Thule, Chariot Cross 1 - Przyczepka rowerowa dla dziecka

SKU
21390
Już od 4 370,00 zł 4 599,00 zł

Chariot Cross 1 to wszechstronna przyczepka niezastąpiona w czasie aktywnego spędzania czasu z dzieckiem.

UWAGA!!!
Ze względu na dynamiczną sprzedaż prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy, celem potwierdzenia dostępności towaru.

Konfiguruj:
+ -
Ten produkt możesz kupić na raty 0%
Zakupy na raty
30 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 500 zł
Gwarancja jakości

Thule, Chariot Cross 1 - Przyczepka rowerowa dla dziecka.

Thule, Chariot Cross 1 - Przyczepka rowerowa dla dziecka kolorystyka

Przeznaczenie.

Firma Thule działa na rynku od 1942 roku. Jest znana i rozpoznawana na świecie jako producent koszy i boxów samochodowych. W 2011 firma Thule wprowadziła do sprzedaży wielofunkcyjne przyczepki rowerowe.

Thule, Chariot Cross 1 - Przyczepka rowerowa dla dziecka na każdy teren

Przyczepki rowerowe Thule zostały zaprojektowane tak, aby kochający ruch użytkownicy mogli spędzać wolny czas wraz ze swoimi pociechami już od najmłodszych lat. Niezależnie od pory roku przyczepki rowerowe z rodziny Thule Chariot doskonale sprawdzają się podczas różnych form aktywności. Bez względu na to, gdzie jesteśmy, jaka jest pogoda, możemy się realizować na spacerze, jeździe na rowerze, uprawiać jogging czy biegi narciarskie.

Teraz dzięki przyczepkom Chariot nie trzeba rezygnować z aktywności fizycznej. Wystarczy zabrać swoje ukochane pociechy i wygodnie oraz bezpiecznie cieszyć się wspólnie spędzanymi chwilami.

Thule, Chariot Cross 1 - Przyczepka rowerowa dla dziecka i wózek do biegania

Firma Thule proponuje trzy podstawowe modele z rodziny przyczepek rowerowych Chariot. Można wybrać również konstrukcje dedykowane zarówno dla jednego dziecka jak i dla dwóch pociech .

Podstawowy model to przyczepka rowerowa Thule Chariot Lite. Najbardziej popularny jest z kolei model Thule Chariot Cross. Oprócz wyposażenia standardowego ma on rozbudowaną amortyzację kół tylnych oraz dodatkową przestrzeń ładunkową w postaci kieszeni z tyłu wózka. Jeszcze bardziej wszechstronna wersja to Chariot Cab, wyposażona dodatkowo w pakiet XXL z twardą podłogą oraz olbrzymią, jak na przyczepki dziecięce, przestrzenią bagażową do 100 litrów pojemności. Thule Chariot Sport, jak sama nazwa wskazuje, dedykowana jest dla najbardziej wymagających i aktywnych użytkowników. Oprócz wszystkich funkcji wymienionych wcześniej (nie zawiera pakietu XXL) wersja Sport jest idealna do biegania. Ze względu na sportowy charakter dla bezpieczeństwa producent wprowadził hamulce tarczowe uruchamiane jedną ręką. W celu podniesienia komfortu podróżowania wersję Sport wyposażono w zdejmowane panele boczne oraz całkowicie wyścielane siedzisko dla dziecka.

Thule, Chariot Cross 1 - Przyczepka rowerowa dla dziecka z chorągiewką

Od kiedy możemy używać przyczepki rowerowe i wózki do biegania?

Przyczepki rowerowe i wózki do biegania firmy Thule dedykowane są dla dzieci pewnie siedzących (od około szóstego miesiąca życia). Należy pamiętać, że w trakcie szybszego poruszania się dziecko narażone jest na większe wstrząsy i działanie dodatkowych sił bezwładności. Firma Thule przygotowała wprawdzie specjalny leżaczek Chariot Infant Sling (dodatkowe wyposażenie pozwalające używać przyczepkę już od 1 do 10 miesięca życia), ale mimo wszystko zawsze rekomendujemy konsultację lekarską przed pierwszym tego typu spacerem.

