątkową ofertę.

Teraz dzięki przyczepkom Chariot nie trzeba rezygnować z aktywności sportowej. Wystarczy na trening rowerowy lub biegowy zabrać swoje ukochane pociechy i komfortowo oraz bezpiecznie cieszyć się wspólnie spędzanymi chwilami.

Thule, Chariot Sport 1 - Przyczepka rowerowa dla dziecka z chorągiewką

Firma Thule proponuje trzy podstawowe modele z rodziny przyczepek rowerowych Chariot.

Zwracamy uwagę, że każdy model można wybrać zarówno dla jednego dziecka jak i dla dwójki pociech (oznaczenie wersji 1 lub 2).

Podstawowy model linii Chariot to przyczepka rowerowa Thule Chariot Lite. Najbardziej popularny jest model Thule Chariot Cross. Bagażowa wersja to model Chariot Cab wyposażony w twardą podłogą oraz olbrzymią, jak na przyczepki dziecięce, przestrzeń bagażową o pojemnosci do 100 litrów.

Thule Chariot Sport 2 jest dedykowana dla najbardziej wymagających i aktywnych użytkowników. Jeżeli masz duszę sportowca i trening jest Twoim żywiołem to ta wersja jest dla Ciebie. Również miłośnicy bogato wyposażonych wersji o najwyższym standardzie komfortu i bezpieczeństwa będą zadowoleni z wyboru tej wersji. Thule Chariot Sport 2 z funkcją szybkiego przekształcania w wózek biegowy jest idealna do biegania. Ze względu na sportowy charakter dla bezpieczeństwa producent wprowadził hamulce tarczowe uruchamiane jedną ręką bez względu na to czy jesteś prawo czy leworęczny. W celu podniesienia komfortu podróżowania wersję Sport wyposażono w zdejmowane panele boczne oraz całkowicie wyścielane siedzisko dla dziecka.

Thule, Chariot Sport 1 - Przyczepka rowerowa dla dziecka na łonie natury

Od kiedy możemy używać przyczepki rowerowe i wózki do biegania?

Przyczepki rowerowe i wózki do biegania dedykowane są dla dzieci pewnie siedzących (od około szóstego miesiąca życia). Należy pamiętać, że w trakcie szybszego poruszania się dziecko narażone jest na większe wstrząsy i działanie dodatkowych sił bezwładności. Firma Thule przygotowała dla najmniejszych dzieci specjalny hamaczek Chariot Infant Sling - dodatkowe wyposażenie pozwalające używać przyczepkę już od 1 do 10 miesiąca życia. Dla pewności zawsze rekomendujemy konsultację lekarską przed pierwszym spacerem.

Thule, Chariot Sport 1 - Przyczepka rowerowa dla dziecka z hamaczkiem

W trakcie spaceru należy pamiętać o następujących zasadach :

 • Nigdy nie pozostawiamy dziecka bez opieki.
 • Zawsze zapinamy dziecko w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa.
 • Zawsze, gdy parkujemy włączamy hamulec postojowy.
 • Nie umieszczamy większego bagażu niż zezwala instrukcja i wkładamy go wyłącznie do atestowanych kieszeni, aby nie destabilizować stateczności wózka.
 • W trakcie spacerów należy pamiętać, że dziecko jest biernym uczestnikiem ruchu i inaczej odbiera bodźce pogodowe. Pamiętajmy o zagrożeniach jakimi są: wychłodzenie, przegrzanie, oparzenia słoneczne, odwodnienie.
 • Nie dajemy dziecku do zabawy w trakcie jazdy zabawek niebezpiecznych jak: worki, sznurowadła czy zabawki z ostrymi, twardymi krawędziami.

Thule, Chariot Sport 1 - Przyczepka rowerowa dla dziecka wygodne sieedzisko

Luksusowa i sportowa przyczepka rowerowa.

Najbardziej dopracowana i bogato wyposażona jest zdecydowanie przyczepka rowerowa Chariot w wersji Sport. Ten najwyższy standard jest potrzebny użytkownikom deklarującym przywiązanie do sportowego trybu życia. Wersja Sport posiada między innym regulowaną amortyzację co czyni tą przyczepkę rowerową idealną na spacery z dzieckiem w każdych warunkach terenowych. Bezwzględnie ułatwia rodzinom aktywny, sportowy styl życia. Organizowanie sportowych wspólnych aktywności czy całodniowych wycieczek bez względu na porę roku i miejsce treningu jest teraz niczym nie ograniczone.

