Pierwsze zabawki dla niemowlaka i starszych dzieci

szumisie

Jakie pierwsze zabawki dla dzieci


Wybór zabawki dla dziecka często bywa nie lada wyzwaniem dla rodziców. Co wybrać ? Czy to jest na pewno zabawka odpowiednia w tym wieku? Czy nasze dziecko zainteresuje się akurat tą zabawką? Postaramy się przybliżyć Wam świat zabawek i pomóc dokonać właściwego wyboru.


Należy pamiętać, że zabawki możemy dowolnie podzielić na kilka dowolnych grup które pozwolą na wybierać zabawki dla najmłodszych według pewnego klucza


• zabawki dla dziewczynki lub chłopca
• zabawki edukacyjne
• zabawki według grupy wiekowej tj. zabawki dla niemowlaka lub zabawki dla najmłodszych.
• zabawki producentów np. tender leaf toys lub little dutch


ale zawsze warto zadać sobie pytanie: w jaki sposób zabawką prawidłowo edukować małe dziecko ?

Pierwsze zabawki dla naszego najmłodszych powinny być miękkie i w kontrastujących kolorach. Kontrastujące barwy są bardzo ważne, ponieważ wzrok jest najmniej rozwiniętym zmysłem malucha. Dopiero po pierwszym miesiącu życia maluszek zaczyna lepiej dostrzegać inne kolory i kształty. Proponujemy dla niemowląt głównie jako pierwsze zabawki maskotki w kolorach biało-czarnych dające kontrastujące jasne i ciemne palmy.


Nasza propozycja — prezent dla noworodka


Naszą propozycją na pierwszą zabawkę edukacyjną dla malucha jest ośmiorniczka firmy Mom's care. Wasze dziecko z pewnością pokocha tę zabawkę, której macki mogą przypominać okres z życia płodowego ( ściskanie pępowiny ). Mom's care to wszelkiego rodzaju szeleściaki, przytulanki oraz grzechotki.


Bardzo dobrym wyborem może okazać się miękki przytulaczek. Pomoże on zasnąć maluszkowi i będzie przyjacielem na długie lata. W naszej ofercie znajdziecie przytulaczki z wielu marek np. Effiki, Moonie, Little Dutch czy Teddy kompaniet.
Niemal każdy maluszek uspokaja się przy szumach. Szumisie są idealnym rozwiązaniem dla dzieci wrażliwych i potrzebujących tego dźwięku do zaśnięcia. W naszej ofercie znajdziecie idealne zabawki dla noworodka, takie jak szumisie takich marek jak: Whisbear, Szumisie oraz nowość Moonie.

W okolicach trzeciego miesiąca nasze maluszki wkraczają w kolejny bardzo ważny etap swojego życia. Zaczynają poznawać świat dotykiem i smakiem. Coraz częściej wkładają rączki do buźki. Zaczynają poznawać pierwsze kształty, widzą coraz dokładniej. W tym ważnym okresie warto zaopatrzyć nasze dziecko w pierwsze gryzaczki i grzechotki. Wybór na rynku jest ogromny. My w szczególności polecamy te wykonane z naturalnego kauczuku oraz drewna. Są to świetne prezenty dla noworodka.


Nasza propozycja od 3 miesiąca- zabawka dla niemowlaka


Sebra interior to połączenie gryzaka i grzechotki wykonanej z drewna i splotu szydełkowego. Są bardzo oryginalne, wyjątkowe a przede wszystkim lekkie i bezpieczne. To doskonały pomysł na prezent!
Również marka Little Dutch zadbała o nieco mniejsze dzieci. W ich kolekcji znajdziemy nie tylko drewniane, ale również miękkie, pluszowe grzechotki. Projektanci tych zabawek cały czas stoją przed wyzwaniem jak edukować małe dziecko.

Trzeci miesiąc życia jest również świetnym momentem na rozpoczęcie zabawy na macie edukacyjnej. Możemy wybrać spośród kolorowych, kontrastujących czy też stonowanych, pastelowych barw. Maty edukacyjne wyposażone są w wiele różnych zabawek: grających, piszczących, szeleszczących czy po prostu przyjemnych i pluszowych.


Nasza propozycja od 6 -go miesiąca, czyli jak edukować małe dziecko.


Kolejnym ważnym etapem w życiu dziecka jest samodzielny siad. Okres ten przypada między 7 a 9 miesiącem życia. Jest to przełomowy okres w wyborze zabawek. Po malutku rezygnujemy z grzechotek i szukamy czegoś bardziej „skomplikowanego”. Jest to zdecydowanie czas na zabawki edukacyjne takie jak: sortery kształtów, pierwsze samochodziki, tablice manipulacyjne i inne zabawki wymagające od dziecka pozycji siedzącej.
Kiedy pojawiają się pierwsze kroki, zaczyna się etap pchaczy i pierwszych wózków dla lalek.


Nasza propozycja od 18-go miesiąca


18 miesięcy to zdecydowanie wiek idealny na pierwsze jeździdła, kuchnie, rowerki i bardziej skomplikowane „konstrukcje” dla dzieci.
Przy wyborze zabawki należy zwrócić uwagę na oznaczenia producenta dotyczące rekomendowanego wieku. Pozwala ono nam stwierdzić czy w opakowaniu nie znajdują się np. małe elementy, które dziecko mogłoby połknąć. Warto również zwrócić uwagę na materiały z jakich zostały wykonane. Coraz bardziej stają się popularne zabawki drewniane. Nie bez powodu... Takie zabawki są nie tylko piękne i ponadczasowe, ale również bardzo wytrzymałe, ekologiczne, a przede wszystkim bezpieczne. Z drewna nie uwalniają się żadne szkodliwe substancje. Drewniane zabawki pozwalają dziecku również na kreatywne myślenie.
Jeżeli macie więcej pytań dotyczących zabawek serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego, a w szczególności do wizyty w sklepie Mama i Ja w Gdańsku. Wszystkie zaprezentowane na zdjęciach zabawki są częścią oferty sklepu stacjonarnego w Gdańsku. Należy pamiętać, że zabawki to często świetny prezent dla znajomych. Może to być dla nich pierwsza zabawka wprowadzająca w świat przeróżnych zabawek lub kolejna zabawka edukacyjna potrzebna w każdym wieku dziecka.

Tekst: dział zabawek Mama i Ja Magda Kozik

0

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.