Średnia ocena: 4.35/5 (Opinie: 3)

BeSafe Izi Modular A X1 i-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu, do 18 kg

SKU:
69200
Kod EAN:
BOSS:
Już od 1 467,00 zł

Fotelik z rewolucyjnym systemem automatycznego dociągania uprzęży.

Konfiguruj:
+ -
Zakupy na raty
14 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 500 zł
Gwarancja jakości

BeSafe Izi Modular A X1 i-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu, do 18 kg

Firma BeSafe posiada 50-letnie doświadczenie w tworzeniu fotelików dla dzieci, w tym 25-letnie w produkcji fotelików tyłem do kierunku jazdy. Przy projektowaniu fotelika Izi Modular A X1 i-Size użyto technologii i rozwiązań znanych z produkcji samochodów, co pozwoliło na uzyskanie fotelika lekkiego, ale bardzo bezpiecznego.

BeSafe iZi Modular jest modułowym systemem fotelików dla dzieci, którego podstawą jest jedna bazę isofix dla dwóch fotelików, homologowanym według najnowszych standardów Unii Europejskiej.
System ten oferuje 3 foteliki w jednym : dla niemowlaka Izi Go Modular X2 i-Size oraz dla malucha tyłem lub przodem do kierunku jazdy Izi Modular X1 i-Size lub Izi Modular A i-Size, przy użyciu tej samej bazy.

Przednia rama antyrotacyjna bazy może być odsunięta, dzięki czemu dziecko ma więcej miejsca na nogi, co pozwala na podróżowanie tyłem aż do około 4 roku życia (do 105 cm wzrostu), co jest pięć razy bezpieczniejsze niż jazda przodem.

BeSafe Izi Modular A X1 i-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu, do 18 kg

Łatwa instalacja w samochodzie.

Dziecięcy fotelik samochodowy BeSafe iZi Modular A X1 i-Size montowany jest w bardzo prosty sposób za pomocą wpięcia na bazie iZi Modular i-Size. Może być zainstalowany zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. Możliwość łatwego wypięcia fotelika z bazy pozwala na przenoszenie oby elementów pomiedzy samochodami kiedy zajdzie taka potrzeba. Noga wspierająca bazy z alarmem dźwiękowym sygnalizującym ewentualne błędy montażowe sprawia, że instalacja fotelika jest bardzo łatwa i szybka, a przede wszystkim zawsze poprawna.

Przy montażu tyłem dziecko ma więcej miejsca na nogi niż w przypadku fotelików innych firm dzięki unikalnemu mechanizmowi bazy i-Size, która posiada 3-stopniową regulację przestrzeni na nogi.

Podróż tyłem do kierunku jazdy nawet do 4 roku życia.

Fotelik Besafe Izi Modular A X1 i-Size zgodny jest z najnowszą europejską normą bezpieczeństwa UN R129 (i-Size), która uzależnia wybór fotelika dla dziecka od kryterium wzrostu zamiast wcześniej stosowanego kryterium wagi i gwarantuje lepszą ochronę szyi i głowy dziecka narzucając obowiązek przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy aż do 15 miesiąca życia.

Konstrukcja fotelika montowanego wyłącznie na bazie Izi Modular i-Size pozwala maluchom podróżować 5 razy bezpieczniej tyłem do kierunku jazdy aż do osiągnięcia około 4 roku życia (105 cm wzrostu).

Rewolucyjny system automatycznego dociągania uprzęży.

Firma BeSafe we współpracy z litewskim przedsiębiorstwem Holmbergs Safety System jako pierwsza wprowadziła zupełnie nowy sposób zapinania dzieci w fotelikach samochodowych. Rewolucyjny system automatycznego dociągania uprzęży pasów bezpieczeństwa Active Retract Harness charakteryzuje się zaawansowaną konstrukcją wewnętrznego zwijacza pasów, który przez cały czas je dociąga. Wystarczy pociągnąć szelki ramienne do góry tak, aby dobrze przylegały do dziecka, a resztę zrobi ten innowacyjny system.

BeSafe Izi Modular A X1 i-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu, do 18 kg z automatycznym systemem dociągania uprzęży

Stworzenie systemu Active Retract Harness miało na celu zlikwidowanie częstego problemu, który pojawia się podczas zapinania dzieci w fotelikach samochodowych, a mianowicie luźnej uprzęży. Badania wskazują, że 49,3% dzieci w fotelikach dla maluchów ma nieprawidłowo dociągnięte pasy bezpieczeństwa, a w 63% tych przypadków błąd ten jest poważny, a więc pasy bezpieczeństwa mogą nie zabezpieczyć dziecka odpowiednio podczas kolizji lub wypadku.

BeSafe Dynamic Force Absorber.

Fotelik Izi Modular A X1 i-Size wyposażony został w pochłaniacz energii Dynamic Force Absorber umieszczony w zagłówku, który zapewnia najwyższy poziom ochrony głowy i szyi dziecka. Wykonany został ze specjalnych materiałów i konstrukcji o różnych strefach elastyczności, które pochłaniają siły podczas zderzenia bocznego poprzez zginanie się po wewnętrznej stronie i pozostawanie bardziej sztywnym po stronie zewnętrznej. W ten sposób to nowoczesne rozwiązanie łagodnie zmniejsza przyspieszenie i pozwala uniknąć nagłego zatrzymania, które spowodowałoby duże przeciążenia.

