Dostępny
SKU
21712
Kod EAN
9120018350421
BOSS
QNMCBT15202

Traumeland, Materac Bryza 140 x 70 cm

Cena specjalna 829,00 zł Cena 939,00 zł

Najważniejszym atutem materaca jest doskonały system wentylacyjny, na który składa się poduszka powietrzna z tzw. włókien 3D...

Dostępny - Wysyłka 24H
Kup na raty
Oblicz wysokość raty Santander Bank

Traumeland, Materac Bryza 140 x 70 cm

Materac "Bryza" wykonany w całości z innowacyjnych materiałów zapewni Twojemu dziecku zdrowe i bezpieczne miejsce do spania.

Najważniejszym atutem materaca jest doskonały system wentylacyjny, na który składa się poduszka powietrzna z tzw. włókien 3D o strukturze plastra miodu oraz oddychająca pianka Cellflex (specjalny rodzaj zimnej pianki) o strukturze segmentowej (wzmacniającej wentylację wnętrza materaca).

Dzięki takim rozwiązaniom materac zapewnia optymalne warunki klimatyczne do snu. Z jednej strony zapobiega niezdrowej, nadmiernej akumulacji ciepła, z drugiej na bieżąco odprowadza wydychany przez dziecko dwutlenek węgla, który jako cięższy od powietrza w klasycznych materacach zalega nad powierzchnią materaca blokując dopływ świeżego powietrza. Panujące w materacu suche środowisko zapobiega rozwojowi pleśni i roztoczy.

Wykorzystany w materacu specjalny rodzaj zimnej pianki Cellflex cechuje bardzo wysoka elastyczność punktowa. Jest ona dodatkowo wzmocniona przez strukturę segmentową pianki sprawiającą, że nacisk nie jest przenoszony na sąsiednie segmenty materaca. Dzięki tym właściwościom materac idealnie dopasowuje się dziecka i równomiernie rozkłada nacisk na poszczególne części jego ciała, zapewniając tym samym prawidłowy rozwój kręgosłupa i komfort dziecku.

Materac może być wykorzystany obustronnie. Strona z poduszką powietrzną jest przeznaczona dla najmłodszych dzieci. We wczesnym okresie życia, w którym dziecko większość czasu przesypia w bezruchu odpowiednia wentylacja ma szczególnie duże znaczenie. Zalecamy przełożenie materaca na stronę dla starszego dziecka od 18. miesiąca życia dziecka.

Usztywniane dłuższe boki materaca zabezpieczają przez poślizgnięciem się nóżki dziecka podczas prób podnoszenia się w łóżeczku. W materacach nie posiadających odpowiednich usztywnień po bokach występuje ryzyko powstania różnego typu urazów wynikających z poślizgu dziecka na krańcach materaca przy próbie wstawania.

Pokrowiec sleep safety stymuluje wentylację materaca, zabezpieczając go przed przemoknięciem. Wilgoć jest rozprowadzana po powierzchni, dzięki czemu może szybciej odparować. Nie jest ona jednak przepuszczana w głąb materaca. Nie jest zatem konieczne stosowanie osobnych podkładów zabezpieczających. Nie należy stosować podkładów nieprzepuszczających powietrza, które tworzą bardzo niezdrowy klimat w łóżeczku. Pokrowiec w materacu jest zdejmowany i składa się z dwóch niezależnych części. W razie zabrudzenia lub zamoczenia można odłączyć górną część pokrowca i ja wyprać. Dolną cześć pokrowca można w tym czasie przełożyć na górę, dzięki czemu dziecko nie odczuje zmiany.

Zastosowanie w pokrowcu aktywnych jonów srebra zapewnia skuteczną ochronę antybakteryjną. W ciągu godziny unicestwianych jest 99,9% bakterii znajdujących się na materacu. Naturalne antybakteryjne działanie pokrowca materaca jest długotrwałe i nie zmniejsza się nawet po wielokrotnym wypraniu pokrowca.

