Średnia ocena: 5/5 (Opinie: 25)

Britax Romer Dualfix M i-Size V22 - fotelik samochodowy dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu do 18 kg

SKU:
9517530
Kod EAN:
BOSS:
Już od 1 619,00 zł 2 079,00 zł cena regularna

Najnowsza wersja fotelika Dualfix M i-Size będąca połączeniem najnowocześniejszej technologii i wyjątkowego designu.

Konfiguruj:
+ -
Zakupy na raty
14 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 300 zł
Gwarancja jakości

Britax Romer Dualfix M i-Size V22 - fotelik samochodowy dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu do 18 kg

Nowy fotelik Dualfix M i-Size V22 firmy Britax Romer przeznaczony jest dla dzieci o wzroście od 61 do 105 cm, od około 3 miesiąca życia do 4 lat, o maksymalnej wadze 18 kg. Jest lżejszy od swego poprzednika, fotelika Dualfix M i-Size o 600g, a jego skorupa posiada bardziej elegancki wygląd. Dodatkowo unowocześniono również nogę podpierającą fotelika.

Britax Romer Dualfix M i-Size V22 - fotelik samochodowy dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu do 18 kg, do 4 roku życia

Gwarancja najwyższego poziomu bezpieczeństwa

Dualfix M i-Size V22 to idealne roziwiązanie dla rodziców, którzy chcą zmienić fotelik dla noworodka na siedzisko przeznaczone dla starszego dziecka (od 61 cm wzrostu), którego nie będą już przewozić na wózku i które będzie na stałe zamocowane w aucie.

Wewnętrzne standardy bezpieczeństwa firmy Britax Romer są znacznie wyższe niż te określone w normie ECE R129 (i-Size), którą prezentowany fotelik spełnia, a cały proces tworzenia fotelików, od samej koncepcji do gotowego produktu, przeprowadzany jest w jednym miejscu, aby zagwarantować jego najwyższą jakość. Regularnie również wykonywane są testy fotelików Britax Romer w najnowocześniejszym centrum testów zderzeniowych. To wszystko sprawia, że dziecko przewożone w foteliku jest dobrze zabezpieczone w przypadku kolizji, zarówno podczas zderzenia czołowego, jak i bocznego oraz uderzenia z tyłu.

Dualfix M i-Size V22 firmy Britax Romer może być montowany w aucie zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Taka cecha umożliwia zakwalifikowanie fotelika do grupy fotelików typu RWF (Rear Way Facing). Należy pamiętać o tym, że podróż tyłem do kierunku jazdy jest 5x bezpieczniejsza niż jazda przodem, szczególnie w przypadku zderzenia czołowego, które jest najczęstszym rodzajem kolizji, do jakich dochodzi na drogach. Podczas uderzenia czołowego z fotelikiem zamontowanym tyłem do kierunku jazdy powstające siły skupione są na tyle fotelika podczas gdy pozostała energia rozprowadzana jest równomiernie w obszarach głowy, szyi i górnej części ciała malucha. Kiedy natomiast fotelik zainstalowany jest przodem do kierunku jazdy energia powstała podczas zderzenia rozprowadzana jest w różnych obszarach konstrukcji fotelika i jego mocowania, co może spowodować skupienie większej ilości energii na ciele dziecka i odniesienie przez nie obrażeń.

Britax Romer Dualfix M i-Size V22 - fotelik samochodowy dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu do 18 kg testy ADAC

Dziecięcy fotelik samochodowy Dualfix M i-Size V22 otrzymał opinie "Dobry" oraz ocenę 2.1 w testach przeprowadzonych przez niemiecką organizację ADAC (ADAC Online 10/2018), co potwierdza, że jest jednym z najbezpieczniejszych fotelików w swojej klasie.

Bezpieczne podróże od 61 cm wzrostu

Fotelik Dualfix M i-Size V22 wyposażony został w innowacyjny system ochrony przed uderzeniem bocznym Sict, który zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa w przypadku kolizji bocznej, redukując siły uderzenia poprzez zmniejszenie odległości między wnętrzem auta a fotelikiem i pochłonięcie energii, zanim dotrze ona do dziecka. Rodzic nie musi niczego regulować i dostosowywać, ponieważ system Sict Inside zadziała sam, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Opatentowany system Pivot Link najpierw kieruje siły uderzenia w dół, do fotelika, a następnie do przodu, zmniejszając ryzyko obrażeń głowy i szyi przewożonego dziecka, dzięki czemu fotelik Dualfix M i-Size V22 doskonale chroni malucha podczas każdego zdarzenia drogowego.

Fotelik posiada wiele łatwo regulowanych pozycji nachylenia siedziska przy montażu zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy, co sprzyja uzyskaniu maksymalnej dopuszczalnej i bezpiecznej pozycji do leżenia. Głębokie, miękko wyściełane ściany boczne fotelika Dualfix M i-Size V22 doskonale chronią dziecko, absorbując energię zderzenia bocznego i zmniejszając u niego ryzyko ewentualnych obrażeń.

Britax Romer Dualfix M i-Size V22 - fotelik samochodowy dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu do 18 kg z prostą regulacją kąta nachylenia

Fotelik wyposażony został w pięciopunktowe pasy gwarantujące maksymalne bezpieczeństwo podróżującemu malcowi. W momencie wypadku pasy rozprowadzają siły zderzenia poprzez pięć miejsc : dwa nad ramionami dziecka, dwa przy jego biodrach oraz przez miejsce, w którym klamra spina pasy między nóżkami malucha. Dzięki temu nasza pociecha jest idealnie chroniona z każdej strony. Pasy zapinamy jedną centralną klamrą.

