Średnia ocena: 4.95/5 (Opinie: 24)

Innogio Nebulizator Giovital Mini Mesh GIO-605

SKU:
25874
Kod EAN:
5904405021200
BOSS:
INNOGIO605
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 158,02 zł
195,00 zł 199,00 zł cena regularna

Skuteczny dla dorosłych i dzieci...

Dostępny
+ -
Zakupy na raty
14 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 300 zł
Gwarancja jakości

Innogio Nebulizator Giovital Mini Mesh GIO-605

Nebulizator membranowy GIOvital Mini Mesh GIO-605 jest certyfikowanym urządzeniem medycznym, który wspomaga leczenie chorób układu oddechowego takich jak astma, alergie itp.

Ingogio, nebulizator

Bezpieczeństwo

Z nebulizatora mogą korzystać osoby dorosłe jak też posłuży do przeprowadzania inhalacji dzieciom. Urządzenie zostało przebadane w zakresie zawartości niebezpiecznych lub szkodliwych substancji i uzyskało wszelkie możliwe atesty i certyfikacje.

Skuteczność leczenia

Nebulizator umożliwia podanie choremu leków wziewnych, czyli leków w postaci rozpylonej mgiełki (aerozolu) bezpośrednio do układu oddechowego. W zależności od wielkości cząsteczek, lek taki osiada na krtani, gardle, tchawicy i oskrzelach, a najmniejsze cząsteczki potrafią dotrzeć aż do pęcherzyków płucnych. Podanie leku w takiej formie i w taki sposób zwiększa działanie terapeutyczne oraz zmniejsza działania uboczne towarzyszące podawaniu leków doustnych. Leczenie inhalacyjne to skuteczna i bezpieczna metoda leczenia, które jednak należy podjąć dopiero po konsultacji z lekarzem.

Zasada działania

Inhalator siateczkowy GIOvital Mini Mesh wykorzystuje wibrującą membranę, która przepycha lek przez siateczkę, zmieniając go w drobny aerozol. Zastosowanie nowoczesnej technologii sprawia, że membrana nie nagrzewa się i struktura leku na poziomie molekularnym nie ulega zmianie. W nebulizatorze umieszczono dwustronną membranę siateczkową (mesh) odporną na zapychanie, a system odwrotnego czyszczenia daje pewność, że pozostałości leków nie mieszają się ze sobą i nie wchodzą w reakcję.

Komfort użytkowania

GIOvital Mini Mesh to nebulizator membranowy o niewielkich rozmiarach, jest łatwy do przechowania jak też można go zabrać w podróż.
Jest prosty w użytkowaniu - posiada jeden przycisk, którym szybko i łatwo uruchomimy urządzenie.
Zaletą urządzenia jest bardzo cicha praca, gdyż do generowania aerozolu wykorzystywane są ultradźwięki. Wygodę użytkowania dodatkowo zapewnia podwójny system zasilania nebulizatora. Może on pracować na bateriach dołączonych do urządzenia lub może być zasilany przez port micro USB za pomocą kabla znajdującego się w zestawie. Jeśli chcemy wymienić baterię poinformuje nas migająca wbudowana dioda.

Funkcjonalność

Nebulizator GIOvital Mini Mesh jest urządzeniem uniwersalnym i łatwym w obsłudze. Jest bogato wyposażony i umożliwia korzystanie z urządzenia przez całą rodzinę.
Posiada miękkie maseczki w dwóch rozmiarach, które gwarantują właściwe dopasowanie i komfort. Wydajny system nebulizacji skutecznie rozpyla podany lek skracając w ten sposób czas inhalacji. Pojemnik na lek posiada wyznacznik 8 ml, aby ułatwić odpowiednie dozowanie lekarstw. Precyzyjność urządzenia powoduje, że zaaplikowany lek jest w pełni wykorzystany i jego resztki nie pozostają w nebulizatorze po zakończeniu inhalacji. W przeciwieństwie do tradycyjnych inhalatorów sprężarkowych nebulizator membranowy nie wymaga podłączenia dodatkowych akcesoriów takich jak wężyk czy pojemnik do nebulizacji. Urządzenie po włożeniu baterii czy podłączeniu do zasilania kablem USB jest od razu gotowe do użycia i wystarczy tylko wlać do wbudowanego pojemnika do nebulizacji odpowiedni lek.

Zestaw zawiera:

maska dla dzieci,
maska dla dorosłych,
ustnik,
pojemnik do nebulizacji.

Dane techniczne Giovital Mini Mesh GIO-605:

Rodzaj- nebulizator membranowy
Rodzaj zasilania- bateryjne oraz sieciowe (USB)
Konstrukcja- urządzenie elektryczne, kompaktowe
Tryb pracy- praca ciągła
Wymiary urządzenia (mm)- 35 x 105 x 65
Waga urządzenia (g)- 77 g (bez baterii)
Warunki pracy- temperatura: -20°C - 40°C, wilgotność 30%-85%
Źródło zasilania- 2 baterie alkaliczne 1.5 V AA, micro USB (5V)
Zużycie energii- ok 2 W
Częstotliwość wibracji- ok 145 kHz
Prędkość nebulizacji- ≥ 0,20 ml / min
Rozkład wielkości cząstki- MMAD około 5 μm
Pojemność pojemnika na lek- ≤ 8ml
Żywotność baterii- 90 minut przy użyciu 2 baterii alkalicznych AA
Żywotność pojemnika na lek wynosi około 1 roku (w przypadku użytkowania przez 30 min dziennie)

UWAGA !!!

Przed rozpoczęciem nebulizacji prosimy zapoznanie się z instrukcją posiadanego leku lub skonsultowanie się z lekarzem czy jest on odpowiedni do danego typu nebulizatora.