Materac może być wykorzystywany przez dzieci alergiczne. Nie zawiera on żadnych substancji mogących wywoływać lub stymulować alergie. Materac posiada następujące certyfikaty:

 • Öko-Tex Standard 100, Klasa 1 dla niemowląt - potwierdza, że wszystkie wykorzystane materiały mogą być przeznaczone dla niemowląt
 • LGA - potwierdzający użycie pianki niezawierającej szkodliwych substancji.
 • FKT - potwierdzający bezpieczeństwo wkładu materaca

Pokrowiec wielofunkcyjny sleep safety:

 • Doskonale przepuszcza powietrze zapewniając odpowiednią wentylacje, zapobiega szkodliwemu przegrzewaniu się dziecka
 • Zatrzymuje wilgoć na powierzchni, chroni materac przed przemoczeniem.
 • Antybakteryjny dzięki zawartości aktywnych jonów srebra.
 • Dwuczęściowy z możliwością użytkowania niezależnie każdej części.
 • Może być wyprany w temp. do 60° C i suszony w suszarkach bębnowych.
 • Pokrowiec posiada certyfikat FKT
 • Sprzyja powstaniu zdrowego klimatu w łóżeczku. Szczególnie polecany dla dzieci alergicznych.

Wkład materaca:

 • Siateczka 3D o strukturze plastra miodu zapewnia swobodną cyrkulację powietrza we wszystkich kierunkach.
 • Cellflex jest udoskonaloną zimną pianką o bardzo wysokiej przepuszczalności powietrza i elastyczności. Dzięki strukturze segmentowej z obu stron (confort pads) właściwości te zostały dodatkowo poprawione.
 • Usztywniane boki materaca.
 • Połączenie maksymalnie wentylowanego i elastycznego wkładu materaca z pokrowcem wielofunkcyjnym sleep safety stwarza idealne warunki dla snu i rozwoju Twojego dziecka.
 • Posiada certyfikat LGA

Materac Bryza został wyróżniony Diamentem na targach Brzuszek i Maluszek 2011 w Poznaniu.


Funkcje pokrowca sleep safety:

1. Wilgoć jest wchłaniana na powierzchni i nie przenika do wnętrza materaca.
2. Pokrowiec sleep safety jest w 100% oddychający.
3. Pokrowiec sleep safety dzięki zawartym nitkom ze srebra jest naturalnie antybakteryjny.
4. Nie ma potrzeby stosowania nakładek chroniących materac przed przemoczeniem. Wkład materaca nie ma styczności z wilgocią na powierzchni.
5. Pokrowiec sleep safety może być prany w temp. 60°C i suszony w pralko-suszarkach.

Zalety srebrnych nitek:

 • działają w naturalny sposób i nie wydzielają żadnych substancji,
 • unicestwiają 99,9% bakterii znajdujących się w i na pokrowcu (na podstawie badań instytutu ITV Denkendorf),
 • ich działanie jest trwale, skuteczność nie zmniejsza się na skutek prania.
Więcej informacji
ProducentTraumeland
Produkt oczekuje na dostawęNie
Zamówienie u producentaNie
Current Api Sourceboss
Kod EAN9120018350421
BOSSQNMCBT15202
Nazwa koloru647-QNMCBT15202-51211
Opinie kupujących
 1. Very good
  i am very happy with it. i give it 100 % satisfaction .

  Zrecenzowany przez

  Opublikowany

  Jakość
  Wartość
  Cena
 2. polecam 100 %
  Bardzo dobry materac. Już na pierwszy rzut oka widać,że porządny .Tak jak opisane,że nie przecieka tak tez się stało. Synkowi się ulało ,więc zdjęłam tylko 1część pokrowca a druga została. Bardzo łatwo było uprać i nałożyć ponownie.

  Zrecenzowany przez

  Opublikowany

  Jakość
  Wartość
  Cena
 3. polecam
  Wszystko dobrze. Po 3 latach nie odkształcił się i nie przemukł tak jak obiecał producent. Dla drugiego dziecka kupię taki sam.

  Zrecenzowany przez

  Opublikowany

  Jakość
  Wartość
  Cena
Napisz swoją opinię
Recenzujesz:Traumeland, Materac Bryza 140 x 70 cm
Twoja ocena

Brak danych

Brak danych

To Top