W standardzie z fotelikiem otrzymujemy miękkie, neoprenowe ochraniacze do pasów, które dopasowują się do klatki piersiowej malucha, pomagając zmniejszyć jego ruchy podczas kolizji. Ochraniacze mogą być łatwo ściagnięte do czyszczenia bez konieczności wypinania pasów.

Regulowany zagłówek w kształcie litery V pozwala zapewnić kontrolę ruchów głowy dziecka, gwarantując mu maksymalne zabezpieczenie w przypadku uderzenia bocznego oraz wygodne ułożenie główki podczas jazdy w aucie. Zagłówek i pasy można w prosty sposób regulować z przodu, aby dostosować je do wzrostu dziecka.

Britax Romer Dualfix M i-Size V22 - fotelik samochodowy dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu do 18 kg z możliwością obrotu w stronę drzwi

Noga podpierająca z regulacją wysokości zapewnia fotelikowi Dualfix M i-Size V22 dodatkową stabilność dzięki oparciu o podłogę w aucie, co umożliwia zminimalizowanie przechyleń i obrotów oraz zmniejsza siłę skierowaną do przodu, która oddziałuje na dziecko podczas kolizji. Noga ma możliwość łatwej regulacji w celu dopasowania jej do wysokości pojazdu, co sygnalizuje widoczny wskaźnik. Przesuwaniu się fotelika podczas zderzenia zapobiega również regulowana rama antyrotacyjna, w którą został on wyposażony. Dzięki niej rosnące dziecko uzyska również więcej miejsca na nogi.

Łatwość i komfort użytkowania

Obrotowy fotelik samochodowy Britax Romer Dualfix M i-Size V22 nie tylko gwarantuje przewożonemu w nim dziecku najwyższy poziom bezpieczeństwa, ale również oferuje funkcje, które pozwalają na jego prostą i wygodną obsługę.

Fotelik mocowany jest w aucie za pomocą systemu isofix, który pozwala na bezpieczne, trwałe i łatwe połączenie z karoserią samochodu. Optymalną stabilność zapewnia zainstalowanie specjalnej nogi podpierającej o regulowanej wysokości.

Britax Romer Dualfix M i-Size V22 - fotelik samochodowy dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu do 18 kg łatwe zapięcie dziecka

Britax Romer Dualfix M i-Size należy do grupy fotelików obrotowych. Obrót fotelika o 360 stopni umożliwia jego montaż w aucie zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy oraz łatwą zmianę ustawienia w razie potrzeby bez konieczności wymontowywania z samochodu. Dodatkowo możemy obrócić fotelik o 90 stopni w stronę otwartych drzwi w aucie, aby bez żadnych trudności posadzić malucha i zapiąć go pasami samochodowymi, jak również wyjąć go z fotelika. Po wykonaniu tych czynności wystarczy obrócić fotelik Dualfix M i-Size V22 z powrotem do wybranej wcześniej pozycji do momentu usłyszenia kliknięcia.

Funkcja ustawienia 12 pozycji odchylenia fotelika zarówno kiedy jest zamontowany przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy pozwala na wybranie pozycji najbardziej odpowiedniej do okoliczności i potrzeb naszej pociechy. Prosty sposób regulacji umożliwia zapewnienie dziecku wygodnej, bezpiecznej i w pełni komfortowej podróży autem.

Szybko i łatwo zdejmowane obicie fotelika nadaje się do prania w pralce, co daje możliwość wyczyszczenia tapicerki w razie jej zabrudzenia przez dziecko podczas podróży jedzeniem lub piciem. Ściągnięcie obicia odbywa się bez konieczności usuwania pasów bezpieczeństwa.

Green Sense by Britax Romer to innowacyjna linia fotelików samochodowych i wózków, która daje nowe życie plastikowym odpadom. Do produkcji materiałów z serii Green Sense wykorzystywany jest wyłącznie poliester pochodzący w 100% z recyklingu. 29 plastikowych butelek PET  o pojemności 1,5 l na jeden produkt przetworzono w miękką przędzę, z której stworzono najwyższej jakości tapicerki.

Foteliki z serii Green Sense posiadają siateczkowy pokrowiec wykonany w całości z recyklingu, który został obszyty ściegiem prostym. Zapewnia on optymalną cyrkulację powietrza i najwyższy komfort podczas podróży autem. Nowa linia fotelików Green Sense to trzy wersje kolorystyczne : głęboka morska zieleń Atlantic Green, elegancki ciemny grafit Fossil Grey i głeboka czerń Galaxy Black.

Britax Romer Dualfix M i-Size V22 - fotelik samochodowy dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu do 18 kg wygodny i bezpieczny

Dane techniczne fotelika Britax Romer Dualfix M i-Size V22 :

Przeznaczony dla dzieci od około 3 miesiąca życia do 4 lat, o maksymalnej wadze 18 kg
Montaż w aucie : przodem do kierunku jazdy od 76 do 105 cm, tyłem do kierunku jazdy od 61 do 105 cm
Wymiary (wys. x szer. x gł.) : 48 x 44 x 74 cm
Waga : 14,5 cm