BeSafe Izi Go Modular X2 i-Size - fotelik od 40 do 75 cm

SKU:
472100
Kod EAN:
BOSS:
Już od 846,10 zł 1 039,00 zł cena regularna

Fotelik dla noworodka z innowacyjnym pochłaniaczem energii...

 

Konfiguruj:
+ -
Zakupy na raty
14 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 300 zł
Gwarancja jakości

BeSafe Izi Go Modular X2 i-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 40 do 75 cm wzrostu

Izi Go Modular X2 i-Size jest ulepszoną wersją dobrze znanego i cenionego fotelika Izi Go Modular X1 i-Size firmy BeSafe. Nowy model pasuje do tej samej bazy isofix, co jego poprzednik.

BeSafe Izi Go Modular X2 i-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 40 do 75 cm wzrostu w mama i ja

BeSafe iZi Modular jest modułowym systemem fotelików dla dzieci, homologowanym według najnowszych standardów Unii Europejskiej, którego podstawą jest jedna bazę isofix używana do montażu dwóch fotelików.
System ten oferuje 3 foteliki w jednym : dla niemowlaka Izi Go Modular X2 i-Size oraz dla malucha tyłem lub przodem do kierunku jazdy Izi Modular X1 i-Size  lub Izi Modular A X1 i-Size, przy użyciu tej samej bazy Izi Modular i-Size.

BeSafe Izi Go Modular X2 - fotelik dla dzieci od 40 do 75 cm wzrostu funkcjonalny

Łatwa instalacja w aucie

Dziecięcy fotelik samochodowy BeSafe Izi Go Modular X2 i-Size montowany jest w samochodzie w prosty sposób za pomocą 3-punktowego pasa bezpieczeństwa lub na dedykowanej bazie Izi Modular i-Size zawsze tyłem do kierunku jazdy.

Możliwość łatwego wypięcia fotelika z bazy pozwala na przenoszenie oby elementów pomiedzy samochodami, kiedy zajdzie taka potrzeba. Noga wspierająca bazy z alarmem dźwiękowym sygnalizującym ewentualne błędy montażowe sprawia, że instalacja fotelika jest bardzo łatwa i szybka, a przede wszystkim zawsze poprawna.

Gwarancja bezpiecznych podróży od dnia narodzin

Prezentowany fotelik jest zgodny z najnowszą homologacją bezpieczeństwa UN R129 (i-Size), która uzależnia wybór fotelika dla dziecka od kryterium wzrostu zamiast wcześniej stosowanego kryterium wagi.

BeSafe Izi Go Modular X2 i-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 40 do 75 cm wzrostu w mamaija

Fotelik BeSafe Izi Modular X2 i-Size wyposażony został w zaawansowaną ochronę głowy z innowacyjnym pochłaniaczem energii Dynamic Force Absorber. Pochłaniacz umieszczony w bocznych częściach obudowy fotelika zapewnia najwyższy poziom ochrony najbardziej wrażliwych części ciała dziecka, a więc głowy i szyi. Wykonany został ze specjalnych materiałów i konstrukcji o różnych strefach elastyczności, które pochłaniają siły powstałe podczas zderzenia bocznego poprzez zginanie się po wewnętrznej stronie i pozostawanie bardziej sztywnym po stronie zewnętrznej. W ten sposób to nowoczesne rozwiązanie łagodnie zmniejsza przyspieszenie i pozwala uniknąć nagłego zatrzymania, które spowodowałoby duże przeciążenia.

BeSafe Izi Go Modular X2 - fotelik dla dzieci od 40 do 75 cm wzrostu z pochłaniaczem energii

Nowo zaprojektowany zagłówek fotelika Izi Go Modular X2 i-Size gwarantuje rosnącemu dziecku większą przestrzeń wewnątrz, jednocześnie chroniąc maksymalnie podczas podróży autem. Zagłówek nie posiada oddzielnych poduszek, które należy usunąć kiedy dziecko rośnie, co pozwala na prostszą obsługę i ułatwia dopasowanie do ciała dziecka. Dla małych dzieci tylna część zagłówka jest tak samo wąska jak w poprzednim modelu, aby idealnie podpierać główkę. Kiedy dziecko rośnie, zagłówek w kształcie trójkąta otwiera się i zapewnia dziecku przestrzeń, której potrzebuje jego głowa, bez konieczności wyjmowania wkładek.

