Dostępny
SKU
21551
Kod EAN
9120018350025
BOSS
QNMCBT14802

Traumeland, Materac Blask Księżyca - 140 x 70 cm

Cena specjalna 533,60 zł Cena 599,00 zł

Zdrowe miejsce do spania.

Ostatnie sztuki - sprawdź dostępność
Kup na raty
Oblicz wysokość raty Santander Bank

Traumeland, Materac "Blask Księżyca" - 140 x 70 cm

Materac "Blask Księżyca" zapewni Twojemu dziecku zdrowe miejsce do spania. Wkład materaca wykonany z zimnej pianki o wysokiej elastyczności punktowej równomiernie rozkłada nacisk na ciało dziecka, zapewniając tym samym prawidłowy rozwój kręgosłupa i komfort dziecku.

Pionowe kanaliki wentylacyjne zmniejszają niezdrową akumulację ciepła. Przez kanaliki odprowadzany jest także wydychany przez dziecko dwutlenek węgla, który jako cięższy od powietrza
w klasycznych materacach zalega nad powierzchnią materaca blokując dopływ świeżego powietrza. Poprzeczne nacięcia powierzchni materaca z obu stron zwiększają wentylację powierzchniową
i umożliwiają łatwiejsze odprowadzanie ciepła i dwutlenku węgla. Panujące w materacu suche środowisko zapobiega rozwojowi pleśni i roztoczy.

Pokrowiec sleep safety stymuluje wentylację materaca, zabezpieczając go przed przemoknięciem. Wilgoć jest rozprowadzana po powierzchni, dzięki czemu może szybciej odparować. Nie jest ona jednak przepuszczana w głąb materaca. Nie jest zatem konieczne stosowanie osobnych podkładów zabezpieczających. Nie należy stosować podkładów nieprzepuszczających powietrza, które tworzą bardzo niezdrowy klimat w łóżeczku. Pokrowiec w materacu jest zdejmowany i składa się z dwóch niezależnych części. W razie zabrudzenia lub zamoczenia można odłączyć górną część pokrowca
i ja wyprać. Dolną część pokrowca można w tym czasie przełożyć na górę, dzięki czemu dziecko
nie odczuje zmiany.

Zastosowanie w pokrowcu aktywnych jonów srebra zapewnia skuteczną ochronę antybakteryjną.
W ciągu godziny unicestwianych jest 99,9% bakterii znajdujących się na materacu. Naturalne antybakteryjne działanie pokrowca materaca jest długotrwałe i nie zmniejsza się nawet
po wielokrotnym wypraniu pokrowca.

Usztywniane dłuższe boki materaca zabezpieczają przez poślizgnięciem się nóżki dziecka podczas prób podnoszenia się w łóżeczku. W materacach nie posiadających odpowiednich usztywnień
po bokach występuje ryzyko powstania różnego typu urazów wynikających z poślizgu dziecka
na krańcach materaca przy próbie wstawania.

Materac jest dwustronny. Jedna strona (o strukturze fali, bardziej miękka) przeznaczona
jest dla niemowląt, druga (gładka i twardsza) dla starszych dzieci. Zalecamy przełożenie materaca
na stronę dla starszego dziecka po osiągnięciu przez dziecko wagi ok. 10kg.

Materac może być wykorzystywany przez dzieci alergiczne. Nie zawiera on żadnych substancji mogących wywoływać lub stymulować alergie. Materac posiada następujące certyfikaty:

Öko-Tex Standard 100, Klasa 1 dla niemowląt - potwierdza, że wszystkie wykorzystane materiały mogą być przeznaczone dla niemowląt
LGA - potwierdzający użycie pianki niezawierającej szkodliwych substancji.
FKT - potwierdzający bezpieczeństwo wkładu materaca

Pokrowiec wielofunkcyjny sleep safety:

 • Doskonale przepuszcza powietrze zapewniając odpowiednia wentylacje, zapobiega szkodliwemu przegrzewaniu
 • się dziecka.
 • Zatrzymuje wilgoć na powierzchni, chroni materac przed przemoczeniem.
 • Antybakteryjny dzięki zawartości aktywnych jonów srebra.
 • Dwuczęsciowy z możliwością użytkowania niezależnie każdej cześci.
 • Może być wyprany w temp. do 60° C i suszony w suszarkach bębnowych.
 • Pokrowiec posiada certyfikat FKT


Pokrowiec sleep safety nie wymaga stosowania podkładów zabezpieczających materac.
Sprzyja powstaniu zdrowego klimatu w łóżeczku. Szczególnie polecany dla dzieci alergicznych.