Thule, Chariot Cross 1 - Przyczepka rowerowa dla dziecka z hamaczkiem

W trakcie spaceru należy pamiętać o następujących zasadach :

 • Nigdy nie pozostawiamy dziecka bez opieki.
 • Zawsze, gdy parkujemy, włączamy hamulec postojowy.
 • Nie umieszczamy większego bagażu niż zezwala instrukcja i wkładamy go wyłącznie do atestowanych kieszeni, aby nie destabilizować stateczności wózka.
 • W trakcie spacerów należy pamiętać, że dziecko jest biernym uczestnikiem ruchu i inaczej odbiera bodźce pogodowe. Pamiętajmy o zagrożeniach jakimi są: wychłodzenie, przegrzanie, oparzenia słoneczne, odwodnienie.
 • Nie dajemy dziecku do zabawy w trakcie jazdy zabawek niebezpiecznych jak: worki, sznurowadła czy zabawki z ostrymi, twardymi krawędziami.

Thule, Chariot Cross 1 - Przyczepka rowerowa dla dziecka wygodne siedzisko

Uniwersalna przyczepka rowerowa.

Przyczepka Chariot Cross jest najbardziej uniwersalną i najbardziej popularną przyczepką rowerową firmy Thule. Ta wersja posiada między innym regulowaną amortyzację , co czyni ją przyczepkę rowerową idealna dla dziecka. Bezwzględnie ułatwia rodzinom aktywny styl życia, organizowanie wspólnych spacerów i wycieczek bez względu na porę roku i miejsce aktywności.
Przyczepkę rowerową Thule Chariot Cross 1 można używać zarówno na leśnych duktach, ścieżkach rowerowych, jak i w mieście podczas codziennych dojazdów, na przykład do przedszkola lub na zakupy.

Thule, Chariot Cross 1 - Przyczepka rowerowa dla dziecka do biegów narciarskich

Chariot Cross 1 idealnie sprawdzi się jako:

 • przyczepka rowerowa
 • wózek biegowy
 • wózek spacerowy
 • wózek do wędrówek górskich
 • przyczepka do uprawiania biegów narciarskich z dzieckiem

 

Przyczepka Chariot Cross 1 posiada w zestawie Pakiet Standard i Pakiet Comfort.

Pakiet Standard to zestaw umożliwiający spacer lub jazdę na rowerze. Przyczepka posiada wbudowane otwory wentylacyjne i oświetlenie odblaskowe. W standardzie jest także osłona przeciwsłoneczna i przeciwdeszczowa oraz lekka, regulowana rączka i proste, kompaktowe składanie.
Pakiet Comfort charakteryzuje się regulowanym oparciem siedziska dziecięcego, możliwośią regulacji sztywności zawieszania (regulacja amortyzacji) oraz dedykowaną przestrzenią bagażową w postaci dużych kieszeni z tyłu wózka.

Thule, Chariot Cross 1 - Przyczepka rowerowa dla dziecka charakterystyczne cechy

Wielofunkcyjna i komfortowa.

Przyczepka rowerowa Thule Chariot Cross 1 może być wykorzystana do jazdy na rowerze, biegania, spacerowania i biegów narciarskich.

Wersja Cross nie jest najlżejszą w rodzinie Chariot - waży 13,8 kg. Posiada w komplecie zestaw do holowania przyczepki za rowerem i zestaw spacerowy. Funkcja Click n’ Store umożliwia łatwe i szybkie przekształcenie wózka w przyczepkę oraz przechowywanie w ramach konstrukcji wózka zapasowych zestawów do biegania, spacerowania czy jazdy rowerem. Inny system o nazwie Thule VersaWing pozwala na szybkie i bardzo proste zamontowanie przyczepki do każdego zestawu dodatkowego, co umożliwia bezproblemową zmianę aktywności w każdym momencie. Przyczepka Chariot Cross 1 wyposażona została również w regulowane, amortyzowane zawieszenie. Regulacja pozwala dostosować sztywność konstrukcji do wymagań terenowych lub preferencji użytkownika. Zapewnia ona bezawaryjną i komfortową jazdę w każdym terenie.