Przyczepkę rowerową Thule Chariot Sport 2 można używać zarówno na leśnych duktach, ścieżkach rowerowych,jak i w mieście podczas codziennych dojazdów, na przykład do przedszkola czy na zakupy. Poruszanie się w mieście ułatwiają przednie obrotowe małe koła.

Thule, Chariot Sport 1 - Przyczepka rowerowa dla dziecka w kolorze Spectra Yellow on Black

Chariot Sport 2 - idealnie sprawdzi się jako:

 • przyczepka rowerowa
 • wózek biegowy
 • wózek spacerowy
 • wózek do wędrówek górskich
 • przyczepka do uprawiania biegów narciarskich z dzieckiem

 

Przyczepka Chariot Sport 2 posiada w zestawie Pakiet Standard, Comfort i Sport.

Pakiet Standard to zestaw umożliwiający spacer lub jazdę na rowerze. Przyczepka posiada wbudowane otwory wentylacyjne i oświetlenie odblaskowe w standardzie, a także osłonę przeciwsłoneczną i przeciwdeszczową oraz lekką, regulowaną rączka i prosty, kompaktowy system składania.

Pakiet Comfort to regulowane oparcie siedziska dziecięcego, możliwość regulacji sztywności zawieszania (regulacja amortyzacji) oraz dedykowana przestrzeń bagażowe w postaci dużej kieszeni z tyłu wózka.

Pakiet Sport zapewnia hamulce tarczowe uruchamiane jedną ręką tak samo wygodnie dla osób prawo jak i lewo ręcznych, zdejmowane okna boczne oraz kompletnie wyścielone siedzisko dla dziecka.

Dla najbardziej wymagających biegaczy i sportowców.

Przyczepka rowerowa Thule Chariot Sport 2 może być wykorzystana do jazdy na rowerze, biegania, spacerowania i biegów narciarskich. Wersja Sport nie jest najlżejszą w rodzinie Chariot - waży 15,9 kg. Posiada w komplecie zestaw do holowania przyczepki za rowerem i zestaw spacerowy.

Funkcja Click n’ Store umożliwia łatwe i szybkie przekształcenie przyczepki w wózek oraz przechowywanie w ramach konstrukcji wózka zapasowych zestawów do biegania, spacerowania czy jazdy rowerem. Inny system o nazwie Thule VersaWing pozwalana na bardzo proste zamontowanie przyczepki do każdego zestawu dodatkowego, co umożliwia bezproblemową zmianę aktywności w każdym momencie.

Przyczepka Chariot Sport 2 wyposażona została również w regulowane, amortyzowane zawieszenie oraz hamulce tarczowe .

Thule, Chariot Sport 1 - Przyczepka rowerowa dla dziecka z hamulcem ręcznym

Hamulce tarczowe są bardzo przydatne przy zjazdach lub podjazdach, kiedy masa wózka oddziałuje na prowadzącego. Umieszczony na uchwycie do prowadzenia ręczny hamulec typu Twist jest łatwy w obsłudze zarówno przez osoby lewo jak i prawo ręcznej, ponieważ jest uruchamiany jedną ręką. Dzięki temu rozwiązaniu włączony hamulec ręczny skutecznie ogranicza rozpędzenie się masy wózka na stromej nierówności terenu, nie pacha więc bądź nie ciągnie prowadzącego.

Thule, Chariot Sport 1 - Przyczepka rowerowa dla dziecka z hamulcem ręcznym

Regulacja amortyzacji jest łatwa w obsłudze i pozwala dostosować sztywność konstrukcji do wymagań terenowych lub preferencji użytkownika. Zapewnia bezawaryjną i komfortową jazdę w każdym terenie.

Kolejnym wyróżnikiem linii Sport jest kabina Climate Control Cockpit z regulowanym oparciem dla dziecka oraz siedziskiem w pełni wyścielanym specjalną wkładką. Dzięki tej funkcji możemy zapewnić dziecku maksymalny komfort i w prosty sposób dostosować pozycję przewożonego dziecka do własnych oczekiwań lub potrzeb malucha. Kabina Climate Control Cockpit posiada również wyjmowane okna z regulowaną osłoną przeciwsłoneczną.

W związku z tymi dostępnymi ekskluzywnymi funkcjami przyczepka rowerowa Chariot Sport 2 może być spokojnie wykorzystywana na całodniowe spacery. Ostatnim charakterystycznym w tej linii przyczepek elementem konstrukcyjnym jest specjalna dedykowana przestrzeń bagażowa w postaci dużej kieszeni umieszczonej za oparciem siedziska dziecięcego.