Wkład materaca:

 • Wkład materaca z zimnej pianki o wysokiej elastyczności punktowej rozkłada nacisk na większą powierzchnię ciała odciążając kręgosłup dziecka.
 • Cyrkulacja powietrza i odprowadzanie CO2 w materacu odbywa się poprzez pionowe kanaliki oraz poprzeczne i podłużne nacięcia powierzchni materaca - głębsze nacięcia na stronie dla niemowląt i na stronie dla starszych dzieci.
 • Usztywniane dłuższe boki materaca zabezpieczają przez poślizgnięciem się nóżki dziecka podczas prób podnoszenia się w łóżeczku.
 • Posiada certyfikat LGA
Więcej informacji
ProducentTraumeland
Produkt oczekuje na dostawęNie
Zamówienie u producentaNie
Current Api Sourcedefault
Kod EAN9120018350025
BOSSQNMCBT14802
Nazwa koloru565-QNMCBT14812-50606
Opinie kupujących
 1. jestem zadowolona
  Materac spełnił moje oczekiwania. Wybrałam ze środkowej półki cenowej i jestem zadowolona z zakupu. Wydawał się trochę za miękki ale układa się idealnie i nic się nie odkształca.

  Zrecenzowany przez

  Opublikowany

  Jakość
  Wartość
  Cena
 2. polecam
  Materace Traumeland posiadają wszystkie cechy których p***** świadomy rodzic. Posiadam materac Blask Księżyca, wybrałam go ze względu na odpowiednia twardość połączoną z odpowiednią sprężystością, a tym samym komfortem snu dziecka. ma usztywniane boki, czego brakuje wielu polskim produktom, ma rozdzielne suwakiem 2 powłoki pokrowca co powoduje ekonomikę prania i suszenia, łatwe ponowne zakładanie i oczywiście możliwość zmiany strony materaca na 1 noc jeśli pranie nie wyschło na czas. doceni to każda mama:) Pokrowiec jest nieprzemakalny do wewnątrz materaca, w połączeniu z wysokiej jakości prześcieradłami (tencel) nie potrzeba wodoodpornego podkładu, który wg mnie poprzez komponent gumowany niwelowałby oddychanie nawet najlepszego i najdroższego materaca!)
  Ponadto nie zawiera on żadnych "naturalnych"/"ekologicznych komponentów, które w zetknięciu z wilgocią (co jest przecież nieuniknione!) nie zaczną żyć swoim życiem... za to zrobiony jet ze sterylnej, nieuczulającej pianki typu kaltschaum odbiegającej znacząco od pianek używanych w produkcji polskich produktów. Grubość, konstrukcja (kanaliki odprowadzające ciepło i dwutlenek węgla) oraz opisane powyżej zalety skłoniły mnie do zakupu, mimo iż cena jest wyższa od powszechnie kupowanych materacy. Jednakże jestem pewna że użyte wysokiej jakości materiały pozwolą użyć materac przy drugim dziecku co znacząco relatywizuje jego cenę. Zważywszy ilość czasu jakie dziecko do lat 2,5 - 5 spędza w łóżeczku to mądra inwestycja, wolę obejść się bez jakiegoś gadżetu a doinwestować jakość spania i zdrowia dziecka.

  Zrecenzowany przez

  Opublikowany

  Jakość
  Cena
Napisz swoją opinię
Recenzujesz:Traumeland, Materac Blask Księżyca - 140 x 70 cm
Twoja ocena

Brak danych

Brak danych

To Top