Dostępny
SKU
23614
Kod EAN
8712930110484
BOS
FFMCRO

Maxi-Cosi, Rodi SPS- fotelik samochodowy 15-36 kg

Już od 299,00 zł

Rodi SPS - fotelik samochodowy 15-36 kg Skromniejsza wersja fotelika Rodi XP. Przeznaczony dla dzieci o wadze od 15-36 kg.

Kup na raty
Oblicz wysokość raty Santander Bank

Maxi-Cosi, Rodi SPS - fotelik samochodowy 15-36 kg

Skromniejsza wersja fotelika Rodi XP.
Przeznaczony dla dzieci o wadze od 15-36 kg. Do tego typu fotelika przesiadają się najczęściej 3-4 letnie maluchy i korzystają z niego do 10-12 roku życia.
Przy wyborze fotelika z tej grupy należy pamiętać, że dziecko będzie korzystało z niego najdłużej.

Dziecko wraz z fotelikiem przypinamy 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa, odpowiednio przeprowadzonym przez jedną z dwóch czerwonych szczelin w zagłówku (pas barkowy) oraz przez szczeliny pod oboma podłokietnikami (pas biodrowy).

Rodi posiada oparcie z 4-stopniową regulacją zagłówka, co pozwala na bezpieczne i wygodne ułożenie głowy dziecka, bez względu na jego wzrost. Kupując fotelik młodszemu dziecku pamiętajmy, że musi ono ważyć min. 15 kg.. Należy się również upewnić czy jego wzrost pozwala na korzystanie z tego modelu fotelika: pas barkowy, będąc wsunięty do szczelinki w zagłówku ustawionym na najniższym poziomie, musi przebiegać bezpośrednio nad ramieniem dziecka, a nie pod zbyt ostrym katem.

W Rodi,
głowę oraz ramiona dziecka, chroni SPS-boczny system ochrony. Jest to najnowsze zabezpieczenie, zapewniające maksymalną ochronę podczas bocznych kolizji. SPS w zagłówku powoduje, że wokół głowy dziecka nie ma zbędnej przestrzeni, co jest również bardzo wygodne dla niego podczas snu. Główka nie jest narażona na gwałtowne ruchy w bok, nie nadwyrężają się kręgi szyjne.

Często się zdarza, że właśnie taki "wąski" zagłówek zniechęca rodziców do fotelika. Wydaje im się, że okaże się zbyt wąski lub będzie ograniczał dziecku pole widzenia.Nie jest to prawdą.
Dzięki takiej budowie zagłówka, dziecko siedzi poprawnie , a tym samym jest mu wygodniej - głowa i szyja nie reagują tak gwałtownie na każdym zakręcie, jak w foteliku bez SPS. Najnowsze badania i testy wykazują, że SPS jest niezastąpiony podczas bocznych kolizji. Maksymalnie chroni głowę oraz ramiona dziecka, a "wąski" zagłówek z wysuniętymi do przodu bokami, tworzy swoisty korytarz utrzymujący głowę w najbezpieczniejszej dla niej przestrzeni, w nim nie grozi jej uderzenie w szybę lub boczny słupek.

Wybierając fotelik samochodowy pamiętaj, że priorytetem jest bezpieczeństwo dziecka.

W sytuacji, w której starszemu dziecku jest już niewygodnie w foteliku, bez trudu można odczepić oparcie wraz z zagłówkiem. Dziecko podróżuje wtedy na samym siedzisku, zapewniającym mu odpowiednią wysokość, by mogło być prawidłowo przypięte 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa. Tapicerkę w Rodi można bez trudu wyjąć i wyprać, stosując się do zaleceń instrukcji.

Dodatkowe akcesoria do dokupienia to:

 • pokrowiec frotte; łatwy w nałożeniu, zalecany na lato, chroni tapicerkę przed promieniami słonecznymi oraz zabrudzeniem (jeżeli dziecko np. je lub pije podróżując w foteliku)
 • Maxi-Bubble; uniwersalny uchwyt na kubek lub butelkę, jeżeli dziecko miało taki do Priori, to jest to taki sam uchwyt - inaczej zamontowany.

Wymiary

 • Szerokość wew. : 300 mm
 • Głębokość siedziska: 320 mm
 • Wysokość wew. oparcia: 600+140 mm
 • Szerokość zew. : 380 mm
 • Głębokość zew.: 460 mm
 • Wysokość zew.: 690+140 mm
 • Waga: 3.4 kg

Więcej informacji
ProducentMaxi-Cosi
Kod EAN 8712930110484
Nazwa koloruSlate Black
Opinie kupujących
 1. wszystko fajnie
  Niezwykle mocny, solidny, odpowiednio zaprojektowany i taki właśnie dla naszego dziecka. Wybrałam go i jestem bardzo zadowolona. Zakupy w tym sklepie to czysta przyjemność.

  Zrecenzowany przez

  Opublikowany

  Jakość
  Wartość
  Cena
 2. super!!
  Jeśli miałabym wybrać drugi raz, na pewno bym wybrała ten sam model. Jestem bardzo zadowolona z tego fotelika i myślę, że mojego dwuletnie dziecko także. Polecam bardzo mocno.

  Zrecenzowany przez

  Opublikowany

  Jakość
  Wartość
  Cena
Napisz swoją opinię
Recenzujesz:Maxi-Cosi, Rodi SPS- fotelik samochodowy 15-36 kg
Twoja ocena

Brak danych

Brak danych

To Top