Zginanie się materiału w systemie Dynamic Force Absorber uzyskiwane jest poprzez specjalne otwory w kształcie litery V, które rozmieszczone są naprzemiennie na zagłówku. Dzięki temu materiał może wydłużyć się w dwóch kierunkach podczas uderzenia, a następnie wrócić do swojej pierwotnej pozycji zamiast odkształcić się po uderzeniu.

BeSafe Izi Modular A X1 i-Size - fotelik samochodowy z pochłaniaczem energii w zagłówku

Dodatkowa ochrona boczna SIP+.

Teraz montowanie dodatkowej ochrony bocznej w foteliku BeSafe Izi Modular A X1 i-Size od strony drzwi jest dziecinnie proste. Posiada ona wsuwaną konstrukcję, która pozwala rodzicom w bardzo łatwy sposób i bez wysiłku zalóżyć nakładkę SIP+ na fotelik, a jednocześnie zapobiega jej wypadaniu. W ten sposób SIP+ (Side Impact Protection+) jest zawsze umieszczony na właściwej wysokości, aby zapewnić maluchowi dodatkową ochronę, ponieważ nakładka pochłania do 20% dodatkowych sił działających na głowę i szyję podczas zderzenia bocznego.

Najwyższy komfort podróżowania.

W foteliku BeSafe Izi Modular A X1 i-Size zastosowano nowe nakładki ramienne Ergo-Move Shoulder Pads, stworzone na podstawie spostrzeżeń Niemieckiego Stowarzyszenia na Rzecz Zdrowych Pleców. Posiadają one cieńszą konstrukcję i dodatkowe wcięcie w miejscu, gdzie znajdują się ramiona dziecka, dając mu dodatkowe miejsce na swobodny ruch nimi. Dodatkowo nakładki pozwalają rodzicom na dostęp do pasów ramiennych uprzeży fotelika w celu sprawdzenia potencjalnych luzów na pasach bezpieczeństwa fotelika.

Możliwość 3-stopniowej regulacji przestrzeni na nogi zapewnia maluchowi wygodę podczas dłuższych podróży, a 10-stopniowa regulacja zagłówka dostosowanie wysokości fotelika do wzrostu rosnącego dziecka.

Prezentowany fotelik firmy BeSafe wyposażony został również we wkładkę Two-Fit Cushions w celu idealnego, indywidualnego dopasowania do dziecka. Wykonana z miękkich i jednocześnie wspierających materiałów wkładka gwarantuje mniejszym dzieciom dodatkową stabilność i amortyzację. Składa się z dwóch części, co umożliwia wyjęcie każdej z nich niezależnie, aby dopasować je do rosnącego dziecka i zapewnić mu odpowiednią pozycję siedzącą oraz właściwe położenie pasów bezpieczeństwa fotelika.

BeSafe Izi Modular A X1 i-Size - fotelik samochodowy dla dzieci od 61 do 105 cm wzrostu z wkładką Two-Fit Cushion

Fotelik posiada również system wentylacji w tylnej części skorupy oraz materiały wysokiej jakości, zapewniające wygodę i łatwość użytkowania. iZi Modular A X1 i-Size rośnie razem z dzieckiem dzięki jednoczesnej regulacji zagłówka i uprzęży fotelika, a odpowiednia pozycja do leżenia sprawia, że dziecko będzie zawsze wygodnie podróżowało.

Praktyczny i łatwy w użytkowaniu.

Wspomniany już wcześniej system automatycznego dociągania uprzęży zapewnia zawsze bezpieczne zapięcie dziecka w foteliku Izi Modular A X1 i-Size. System magnesów Magnetic Belt Assistants natomiast przytrzymuje szelki z dala od dziecka ułatwiając w ten sposób rodzicom wkładanie i wyjmowanie swojej pociechy z fotelika.

Instalacja fotelika w aucie odbywa sie za pomocą jednego kliknięcia w bazę Izi Modular i-Size, a możliwość łatwego wypięcia pozwala na bezproblemowe przenoszenie fotelika między samochodami. Wizualne i dźwiękowe wskaźniki informują o poprawnej instalacji fotelika na bazie.

Blokada ramion isofix w bazie umożliwia dostęp do punktów mocowania isofix, które znajdują się głęboko pomiędzy oparciem a siedzeniem kanapy samochodowej.

Pozycje odchylenia siedziska fotelika można regulować nawet po jego zainstalowaniu w aucie.

Dane techniczne fotelika BeSafe Izi Modular A X1 i-Size :

Montaż: przodem lub tyłem wyłącznie na bazie isofix Izi Modular
Montaż tyłem do kierunku jazdy: 61 - 105 cm
Montaż przodem do kierunku jazdy: 88 - 105 cm
Waga: 0-18 kg
Wiek: od około 6 miesiąca do około 4 lat
Homologacja: UN R129 (i-Size)
Wymiary : szer. 53 cm x wys. 61cm x dł/gł 44cm
Waga fotelika : 8,7 kg