Thule, Chariot Sport 1 - Przyczepka rowerowa dla dziecka

Maksymalnie bezpieczna i komfortowa.

Bardzo prosty system składania przyczepki ułatwia jej transport i przechowywanie.

Thule, Chariot Sport 2 - Przyczepka rowerowa dla jednego lub dwójki dzieci wymiary

Siedzisko przyczepki Chariot Sport 2 w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa zostało wyposażone w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Regulowane otwory wentylacyjne pozwalają na ciągły przepływ powietrza i kontrolę temperatury wewnątrz przyczepki. Wyjmowane zaciski przednie i okna boczne zwiększają wentylację przy zamontowanej osłonie przeciwdeszczowej. Użyte elementy odblaskowe pozwalają w warunkach gorszej widoczności poprawić zauważalność przyczepki w momencie oświetlenia innymi źródłami światła.

Ergonomiczna, regulowana rączka zapewnia rodzicom komfort prowadzenia przyczepki niezależnie od wzrostu. Duży zakres regulacji sprawdza się przy utrzymaniu wyprostowanej sylwetki, dzięki czemu mamy prawidłowy oddech i unikniemy zbędnego obciążania kręgosłupa. Dodatkowo regulacja pozwala odsunąć osobę prowadzącą od wózka i zwiększyć możliwość stosowania większych wykroków bez obawy o uderzenie w hamulec nożny. Z tego też powodu hamulec postojowy jest zabudowany asymetrycznie z prawej strony osi koła.

Z uwagi na sportowy charakter przyczepka Chariot Sport 2 ma dodatkowy hamulec ręczny sterowany jedną ręką. Hamulec ten używamy przy zjazdach i podjazdach, aby blokować efekt samoczynnego rozpędzania się wózka podczas tych czynności. Funkcja ta jest wysoce przydatna przy pagórkowatym terenie i jest doceniana nie tylko przez sportowców, ale i przez panie, które w tych sytuacjach muszą całą siłą przeciwdziałać oddziaływaniu masy wózka.

W zestawie znajduje się tylne światło poprawiające widoczność i bezpieczeństwo podczas używania przyczepki. Na wyposażeniu jest także folia przeciwdeszczowa oraz osłona przeciwsłoneczna. Łatwo demontowana przednia osłona pozwala dziecku samodzielnie dostać się do przyczepki bez większych komplikacji.

Bardzo odpływowy kształt zmniejsza opór poprzeczny wózka, w związku z czym pomimo tego, że przyczepka została zaprojektowana do wagi 45 kg, nawet przy silnym wietrze stawia stosunkowo mały opór powietrza.

Thule, Chariot Sport 1 - Przyczepka rowerowa dla dziecka złożona

Dane techniczne Chariot Sport 2 :

 • Nośność : 45 kg
 • Wymiary po złożeniu : 85,5 x 76 x 37,5 cm
 • Waga : 15,9 kg
 • Szerokość ramion : 54 cm
 • Wysokość siedzenia : 68 cm
 • Minimalna szerokość drzwi do przejścia : 80 cm
 • Spełnia wymagania standardów bezpieczeństwa
 • Przeznaczona dla 1 lub 2 dzieci
 • Gwarancja na tkaninę i ramę - 2 lata, po rejestracji produktu na stronie Thule gwarancja na ramę 10 lat
 • Stan od 1 lipca 2021: podstawowa gwarancja 2 lata na tkaninę i ramę, a po rejestracji produktu zostaje ona rozszerzona do 3 lat na cały wózek

 

Gwarancja Thule Extended Warranty

Gwarancja Thule Extended Warranty dotyczy wyłącznie produktów wyprodukowanych przez firmę Thule. Rozszerzony pakiet gwarancyjny jest dostępny wyłącznie pierwotnemu nabywcy. szczegóły uzyskania rozszerzonej gwarancji na stronie thule.com w sekcji Thule Extended Warranty.

UWAGA!!!
Ze względu na dynamiczną sprzedaż prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy, celem potwierdzenia dostępności towaru.

Thule, Chariot Sport 1 - Przyczepka rowerowa dla dziecka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:
Thule, Chariot Sport 2 - Przyczepka rowerowa dla jednego lub dwójki dzieci

Twoja ocena*