Kolejnym wyróżnikiem linii Cross jest regulowane oparcie dla dziecka. Dzięki tej funkcji możemy w prosty sposób dostosować pozycję przewożonego dziecka do własnych oczekiwań i aktualnych potrzeb. W związku z tym przyczepa rowerowa Chariot Cross może być spokojnie wykorzystywana na całodniowe spacery. Ostatnim charakterystycznym w tej linii wózków elementem konstrukcyjnym jest specjalna przestrzeń bagażowa w postaci dużej kieszeni umieszczonej za oparciem siedziska dziecięcego.

Thule, Chariot Cross 1 - Przyczepka rowerowa dla dziecka tylny kosz

Bezpieczna i wygodna.

Bardzo prosty system składanie przyczepki ułatwia jej transport i przechowywanie.

Thule, Chariot Cross 1 - Przyczepka rowerowa dla dziecka wymiary

Siedzisko przyczepki Chariot Cross 1 wyposażone zostało w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Regulowane otwory wentylacyjne pozwalają na ciągły przepływ powietrza i kontrolę temperatury wewnątrz przyczepki. Wyjmowane zaciski zwiększają wentylację przy zamontowanej osłonie przeciwdeszczowej. Użyte elementy odblaskowe pozwalają w warunkach gorszej widoczności poprawić zauważalność przyczepki w momencie oświetlenia innymi źródłami światła.

Ergonomiczna, regulowana rączka zapewnia rodzicom komfort prowadzenia przyczepki niezależnie od wzrostu. Duży zakres regulacji sprawdza się przy utrzymaniu wyprostowanej sylwetki, dzięki czemu mamy prawidłowy oddech i unikniemy zbędnego obciążania kręgosłupa. Dodatkowo regulacja pozwala odsunąć osobę prowadzącą od wózka zwiększając w ten sposób możliwość stosowania większych wykroków bez obawy o uderzenie w hamulec nożny. Z tego też powodu hamulec jest zabudowany asymetrycznie z prawej strony osi koła.

W zestawie znajduje się tylne światło poprawiające widoczność i bezpieczeństwo podczas używania przyczepki. Na wyposażeniu jest również folia przeciwdeszczowa oraz osłona przeciwsłoneczna. Łatwo demontowana przednia osłona pozwala dziecku dostać się do przyczepki bez większych komplikacji.

Bardzo odpływowy kształt zmniejsza opór poprzeczny wózka. W związku z tym pomimo, że przyczepka została zaprojektowana do wagi 34 kg, nawet przy silnym wietrze stawia stosunkowo mały opór powietrza.

Thule, Chariot Cross 1 - Przyczepka rowerowa dla dziecka złożona

Dane techniczne Chariot Cross 1 :

 • Nośność 34 kg
 • Wymiary po złożeniu 87 x 65 x 37.5 cm
 • Waga : 13,8 kg
 • Na szerokość ramion : 36.5 cm
 • Wysokość siedzenia : 68 cm
 • Minimalna szerokość drzwi do przejścia : 65 cm
 • Spełnia wymagania standardów bezpieczeństwa
 • Przeznaczona dla 1 dziecka
 • Gwarancja na tkaninę i ramę - 2 lata, po rejestracji produktu na stronie Thule gwarancja na ramę 10 lat
 • Stan od 1 lipca 2021: podstawowa gwarancja 2 lata na tkaninę i ramę, a po rejestracji produktu zostaje ona rozszerzona do 3 lat na cały wózek

 

Gwarancja Thule Extended Warranty

Gwarancja Thule Extended Warranty dotyczy wyłącznie produktów wyprodukowanych przez firmę Thule. Rozszerzony pakiet gwarancyjny jest dostępny wyłącznie pierwotnemu nabywcy. szczegóły uzyskania rozszerzonej gwarancji na stronie thule.com w sekcji Thule Extended Warranty.

UWAGA!!!

Ze względu na dynamiczną sprzedaż prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy celem potwierdzenia dostępności towaru.
 
Thule, Chariot Cross 1 - Przyczepka rowerowa dla dziecka do jazdy po mieście

 

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:
Thule, Chariot Cross 1 - Przyczepka rowerowa dla dziecka

Twoja ocena*