Izi Go Modular X2 i-Size wyposażony został w dodatkową ochronę boczną SIP+(Side Impact Protection+), która pochłania dodatkowe 20% sił działających na głowę i szyję dziecka podczas zderzenia bocznego.

5-punktowa uprząż wewnętrzna fotelika samochodowego zapewnia dodatkową stabilizację podczas zderzenia bocznego, a szerokie pasy uprzęży i nakładki umożliwiają rozłożenie energii uderzenia na większym obszarze, zwiększając w ten sposób bezpieczeństwo przewożonego dziecka.

Komfortowe przewożenie dziecka w aucie

BeSafe Izi Go Modular X2 i-Size posiada miękką wkładkę Newborn Hugger, która daje gwarancję jeszcze większego komfortu i dodatkowego wsparcia noworodkowi. Zapewnia ona dziecku o 10% bardziej płaską pozycję, a redukcyjna część umieszczona w tylnej części zamiast pod spodem umożliwia bardziej płaskie ułożenie maluszka oraz zmniejsza ryzyko opadania jego główki.

BeSafe Izi Go Modular X2 - fotelik dla dzieci od 40 do 75 cm wzrostu z wkładką Newborn Hugger

Miękkie, a jednocześnie wspierające materiały wkładki po bokach pomagają w stabilizacji położenia dziecka i gwarantują mu optymalny kąt leżenia, otulenie i wygodę. Newborn Hugger zapewnia dzieciom jeszcze bardziej płaski kąt siedzenia dzięki sprytnie umieszczonemu klinowi, który unosi plecy dziecka zamiast pośladków. Newborn Hugger należy wyjąć z fotelika kiedy dziecko osiągnie 60 cm wzrostu lub 4 miesiąc życia. Elastyczną i nisko umieszczoną osłonę przeciwsłoneczną z ochroną UPF50+ można stosować niezależnie od ustawienia rączki fotelika.

Funkcjonalność i łatwość użytkowania

Fotelik samochodowy BeSafe Izi Go Modular X2 i-Size jest jednym z najlżejszych na rynku fotelików posiadających homologację i-Size, co w połączeniu z ergonomicznym uchwytem, który zapobiega uderzaniu o biodra podczas noszenia, umożliwia bezproblemowe przemieszczanie się z fotelikiem.

Instalacja Izi Go Modular X2 i-Size w aucie odbywa sie za pomocą jednego kliknięcia w bazę Izi Modular i-Size, a możliwość łatwego wypięcia pozwala na przenoszenie fotelika między samochodami bez wysiłku. Wizualne i dźwiękowe wskaźniki informują o poprawnym montażu fotelika na bazie.

BeSafe Izi Go Modular X2 - fotelik dla dzieci od 40 do 75 cm wzrostu zamontowany na bazie

Uprząż BeSafe Izi Go Modular X2 I-Size wyposażona została w system magnesów Magnetic Belt Assistants w nakładkach i bokach fotela, aby rodzice mogli w łatwy sposób posadzić w nim dziecko oraz go z niego wyjąć. Pasy bezpieczeństwa i zagłówek można regulować jednocześnie za pomocą jednej ręki.

Fotelik można również w prosty sposób za pomocą kliknięcia zamontować na większości wózków dostępnych na rynku, natomiast zwalnianie mocowania odbywa się dzięki dwóm opcjom uchwytu zwalniającego, które są dostosowane do różnych kształtów stelaży wózka.

Wysokiej jakości atestowane materiały ułatwiają utrzymanie fotelika w czystości. Tapicerkę można łatwo ściągnąć i wyprać w pralce w 30 stopniach w programie bardzo łagodnym. Należy ją nakładać ponownie na fotelik, gdy jest jeszcze lekko wilgotna. Tkanina BeSafe Mesh ma otwartą strukturę i warstwę dystansową o strukturze 3D, co powoduje, że ciepło i wilgoć są odprowadzane z daleka od dziecka, a powietrze swobodnie przepływa pomiędzy warstwami.

Dane techniczne fotelika BeSafe Izi Go Modular X2 i-Size:

Przeznaczony dla dzieci od urodzenia do około 12 miesiąca życia, od 40 do 75 cm wzrostu, do 13 kg
Sposób montażu : 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa lub na bazie isofix Izi Modular i-Size zawsze tyłem do kierunku jazdy
Homologacja : UN R129 (i-Size)
Wymiary (szer. x wys. x dł./gł.) : 66cm x 59cm x 44cm
Waga : 4,2 kg