Średnia ocena: 5/5 (Opinie: 119)

Britax Romer Kidfix i-Size - fotelik dla dzieci od 3,5 roku do 12 roku życia 15-36 kg

SKU:
812030
Kod EAN:
BOSS:
Już od 919,00 zł 998,00 zł cena regularna

Bezpieczny i wygodny fotelik do 150 cm wzrostu...

Konfiguruj:
+ -
Zakupy na raty
14 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 300 zł
Gwarancja jakości

Britax Römer Kidfix i-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 3,5 roku do 12 roku życia, 15-36 kg

Britax Romer, Kidfix i-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 3,5 roku do 12 roku życia, 15-36 kg

Fotelik samochodowy Kidfix i-Size został po raz pierwszy zaprezentowany w 2021 i jest nowym fotelikiem przeznaczonym dla najstarszych dzieci mierzących do 150 cm wzrostu. Kidfix i-Size firmy Britax Romer posiada zaczepy montażowe isofix, co pozwala w sposób łatwy, szybki i bezpieczny zamontować go w samochodzie.

Britax Romer Kidfix i-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 3,5 roku do 12 roku życia 15-36 kg w aucie w mamaija

Foteliki z ostatniej grupy wiekowej stają się bezpieczniejsze, kiedy korzystamy z instalacji za pomocą systemu isofix. W samochodzie fotelik zapinamy tym złączem, natomiast podróżującego pasażera dodatkowo wraz z fotelem zabezpieczamy trzypunktowymi pasami samochodowymi.

Znana od 1978 roku firma Britax Romer powstała z połączenia brytyjskiej firmy Britax i niemieckiej firmy Romer. Brytyjski partner rozpoczął swoją aktywność w 1938 roku. Od początku swojej działalności połączona firma znana jest z rozwiązań koncentrujących się na zagwarantowaniu dziecku maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa. Już w 1966 firma Romer zaprezentowała na rynku własny fotel samochodowy dla dzieci Romer Baby.

Britax Romer, Kidfix i-Size - fotelik samochodowy dla dzieci do 12 roku życia

Przeznaczenie fotelika Römer Kidfix i-Size

Fotelik dziecięcy Kidfix i-Size może być montowany w samochodzie posiadającym zintegrowane złącza Isofix do mocowania dziecięcych fotelików samochodowych. Jest atestowany dla dzieci od 15 kg do 36 kg wagi, czyli do 150 cm wzrostu (około 12 lat).

Prezentowany model Römer Kidfix i-Size jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, spełniających oczekiwania nawet bardzo wymagających użytkowników.

Komfortowy i funkcjonalny

Dziecięcy fotelik samochodowy KidFix i-Size został tak zaprojektowany, aby spełnić wymogi zarówno dyrektywy bezpieczeństwa ECE R44 dla dziecięcych fotelików samochodowy, jak i nowej dyrektywy i-Size, opartej na nowszych i lepszych rozwiązaniach, czyli dyrektywy ECE R129. W trakcie badań wewnętrznych w laboratoriach firmy Britax Romer fotel został uznany za najlepszy w swojej klasie. Kompaktowa konstrukcja fotelika sprawia, że z łatwością mieści się do większości samochodów. Warto dodać, że w czasie zderzenia siedzisko z mocowaniem isofix pozostaje na miejscu. Podczas wypadku znakomite działanie fotelika gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo dziecku.

Fotelik Römer Kidfix i-Size może być używany przez dziecko, które osiągnęło wagę co najmniej 15 kg. Co oznacza, że mogą zacząć z niego korzystać dzieci mniej więcej pomiędzy trzecim a czwartym rokiem życia dziecka. Górna granica użycia fotelika określona jest, zgodnie z obowiązującymi przepisami, do wzrostu 150 cm. Wzrost ten dziecko osiąga zwykle około 12 roku życia.

Zwracamy uwagę, że fotel może być używany wyłącznie do przewożenia dziecka przodem do kierunku jazdy. Dzieci w tym fotelu zapinane są już trzypunktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa, tym, który zapewnia producent auta. My ze swojej strony rekomendujemy nieprzyspieszanie procesu przechodzenia z aktualnej grupy wagowej do nowej. Jeżeli mały podróżnik mieści się jeszcze w starym foteliku, gdzie ma do dyspozycji pięciopunktowe pasy albo może jeszcze jeździć tyłem do kierunku jazdy, pamiętajmy, że jest to dla niego bezpieczniejsze rozwiązanie niż jazda w nowym fotelu z grupy 2/3.

Britax Romer, Kidfix i-Size

Dlaczego fotelik do samochodu Kidfix i-Size jest najbezpieczniejszy w swojej klasie zdaniem Britax Romer?

Tak jak wspominaliśmy wcześniej w testach wewnętrznych w laboratorium producenta foteliksamochodowy Kidfix i-Size uznany został za najbezpieczniejszy Kidfix w historii. Połączenie nowego standardu i-size oraz technologii isofix umożliwia stworzenie produktu o optymalnej wytrzymałości także w przypadku zderzenia bocznego.

