pokoik dziecięcy, ładny projekt, łóżeczko stokke

 

Jak urządzić kącik dla niemowlaka w małej sypialni?

Niezależnie od tego, czy jesteś zwolenniczką rodzicielstwa bliskości i sypiania z maluchem w jednym łóżku, czy wolisz od pierwszych miesięcy przyzwyczajać go do własnego łóżeczka i pokoju, kącik dla niemowlaka w sypialni to coś, co z pewnością ci się przyda. Jak go urządzić, kiedy dysponujemy niewielką przestrzenią?

Kącik dla niemowlaka w małej sypialni – czy to konieczne?

Może niekonieczne, ale za to bardzo wygodne. Jeśli spędziłaś długie tygodnie, aranżując dziecięcy pokój, kącik dla maluszka w sypialni może ci się wydać zbędnym rozwiązaniem. Większość mam nie wyobraża sobie jednak funkcjonowania bez niego, przynajmniej w pierwszych tygodniach, a nawet miesiącach życia dziecka. Kącik dla niemowlaka okaże się zbawieniem, kiedy malec wybudzi cię w środku nocy albo nad ranem. Wszystkie niezbędne akcesoria będą w zasięgu ręki, a po karmieniu i przewinięciu będziesz mogła odłożyć maleństwo tuż obok. Czujesz się przekonana, ale nadal nie masz pomysłu na kącik dla niemowlaka w małej sypialni? Oto kilka wskazówek.

Gdzie urządzić kącik dla niemowlaka?

Aranżacja kącika dla niemowlaka na niewielkiej przestrzeni może być wyzwaniem, zwłaszcza, gdy trzeba wziąć pod uwagę kilka warunków. Ze względu na możliwość przeciągu, przegrzania i ostre światło lepiej nie ustawiać łóżeczka pod oknem ani w pobliżu grzejnika. Wybierz spokojne, zaciszne miejsce przy wolnej ścianie, niedaleko twojej części łóżka. Dzięki temu nie będziesz musiała wstawiać dodatkowo fotela do karmienia. Wystarczy, że weźmiesz dziecko do swojego łóżka.

łóżeczko stokke sleepi gotowe czeka na bobasa

Aranżacja kącika dla niemowlaka – łóżeczko czy kołyska?

Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, możesz wstawić do sypialni łóżeczko dziecięce, które później przeniesiesz do pokoju dziecięcego. Na szczęście producenci akcesoriów dla dzieci oferują dużo więcej opcji. Zamiast łóżeczka w kąciku dla niemowlaka może stanąć zajmująca mniej miejsca kołyska. Warto wybrać model, w którym płozy można zamienić na blokowane kółka. Dzięki temu ułatwieniu, możesz łatwo przesuwać kołyskę. Oprócz kolorowych baldachimów, niektórzy producenci oferują także dopasowane moskitiery do kołysek. Przydają się one zwłaszcza latem.

Jeszcze innym rozwiązaniem, które sprawdzi się w kąciku dla niemowlaka, jest tzw. łóżeczko dostawne, które możesz przysunąć do swojego łóżka. To bardzo praktyczne i wygodne, szczególnie w nocy, kiedy chcesz mieć malucha blisko siebie.

Idealnym łóżeczkiem na pierwsze sześć miesięcy życia malucha, a w dodatku zajmującym niewiele miejsca, jest tzw. kosz Mojżesza. Jest lekki i ustawny, możesz więc wyznaczyć mu stałe miejsce w kąciku dla niemowlaka, przystawiać do swojego łóżka oraz przenosić w dowolne miejsce w domu, kiedy maluch śpi, a ty musisz zając się czymś innym.

Jak wyposażyć kącik dla maluszka w sypialni?

Kącik dla niemowlaka nie może obejść się bez miejsca do spania, przestrzeni do karmienia i akcesoriów do przewijania. Wiesz już, czy wolisz kołyskę, kosz, czy dostawkę, karmić możesz spokojnie w swoim łóżku, czas więc na wybór akcesoriów do przewijania. Jeśli dysponujesz małą przestrzenią w sypialni, prawdopodobnie nie znajdziesz miejsca na solidny wolnostojący przewijak. Zamiast niego z powodzeniem możesz korzystać z przewijaka, który kładzie się na łóżeczku. Inną opcją jest składany model, który montuje się do ściany. Nawet w najmniejszym kąciku dla niemowlaka musi znaleźć się miejsce na takie przybory, jak pieluchy, chusteczki, maści i kremy. Możesz trzymać na nocnej szafce, wydzielić półkę w swojej komodzie lub zainstalować wiszące organizery. Pamiętaj tylko, aby nie wieszać ich nad głową dziecka. Kącik dla niemowlaka wymaga odpowiedniego oświetlenia. Przyda ci się nocna lampka, która daje ciepłe i miękkie światło o niezbyt dużej mocy. W co jeszcze wyposażyć kącik dla niemowlaka?

    • Kocyk i kilka tetrowych pieluch;
    • Poduszkę do karmienia;
    • Ochraniacz na szczebelki do łóżeczka lub kołyski.

 

dziewczynka bawi się pod baldachimem

 

Pomysły na kącik dla niemowlaka

Kącik dla maluszka w sypialni jest rozwiązaniem tymczasowym, nie warto więc przemalowywać ściany, doklejać tapety czy wprowadzać innych tego typu rozwiązań. Nie znaczy to jednak, że kącik dla niemowlaka musi być prowizoryczny i pozbawiony dekoracji. Najlepiej wykorzystać do tego ścianę, przy której znajdzie się kołyska lub komoda z akcesoriami. Możesz zawiesić nad nią łańcuch z pluszakami albo kolorowe literki, które ułożą się w imię twojego maluszka. Takie niewielkie, ale miłe akcenty sprawią, że nawet kącik dla niemowlaka w małej sypialni, będzie przytulny i estetyczny.0

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.