Babysense, Monitor oddechu dla niemowląt Babysense 7

SKU:
21127
Kod EAN:
7290004018481
BOSS:
GRSM0008
430,00 zł 490,00 zł

Najpopularniejszy monitor oddechu dla niemowląt pod materac posiadający certyfikat wyrobu medycznego i Pozytywną Opinię Instytutu Matki i Dziecka.

Dostępny - Wysyłka 24H
+ -
Ten produkt możesz kupić na raty 0%
Zakupy na raty
14 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 500 zł
Gwarancja jakości

Babysense, Monitor oddechu dla niemowląt Babysense 7

Monitor oddechu Babysense 7 to następca modelu Babysense 5, którego sprzedaż została zakończona 31 sierpnia 2017 roku.
To najnowszy model monitora oddechu z nową jednostką sterującą dla rodziców oraz wzmocnioną czułością płytek sensorycznych.

Monitor oddechu Babysense 7 to wyjątkowo czuły bezdotykowy monitor ruchów oddechowych niemowląt, który ma za zadanie alarmować rodziców o potencjalnym niebezpieczeństwie zanim zagrozi ono dziecku. Przeznaczony jest do wykrywania ustania oddechu (bezdech) u niemowląt poprzez stałe monitorowanie mikro ruchów oddechowych przez materac podczas snu. Alarm uruchamiany jest jeśli oddech niemowlęcia ustanie lub będzie nieregularny i płytki, dając opiekunom czas na reakcję.

Precyzyjny i inteligentny.

Urządzenie składa się z jednostki sterującej i bardzo czułych płytek sensorycznych umieszczanych pomiędzy materacem a dnem łóżeczka. Pasywny system czujników jest całkowicie bezpieczny i nie ma bezpośredniego kontaktu z ciałem dziecka. Monitor ruch oddechowego Babysense 7 pozwala na identyfikację wzorców oddechowych niemowlęcia, które są przekazywane do mikroprocesora zlokalizowanego w jednostce sterującej. Następnie pojawia się migające zielone światełko, które sygnalizuje, że dziecko jest bezpieczne i nic mu nie zagraża. 

Babysense, Monitor oddechu Babysense 7 montaż w łózeczku

Technologia Babysense z jego bardzo wrażliwymi płytkami sensorycznymi umożliwia bezpieczne monitorowanie i wykrywanie nawet najmniejszych ruchów oddechowych maluszka przez materac.

Aktualnie dostępny model Babysense 7 wyposażony został w płytki sensoryczne z jeszcze większą czułości, co gwarantuje rodzicom spokój i pewność,że ich dziecko jest w pełni bezpieczne.

Łatwość i komfort użytkowania.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu oddech dziecka nie będzie wykrywany w ciągu 20 sekund lub jeśli częstość oddechu zwalnia do mniej niż 10 oddechów na minutę  automatycznie włącza się alarm dźwiękowy, który jest sygnałem, że dziecku potrzebna jest natychmiastowa pomoc.

Monitor Babysense 7 wymaga użycia zwykłych bateriach alkalicznych 1,5V AA, co wyklucza zagrożenie ze strony przewodów zasilających. Wyjątkowość urządzenia polega na tym, że zapewnia ono instalację z "ukrytym przewodem". 

Babysense, Monitor oddechu Babysense 7 na łóżeczku

Monitory zakupione po 1 września 2020 roku posiadają wskaźnik zasilania w postaci zielonej diody znajdującej się z przodu jednostki sterującej.

Czy są ograniczenia co do grubości materaca?
Babysense jest zaprojektowany do optymalnej pracy z większością dostępnych na rynku materacy, nie zostały zaobserwowane limity grubości. Monitor oddechu Babysense nie powinien być używany z materacami piankowymi z efektem pamięci. Materac z komorami powietrza oraz materac sprężynowy mogą powodować fałszywe alarmy.

Czy możemy używać Babysense w kołyskach i łóżeczkach podróżnych?
Monitor oddechu Babysense przeznaczony jest do użytku w łóżeczku dziecięcym ze sztywnym dnem i nieruchomą podstawą.

Czy monitor Babysense może być używany w tzw. dostawkach do łóżka rodziców?
Monitor oddechu Babysense 7 nie powinien być używany w dostawce przylegającej bezpośrednio do łóżka rodziców, ponieważ płytki sensoryczne mogą rejestrować ruchy oddechowe rodzica. Zalecana odległość między łóżeczkiem dziecka a łóżkiem rodziców około 2 kroków (odeglość około 1m - podobnie jak przy przeprowadzeniu testu sprawności urządzenia przed rozpoczęciem monitorowania).

Specyfikacja techniczna Monitor oddechu dla niemowląt Babysense 7 : 

  • Zasilanie: 4 x baterie 1,5 V AA (nie dołączone)
  • Pobór prądu w przybliżeniu: 1mA, w optymalnych warunkach bateria trzyma około 6 miesięcy
  • Głośność alarmu mierzonego z odległości 1m = 85 dB
  • Światłość: 2mCD
  • Czujnik: średnica d=216 mm
  • Nie emituje promieniowania o częstotliwości radiowej, nie zakłóca innych urządzeń elektronicznych w domu
  • Wyrób posiada certyfikat zgodności z Dyrektywą 93/42/EWG dotyczącej wyrobów medycznych (aneks II z wyłączeniem 4). Klasa wyrobu medycznego: 2b.
  • W zestawie: jednostka sterująca, 2 sensory z przewodami i łącznikiem, instrukcja, uchwyt pod materac, wieszak na brzeg łóżeczka
  • 2 lata gwarancji.
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:
Babysense, Monitor oddechu dla niemowląt Babysense 7

Twoja ocena*