Montaż za pomocą punktów mocowania isofix poprawił stabilność fotelika nie tylko w czasie ewentualnego zderzenia, ale również w czasie całej podróży. Fotelik spoczywa na kanapie samochodowej bardzo stabilnie, a dwa zaczepy isofix skutecznie i trwale przytrzymują go na miejscu. Dodatkowo jest on przymocowany pasami bezpieczeństwa, co gwarantuje, że pozostanie na miejscu podczas jazdy. Oznaczenia znajdujące się na zagłówku pomagają rodzicom w odpowiednim ustawieniu jego wysokości podczas jazdy.

Specjalna nakładka na pas piersiowy XP-PAD wykonana z energochłonnej pianki może absorbować nawet 30% energii wyzwolonej podczas uderzenia. Dodatkowo w bocznej strefie fotelika producent wprowadził specjalne rozwiązanie o nazwie SICT. To zabezpieczanie jest w stanie podczas uderzenia bocznego znacząco zredukować siły oddziałujące na małego pasażera poprzez zmniejszenie odległości między wnętrzem samochodu a fotelikiem i pochłonięcie energii, zanim dotrze ona do dziecka. Nakładka zapobiega także uderzeniu podbródka dziecka w klatkę piersiową podczas nagłego szarpnięcia. Wyściełany zagłówek zapewnia bezpieczeństwo, stabilizując głowę i kark małego podróżnika.

Britax Romer, Kidfix i-Size z nakładką XP-PAD

W foteliku Kidfix i-Size zastosowano również specjalną prowadnicę pasa SecureGuard, której zadaniem jest ułatwienie prawidłowego przeprowadzenie pasa biodrowego ponad kośćmi biodrowymi dziecka. Dolne prowadnice pasa umożliwiają wygodne dostosowanie go do gabarytów dziecka. Jak podaje firma Britax Romer SecureGuard redukuje siły oddziałujące na brzuch naszej pociechy o 35 %.

Wyjątkowa wygoda podróżowania

Nowa generacja fotelików samochodowych Kidfix to nie tylko modele, które zapewniają kompleksową ochronę korpusu dziecka, zostały one zaprojektowane także z myślą o komforcie starszych dzieci. Fotelik posiada bardzo miękką tapicerkę, a zastosowane w skorupie otwory wentylacyjne poprawiają cyrkulacje powietrza. Wymodelowany kształt siedziska i smukła konstrukcja pozwala na zamocowanie go w optymalnym położeniu, gwarantując w ten sposób odpowiednią ilość miejsca na nogi dziecka. Podróżowanie w takim foteliku jest niezwykle komfortowe. Warto dodać, że dzięki nowemu designowi stworzonemu w porozumieniu z uznanym projektantami wygląd fotelików Kidfix zachwyca estetyką. Fotel jest lżejszy od swojego poprzednika o ponad pół kilograma. Ma piękną, smukła i wręcz sportową sylwetkę.

Green Sense by Britax Romer to innowacyjna linia fotelików samochodowych i wózków, która daje nowe życie plastikowym odpadom. Do produkcji materiałów z serii Green Sense wykorzystywany jest wyłącznie poliester pochodzący w 100% z recyklingu. 29 plastikowych butelek PET  o pojemności 1,5 l na jeden produkt przetworzono w miękką przędzę, z której stworzono najwyższej jakości tapicerki.

Foteliki z serii Green Sense posiadają siateczkowy pokrowiec wykonany w całości z recyklingu, który został obszyty ściegiem prostym. Zapewnia on optymalną cyrkulację powietrza i najwyższy komfort podczas podróży autem. Nowa linia fotelików Green Sense to dwie wersje kolorystyczne: głęboka morska zieleń Atlantic Green i elegancki ciemny grafit Fossil Grey.

Nawet wyższe dzieci mają zapewnioną wygodną pozycję dzięki dopasowaniu wysokości zagłówka oraz poprzez zwiększenie przestrzeni do siedzenia o około 20% w porównaniu do poprzednich modeli. Oparcie w kształcie litery V oraz bardzo miękkie wyścielenie siedziska sprawia, że podróżowanie będzie przyjemne i w pełni komfortowe dla każdego malucha.

Ergonomiczny, regulowany zagłówek pozwala dopasować wysokość fotela od aktualnego wzrostu dziecka, zapewniając mu wygodę, ale również w sposób właściwy przeprowadzić pasy w okolicy szyi i klatki piersiowej. Specjalna pianka czyni fotel bardzo wygodnym, nawet przy dłuższej podróży. Każdy element fotelika został zaprojektowany tak, aby zapewnić twojemu dziecku komfort podczas jazdy samochodem.

Britax Romer, Kidfix i-Size - fotelik samochodowy

Dane techniczne Britax Römer Kidfix i-Size:

Wymiary (W x S x G) : 63-83 x 48 x 42 cm
Waga: 7,4 kg
Przeznaczony dla dzieci od 3,5 roku do 12 lat, od 15 do 36 kg
Sposób montażu: przodem do kierunku jazdy za pomocą systemu isofix lub trzypunktowych samochodowych pasów bezpieczeństwa